View Single Post
  #6323 (permalink)  
Vechi 02 aug 2011, 11:19:34
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul

nu ma supar ca ma puneti la zid.ma bucur k macar voi va tineti de capul meu.al meu sot nu are nici un stres,nu-mi zice nimic..doar: pune mana si mananca..ce ti-am zis eu ceva?chiar zilele trecute i-am zis k il pun si pe el la dieta..ca nu o sa murim de foame..dar el mananca si noaptea..pe la 2..cand ii e foame.eu mi-am cam luat treaba in serios..incet incet imi revin eu,
hai k m-ati incurajat atat de mult,ca deja ma simt mai bine.
Tu nu ai nicio treaba cu ce mananca el nu te uiti. Tu ai planul tau, si atata stii!
Am facut si eu mancare ieri pentru iubi. Eu mi-am papat fructele, lui i-am facut 4 sandvisuri(era vreo 11) i-am dat un ciorchine de struguri si doi biscuiti cu ciocolata( bine, momentan incerc sa il ingras atat cat imi sta in puteri) apoi eu am mancat branza mea cu salata si lui i-am facut gratar de porc si i-am dat din salata mea...Nu am luat nicio gurita, pentru ca sunt hotarata dieta asta de 10 zile, sa o tin ca lumea, sa stiu ca nu a fost influentat rezultatul de nimic altceva...
Asa ar trebuie sa putem sa facem tot timpul: zicem ca tinem o chestie, nu facem nicio exceptie, si ne premiem la sfarsit. De-asta facem si razboi. Deci, te bagi?
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]