View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 03 dec 2009, 15:05:32
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit re: Jurnal Mandis: cu incredere si pasi repezi...spre frumusete

Citat:
Anterior postat de mandis Vezi mesajul
Cum sa incepi o noua viata. Atatea schimbari...Am vrut sa devin mamica. Si sunt! Si nu oricum! Sunt cea mai fericita mamica de pe planeta, insa si cea mai urata si grasuta(cel putin din grupul meu de mamici). Am fost toata viata me grasa. Insa nu ca acum. La 1.68 am 117kg, castigate de pe urma sarcinii. E timpul pentru o schimbare. Usor de zis, greu de facut.Ce sa faci? Am incercat diete, multe. Am slabit 30 kg. Ajunsesem la 69 in tinerete. Dar mai putin nu am avut. Ma dor genunchii, spatele si toate! Am incercat sa tin dietele care au avut efect, dar astea cer timp si bani. Timp n-am deloc, imi cresc singura fetita si mananc pe apucate, iar barbatelul meu frumos papa numai ce-i nesanatos. E timpul pentru schimbare! Cand? De maine...si tot asa! Poate o s-o iau de la capat. Vom vedea. Astept sfaturi de la prietene...

Buna Mandis si bine ai venit printre noi

Nu esti cea mai urata, nu trebuie sa te pedepsesti, toate mamicile sunt frumoase
Gandirea negativa si distructiva nu te va ajuta, ai un drum lung de parcurs si daca nu te inarmezi cu rabdare nu vei reusi

Intr-adevar din cauza kg in plus dor toate, si eu am avut probleme cu varicele si picioare umflate, de nu puteam merge... acesta e momentul in care trebuie sa slabesti mai intai pentru sanatatea ta si dupa pentru frumusetea exterioara Deci, sanatatea primeaza in astfel de cazuri, si ca sa ramai sanatoasa dupa ce slabesti, si sa nu strici mai rau situatia ai nevoie de o dieta sanatoasa. Fara infometari, fara diete minuni, care promit slabirea a 10 kg intr-o saptamana... si tot asa.

Tu trebuie sa fii "calul de cursa lunga", care sa ajunga la finis, si nu sa se impiedice pe la mijlocul drumului din cauza unor depresii provocate de regimurile drastice.

Eu iti doresc mult succes, nu renunta, incearca sa faci sport, mai mult mers pe jos. sa iti gandesti un plan alimentar echilibrat, cu 3 mese principale si 2 gustari si sunt sigura ca vei reusi

Mai studiaza si lista alimentelor de aici:
http://forum.slabute.ro/ghidul-slabi...atos-1556.html
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii