View Single Post
  #6252 (permalink)  
Vechi 16 ian 2014, 20:53:42
anasstasia's Avatar
anasstasia anasstasia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 oct 2013
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: low-carb
Date: 157cm, 48.0kg
Mesaje: 166
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 220 ori in 102 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan ( partea 3 )

Citat:
Anterior postat de madalina892 Vezi mesajul
Cum sa ma deranjeze comentariile ? Din acest motiv am intrat pe forum, sa discut cu cat mai multe persoane care tin aceasta dieta...
Consum taratele zilnic, iar ouale(de prepelita) nu le prajesc ci le pun ca atare pe tigaia de teflon . Hm....si la ouale de prepelita exista aceasta restrictie? Stiam ca nu au colesterol si ca pot fi consumate oricate pe saptamana pt ca sunt foarte sanatoase..
Eu stiu ca se pot consuma ouale fara teama colesterolului. Ele contin o substanta (imi scapa numele), care contratatca colesterolul din ou si astfel nu este deloc periculos consumul lor. Informatiile le-am auzit de la Dr. Menci. Eu mananc multe oua pe saptamna si ma simt excelent.
Ouale de prepelita sunt doar mai gustoase decat cele de gaina, se pare ca proprietatile lor curative sunt mai mult un mit.
__________________
Toti oamenii sunt trecatori, insa nu toti trecatorii sunt oameni
http://calorii.slabute.ro/calorii-pr...nasstasia.html
anasstasia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1306 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 789 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1048 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui anasstasia:
madalina892 (17 ian 2014), valeriaheres (20 ian 2014)