View Single Post
  #6449 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 08:50:53
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
parca m-am mai incurajat....nu sunt singura care am dureri spate....

eu azi am dormit putin de amiaza...de mult nu mi-am permis luxul...dar am zis hai merit si eu atata, Noemi doarme de la 13.30 si inca nu s-a trezit...recupereaza pt. ieri cand a dormit mai putin, e bine ca si daca nu doarme sta cuminte si imi pot face treaba...

am cam calcat si eu stramb azi....am mancat 2 sarmalute cu 2 linguri de varza, 5 chiftelute mici, cca 1,5 l socata asa mai dietetica cu multa lamaie si putin zahar, stiu zahar nu trebuie deloc dar no....in schimb am mai baut 1,5 litri de apa plata

ziua nu s-a terminat astept pe al meu sa mergem la mama ca ne achemat la clatite cu urda....mai mult de una nu mananc oricat m-ar ispiti al meu....el abea astepta sa meraga sa manance clatite....barbati astia parca sunt rupti din foamete marti am facut si eu clatite, luni am facut bombite cu ciocolata, ieri a avut inghetata....si tot mai vrea dulce...eu de as manca cat el...nici nu vreau s ama gandesc cum as fi

nu prea dieteic stiu...eu sper saptamana asta macar la 69 sa ajung, aveam aproape 70 luni

mi ciuda ca tot ploua si nu pot iesi la plimbare....de cate ori am iesit a trebuit sa fug de ploaie......offffffff

nu stiu de ce in ultima vreme cam ametesc..........al meu zice ca nu mananc cum trebuie...eu zic ca am anemie, tr sa merg la niste analize cat de repede


maine imi fac ciorba de zarzavat cu galuste de gris si tarhon...abea astept, imi plac mult ciorbele cu tarhon si in general ciorbele de legume
logic ca nu esti singura care are probleme cu spatele!
si mie imi place sa dorm la amiaza!
eu ar trebui sa fac maine cev adulce ca e sarbatoare mare si na.....asa se face ...dar de data asta omit si nu fac nimik ! sper sa nu se supere mama ,dar daca fac mananc si mai bine nu! (voi manca in luna iunie de 2 ori tort ,e si ziua mamei luna asta si a lui Radu)
Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
nicoleta nu am glumit.. si eu am zis la sot de com tau.. si el a zis ca daca ma plateste il fac eu.. eu am zis lasa ba ca nu are bani.. si apoi el a zis ca vrea s afaca o fapta buna haha.. deci cand intri pe fb sa imi zici.. si stabilim o ora.. si te ajuta.. e un program team viewer, si iti intra el pe calc. vede tot ce ai gresit.. si iti curata el.
eu is bucuroasa.. ca aveam sapt trecuta 65,8 si incet am mai scazut am 65,1
pana luni vreau sa am 64.
ieri am mancat dim inghetata(macar ca dim)
ceai verde cu lapte(jumi juma cu apa)
2 biscuiti..orez cu legume si bacon si paineee..putin asa.. si un iaurt.si la cina mi-a mai ramas putin orez 3 linguri, si un bol de supa cu taitei si legume.
chiar imi era foame..si dim am sarit pe cantar ca ma simteam slaba
am scazut de ieri 300 de grame..
sper ca dupa cm.. sa mai scad un kg.
eu zic asa sa gustati dulce.. dimineata asa putin daca va e pofta..
seara supe.. si la pranz mai consistent sau dim..

si la noi plouaaa... si eu lucrez in fiecare seara
simo cate kg ai acuma? mai faci ceva msicare?
eu vreau sa fac si la kinect si la sala.. mai tare simt dupa cd haha
Jessik ,esti o scumpa ,multumesc!!!dar ,momentan merge mai bine ca a venit ala la care l-am dus si i-a facut ceva ,nu ma intreba ce!
felicitari pt scadere ,tine-o tot asa!!!
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Jess, am 56,7 azi nu am mancat aproape nimic, pur si simplu nu mi-a fost foame si nu am insistat
nu am mai facut sport, vreau sa ajung la 55 sau 53 de kg si dupa aia ma apuc de sport
am o piele lesinata de parca sunt baba, nu stiu cum va fi la mare anul asta ... si dupa ce fuste lungi sa ma ascund
cred ca exagerezi,sau asa te vezi tu ,dar sti cum sa faci ? intreaba pe altcineva ,cineva care nu are nici in clin nici in maneca (adica nu pe al tau sot,stiu si eu o prietena ,cineva de genul)
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Vreau sa va urez in avans:

La multi ani tuturor copilasilor de pe slabute
LA MULTI MULTI ANI
SA FIE SANATOSI CUMINTI ,FRUMOSI SI ASCULTATORI


Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
voi la ce ora va culcati copiii si la ce ora se trezesc?
l-am culcat ieri la 9 si s-a trezit la 7.. daca-l culc la 10 se trezeste la 7:30
la 12 si se trezeste la 8
Radu se culca seara la 23.00 si se trezeste la 8.30 (si de 2 ori pe noapte pt tzitzi)si ziua doarme de 2 ori :de la 13.30-15.30 apoi a 2 tura:18.30-20.00!
Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
buna fetele,
am trecut si eu sa va salut, in weekend am fost la nunta, a fost si ziua mea, am cazut si pe scari si mi-am luxat un deget de la picior...asa ca la nunta m-am incaltat in balerini...dar acum ma simt bine, la sala am luat o pauza..nici nu puteam cu piciorul, dar nici dieta nu am mai tinut.
Acum astept sa imi plece si "musafirii" si revin in forta
Am fost si la doctor sa imi fac analizele la secretie...socramiu umbla cu o panarama...si dupa ce am fost in weekend la ei m-am trezit cu o mancarime in zona genitala...ca am plecat de urgenta la doctor...(el a luat niste pastile pt gonoree si foloseste canesten) si de asta am tras concluzia ca e de la el..in alta parte nu am mai fost, sotul nu are nimic, folosim prezervativ...este foarte rusinos
Am de lucru si cu firma.
socrii divorteaza...ce vorbeam inainte la telefon cu soacramea dar acum...nu cred ca apuca sa se raceasca telefonul

In rest ...lui Mihaita i-am luat salau ...ii place pestele, acum mananca si iaurt foarte bine cu cereale
Ne este foarte greu din punct de vedere financiar...lucrurile nu sunt prea roz la servici la sot...

Si nu in ultimul rand "La multi ani tuturor copiilor!!!! ca azi e ziua lor!"
LA MULTI ANI FLORENTINA!

nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat