View Single Post
  #5814 (permalink)  
Vechi 02 mai 2012, 23:11:38
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Saluti!
Slaba activitatea pe aici, dar asta e bine...inseamna ca va simtiti bine si sunteti pe afara, pe la aer sau pe la gratare

Eu azi am avut o zi aiurea, a inceput cu stangul ( e fff mult de povestit) si a continuat tot cu stangul. Cateodata am impresia ca intr-o relatie, femeia le cam face pe toate.Si daca ea nu face unele lucruri, nimeni nu le face!

Stiti,se zice ca cei mai buni bucatari sunt barbatii ...si daca te uiti la tv barbatii prezinta super retete, juriul de la Master Chef e format din barbati, pePaprika Tv o gramada de barbati gatesc...Jamie Oliver e si el barbat....si acum o intrebare filozofica.
" daca cei mai buni bucatari sunt barbatii, de ce femeile sunt cele care stau " la cratita"???
oooooffffff,buna intrebare! dar sincer eu nu stiu raspunsul! eu stiu ca ...trebuie sa le fac eu pe toate,ca daca nu raman nefacute!
Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
hahahah.. buna intrebare miruta.. ehe barbatii care stiu sa gateasca nu stau la cratita.. asa ca famaile.. femeile.. fac mancare ca trebuie.. barbatii ca vor..
desi eu la faza asta nu am nici o treaba .. ca sotul meu isi face singur de mancare in 80% din cazuri..
alta intrebare filozofica.. dc barbatii nu suporta sa fie criticati??
iar m-am certat cu sotul si de data asta tare .. nu mai vreau sa vb cu el o sapt.. in momentele astea il urasc..
doar ca l-am intrebat dc nu a venit sa ma ia de la servici, la o anumita ora, i-am zis ca e posibil sa ies atunci, iar cand am sunat, el nici nu stia cat e ceasul, nu era imbracat.. si s-a enervat ca i-am sugerat ca trebuia sa fie pregatit pt ca exista o posibilitate sa vin atunci. a promis ca vine cu mine(unor cunostinte) si din cauza ca eu i-am stricat ziua, nu a mai venit.. nu mai zic cata cearta si cata filozofie...
concluzia eu sa tac.. si el sa faca ce vrea
deci cand e in asa situatie se transforma.. nu il mai recunosc..
dc nu pot sa il cert niciodata? adica sa accept totul cum vrea el.. doamne fereste sa ii reprosez ceva
cunosc situatia! de ce? pt ca ei sunt cei mai importanti ,noi........la urma!
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Salutare!
Chiar nu mai intra nimeni pe aici

Of of of
Imi e dor de voi fetele
Florentina,Simo pe unde umblati?
de mine nu intrebi?
Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Salutare fetelor!

Am fost si noi tot pe afara in ultimele 2 zile, a fost vreme chiar ca de vara am avut musafiri, am stat in curte pe iarba, am fost la pölimbare cu baiatul

Si cand v-am auzit cu vorba despre creme de protectie, mi s-a aprins si mie un beculet si l-am trimis pe al meu repede la farmacie sa ii ia si la copil crema ca doar o sa stam afara. si acoloa, ce sa vezi, creme de protectie impotriva soarelui nu exista pentru copii sub un an si i-a spus farmacista ca nici sa nu ne gandim sa tinem copilul in soare, pai da da al meu zis, asa pentru manute si fata, nu ca il lasam cu burtica sa se bronzeze, a zis ca trebuie protejat cat mai mult ca nu se dau copiii asa mici cu crema de soare pentru ca contin mercur

Baiatul meu spune si el de vreo 2 zile mama, mama mama, de fiecare data cand plec de langa el, o ia la goana in 4 labe, si plangand vine pana la mine zicand mama mama mama, e asa scump de te topesti...deci e nedezlipit de mine de vreo saptamana, sa nu fac 2 pasi de langa el ca e jale...in plus tre sa fiu tot dupa el ca vrea sa se catere pe scaune, pe cana pea, vrea sa se ridice in picioare si mi tare frica sa nu cada sa dea cu gura de marginea scaunului

voi ce mai faceti? bebeii ce mai zic?

