View Single Post
  #5965 (permalink)  
Vechi 24 ian 2012, 22:04:49
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Merita incercata si varianta individuala. Dar, pentru a 10000-a oara, daca e individual, chiar trebuie sa fie pe procent! Altfel e degeaba. Ca daca intra in concurs cineva hotarat care are peste 100 de kg, cineva care vrea sa slabeasca doar 5 kg in total nu are nicio sansa. Vom vedea.

Si pe mine ma streseaza cantarul. DAR mai bine sa ma sperie o oscilatie mai nenaturala decat sa ma cantaresc prea rar ca sa imi mai pot da seama ca m-am ingrasat din timp.... Sau gresesc? Eu m-am obisnuit, si ma incred in cantarul meu mult, poate prea mult, dar a devenit, si pentru mine, o obsesie. Ca sa nu mai zic de frica ca daca arata mai mult cantarul inseamna ca peste 2 luni pot sa fiu inapoi la 100+ si de aici si mai multe frici si temeri legate de sanatate. Macar asta sa ma tina motivata.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]