View Single Post
  #6261 (permalink)  
Vechi 24 mai 2012, 12:02:53
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
bravo Bobo, vii cu forte proaspete de motivatie.. tot asa inainte!

Fetele, sa recunoastem, avem niste copilasi tare frumosi, nu-i asa?

nu v-am spus, dar luni m-a intepat o albina in picior. in acel moment m-a luat cu calduri si a inceput sa curga lapticul.. bine o picatura, nimic grav.. m-am rosit cam 2 cm in fiecare parte in jur si mi si putin umflat. azi e joi si nici o imbunatatire.. oare e bai? sau sa am rabdare ca trece?
ai putea cere sfatul unui medic!
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Nico, mie mi se umfla sanii de lapte, cand ajungem acasa de la serviciu,sunt plini, plini, nu cred ca eu as putea sa nu o mai alaptez, asa pur si simplu. Cand e racita, Raisa suge la san mai mult decat atunci cand nu e racita, mi se diminueaza cantitatea de lapte cand nu e racita insa cand o ia raceala si papa mai mult la san iar simt ca imi pleznesc sanii Mereu ma bucur cand nu e racita ca se diminueaza lapticul si sper ca scap de alaptat insa vin perioadele de raceala si iar sunt laptareasa sefa clar depinde de organismul fiecarei femei
asa si eu acum ! suge Radu dimineata si la amiaza sanul din care nu a supt dimineata e mareeeee! deci trebuie clar sa ii dau sa suga !
la Robert poate era momentul sa il intarc ,ca nu pateam asa ,sau poate nu mai aveam lapte!cine stie!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat