View Single Post
  #63 (permalink)  
Vechi 14 ian 2011, 08:59:38
nadia42's Avatar
nadia42 nadia42 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 oct 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 55
Dieta: nici nu stiu ce dieta sa aleg
Date: 178cm, 96.6kg
Mesaje: 32
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Am slabit 30 kg in 3,5 luni

Buna,

Felicitarile mele !!!! Toata stima !!!!! Spun asta pentru ca, in general baietii nu sunt preocupati de felul cum arata .........si vad la tine o ambitie si o preocupare continua pentru felul cum arati ....
Am si eu o fetita ( 12 ani ) care se lupta cu kg si pot spune ca a reusit a slabit cat trebuia ...... intre timp a mai pus ceva ( perioada sarbatorilor ...... dar a mai si crescut )
Cu slabitul nu este o problema, mai ales ca sunteti tineri si aveti alt metabolism, problemele incep odata cu mentinerea, pentru ca tot timpul trebuie sa aveti grija
( nu stiu daca ti-a spus nutritionistul tau ca odata ce celulele grase s-au format ele nu vor disparea niciodata ci au scazut in volum ........ asa ca ai grija!!!!!! ).
Nu vreau sa te descurajez ci imi doresc sa te previn, caci trebuie sa tii mereu garda sus si sa mananci cu moderatie si sa nu iti creezi frustrari , in sensul ca trebuie sa mananci de toate dar cu foarte multa moderatie.

Deci cuvantul de ordine este :
MODERATIE !!!!!!!! - cred ca asta este cheia succesului ........

O zi buna si succes !!!!

PS : Eu incerc sa tin ritmul ........sa fiu un bun exemplu ........dar am o alta varsta ....si este putin mai greu, dar nu imposibil
nadia42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1976 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1459 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 943 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat