View Single Post
  #5528 (permalink)  
Vechi 17 iul 2011, 14:53:59
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de monamaria Vezi mesajul
Slaba activitate azi fetelor...azi mi-am facut de cap -in limita bunului simt...dar e duminica...e inaintea concursului si de miine seriozitate maxima....am mincat niste chipsuri ...am baut o bere fara alcool...si am mai mincat cam 130 gr inghetata cu nuci...dar per total nu depasesc 1250cal...e rezonabil zic eu....urmatorul rasfat duminica viitoare....voi ce mai spuneti?
Eu in camera in care am calculatorul nu am aer conditionat si e foaaarte cald. Asa ca ma duc la mine in camera, citesc un capitol, acolo e racoare si bine, apoi trec pe aici sa vad daca a mai scris cineva ceva. Raspund, astept vreo 10 minute, ma intorc la carte si tot asa
Mai, daca nu depasesti cu muult numarul de calorii, un rasfat merge. Si eu mai beau o bere sau un pahar de vin din cand in cand. Si inghetata merge asa de bine varaaaa! Dar mie imi place numai aia de fructe, mai acrisoara, asa.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]