nici eu nu l-am dat pe Radu!l-am tinut numai la umbta cu palariuta in cap !
Radu este ok ,cel mai cuminte copil ziua ,noapte aeste cumintel ,dar tot ii trebuie tzitzi de cateva ori pe noapte ,nu de foame ,cred ca de placere!
Robert nu face asa bine ,maine mergem la medic cu el pt ca l-am facut cu crema de protectie 50 dar era expirata ...(nu mi-am dat seama)...si i-au iesit ceva zgrabunte pe el ,exact pe unde l-am dat cu crema!am luat Aerius 5 ml /zi ,dar maine vreau sa il vada medicul !(sper sa ne poata primi ,mai nou e cu programare)
eu fac bine ,sunt sanatoasa ,galbena de grasa ,azi dimineata 95,1 kg,am si musafirii pe cap!
apropo.......mie imi vin ''rusii'' cam repede :mi-a venit intai pe 15 martie ,apoi 7 aprilie ,acum 1 mai ,e ok????
Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
am fost ieri la strand si desi aveam dresul pe mine, mi-a fost rusine sa ma dezbrac in public..... erau atatea fete. femei care aratau asa bine si nu cred ca voi avea curajul asta prea devreme.. ioai nu stiu cum o sa fie de acuma incolo.. cred ca nu o sa mai am curajul sa merg la strand si o sa stau sa ma bronzez si sa fac baie doar la noi la piscina- cand NU SUNT turisti
ati avut problema asta de cand sunteti mamici?
eu am problema asta de cand ma stiu!
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Apropo de bronzat, oare avem voie la solar? o afecta cumva solarul lapticul?

la noi va veni pediatrul astazi, si de la cresa mi-au spus ca nu e in apele ei raisa.
multa sanatate!
Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
deci is de groaza barbatii astia.. sau unii.. deci nu ca ne-am impacat sau ceva de genul.. adica eu incerc sa nu vb cu el.. sa nu il ating.. el a avut o tentativa..dar mai mult radea de mine.. oricum el zice mereu ca nu am dreptate. si ca el e cel mai bun.. si ca mi-a taiat niste pepene.. vai ce suflet bun are..
acuma va intreb pe voi.. cand ii spuneti cuiva sa fie pregatit ca s-ar putea sa vii la o anumita ora.. te astepti sa se uite la ceas, sa se imbrace.. el zice ca era destul de pregatit sa astepte telefonul meu. si normal.. mie mi s-a parut aiurea sa nu fie atent. si el zice ca nu am dreptate. mmrr
asa a facut ca trebuia sa cumpere fan pt animalutele mele. si cica a stat 2 ore la restaurant cu un amic.. si a uitat ca trebuia. deci nici macar nu i-a pasat sa se uite la ceas.(desi mi-a promis)
i-am zis ca de abia astept sa am copil sa am pe cine iubi
el a zis ca nu mai vrea (eh vb aiurea)
in leg cu slabitul cum stati? eu incerc seara sa mananc cat de cat mai usurel. acuma sa scap de 65,5 asta. pf care s-a lipit de mine''
nu cred ca m-am insarcinat nici luna asta..pana in iulie mai am 2 sanse.. sau cand o fi o fi.. nu vreau sa ma stresez.. o sa imi iau niste teste de ovulatie. poate merg.
ca nu stiu daca am chef de dragoste in fiecare zi hahaha.
aici lumea nu prea le pasa sa arate super, la plaja.. sutn tot felul de oameni.. haha.. pana la plaja mai e acum e frigut pt perioada asta.. brr
macar sa arat ca anul trecut.. aa mi-am zis ca imi iau costum de baie cred ca imi iau unul intreg negru hahaha/..
ma enervez ca nu prea mai fac sport zilnic.. ca is prea obosita de la servici.
cel putin am mancare dietetica in casa.. in afara de un mix de prajitura..sper sa nu mananc mai mult de o bucatica.
ati mai slabit sau cand va cantariti?
stabiliti-va un target asa mic.. si cantarindu-va des.. eu zic ca va ambitionati. sau la centimetri macar.. eu as arata binisor daca as slabi 3 kg.. binee daca scad 4 kg si super daca scad 5 6 kg hahah dupa e numai in vise hahah
si eu m-am certat cu al meu!
offfffffffffffff...........asa m-am saturat!!!!!!!!!!!!!!!!! (
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat