View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 30 sep 2011, 11:44:47
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Am nevoie de un sfat! Va rog:(

Citat:
Anterior postat de stan georgeta Vezi mesajul
Buna fetelor ma numesc geyda si as dori sa intreb daca cineva a apelat la metoda chirurgicala impotriva vergeturilor si daca a fost multumita dar si in ce locuri ale corpului se poate interveni chirurgical pt ca eu am ramas insarcinata in urma cu 3 ani si de atunci sunt plina de vergeturi pe coapse, abdomen si fund, iar aceasta cauza ma facut sa imi pierd increderea in mine si sa ma inchid in mine foarte tare pt ca inainte sa raman insarcinata nu aveam nici macar o vergetura iar acum m-am trezit invadata si mi se pare ca se intind. Am inceput sa ma masez cu ulei de ricin ca am auzit ca imbunatateste aspectul pieli. Pupici
Buna Georgeta si bine ai venit

Eu nu am apelat, dar m-am interesant de aceasta procedura.

Si ceea ce am discutat cu doctorul nu m-a incurajat sa apelez deocamdata la aceasta metoda. In cateva cuvinte, nu este o metoda sigura, in sensul ca ingrasarile/slabirile ulterioare aduc vergeturile inapoi. Si nu prea ai cum sa nu variezi in greutate, mai ales ca putem deveni mame.

Nu stiu daca in ultimii ani nu s-a inventat ceva nou, eu am avut aceasta discutie acum 4 ani.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat