Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #6441 (permalink)  
Vechi 31 mai 2012, 22:33:19
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna seara!
Simo,se numesc "abdomene crunch",pt fetele care au probleme cu coloana..asa ca mine:
http://forum.slabute.ro/exercitii-mu...nute-4391.html
Noapte buna!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6442 (permalink)  
Vechi 31 mai 2012, 22:53:50
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

vin sa ma spovedesc si eu.. ieri am facut 3 ani de la casatorie si am mers seara in oras, asa ca am mancat toata ziua salate ca sa pot manca seara pizza si papanasi :d nu am mancat toata pizza am luat-o la pachet, iar papanasii i-am impartit cu sotul... siiiiiii am retinut apa la greu.. toata noaptea am baut apa dar la baie nu am fost, azi dimineata arata 66.. is curioasa la dimineata.. azi am fost cumintica si am papat ok

am fost si la alergat.. raportez 3 ture X 1125 m= 3375 m in 25 min (pe pedometru imi arata aproximativ 5000 de pasi, eu am masurat pasul alergand si cica ar fi 69 cm, acuma nah variaza pt ca pista nu e dreapta, e deal si vale)
am progresat, la inceput abia alergam una lesinata, cu opriri..
imi place la alergat, obiectivul e cat mai multe ture, dar macar 4, ca sa depasesc 30 min de efort


simo, trebuie sa mananci, nu te mai lasa asa fara mancare, ca o sa te dereglezi si in loc sa slabesti o sa te ingrasi.. eu zic sa te apuci sa faci sportde acuma si vei ajunge si tonifiata si la 55.. degeaba esti la 55 daca nu-ti place cum arati.... desi sincer nu cred ca o sa ne mai revenim la piele .....(la burta ma refer)

fetele, eu zic ca nu prea are efect 100 de abdomene.. nu sariti pe mine.. dret e ca fiecare face cat poate
eu fac un program de 15 min abdomene incontinuu (bineinteles ca n-am reusit sa-l fac pe tot din prima ) pentru toate grupele de muschi, tot asa de pe calculator, nu am numarat niciodata sa vad cate sunt, dar cred ca sunt multeee... si nu se vad rezultate... INCA
deci eu va recomand sa va alegeti un program dinasta si sa tot progresati cu el pana-l faceti pe tot...
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6443 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 05:30:18
bobopuiu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 43
Date: 170cm, 67kg
Mesaje: 2.762
Aprecieri acordate: 87
Am fost apreciat(a) de 141 ori in 61 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Dorutza, sa stii ca fiecare organism raspunde altfel la efort!Uite de ex eu fac doar 2 mile de Start si is lesinata, deci is lac de apa, fata rosie aprinsa...mentionez ca am fugit toata viata de sport, de mic copil tot pe scutiri am stat la ora de educatie!
asa ca uite Nico face 5 Mile si inca mai poate , eu nu!
Asa ca si cele 100 de abdomene daca pentru ea e super solicitant , este echivalentul cu 1000 ale tale, si rezultatele sunt similare, eu asa zic!

Eu n am ce ma spovedi!De 4 saptamani imediat n am pus dulce in gura!Si nici nu imi trebuie, e prea mare motivatia acum sa slabesc!

Al meu se duce azi la pescuit langa Bucuresti, pana duminica seara!Asa ca acum o a fiu singura de tot! Pe mama am internat o ieri la spital, i s-a umflat un picor, un fel de flebita, si cu tratament local nu a mers, asa ca de ieri e la spital!Am stat ieri jumate de zi pe la usi, pana ne-au internat!


La multi ani tuturor copilasilor!

A mea sarbatoreste azi la scoala cu suc si tort, si desene cu creta colorata.
De ieri am inceput la noi Zilele Targumuresene, si a participat si a mea la defilarea de deschidere in costume populare cu ansamblu de dansuri.Axzi are spectacol pe scena

Eu chiar nu ma plcitisesc deloc))))))))


Va pup fetelor!
bobopuiu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 836 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6444 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 06:34:52
MIRUTZA's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Neata !
Bobo sunt de acord cu ce ai scris mai sus legat de sport.
Felicitari pentru sport, motivatie si cele 4 saptamani fara dulce...si nu in ultimul rand pentru kg pierdute

Azi Carina s-a trezit la 6 30, nu mai avea somn

O zi excelenta!
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6445 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 06:39:36
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

normal Bobo ca sunt binevenite si 10 abdomene decat deloc..
dar eu ma refeream ca la fel cum la Start walking incepi cu 1 mila, apoi 2 apoi tot asa... pana esti fericit ca le+ai putut face pe alea 5 mile..
ma gandeam ca e mai motivant si la abdomene sa ai un program la care sa te chinui pana+l faci e tot, decat sa faci sec 100 abdomene si gata..

i-am luat borcanas la David unul cu vita si unul cu peste, ca de asta mi greu sa-i gatesc... din cel cu vita a mancat ok, urmeaza cel cu peste..

si al meu e la curs iar weekendul asta, bine el vine la 8 acasa, dar si asa tot nu-mi place fara el...

Bravo!!!! tine-o tot asa cu motivatia!!!!!
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6446 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 06:57:35
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

voi la ce ora va culcati copiii si la ce ora se trezesc?
l-am culcat ieri la 9 si s-a trezit la 7.. daca-l culc la 10 se trezeste la 7:30
la 12 si se trezeste la 8
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de dorutza; 01 iun 2012 at 07:07:14.
Răspuns cu citat
  #6447 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 08:08:54
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

buna fetele,
am trecut si eu sa va salut, in weekend am fost la nunta, a fost si ziua mea, am cazut si pe scari si mi-am luxat un deget de la picior...asa ca la nunta m-am incaltat in balerini...dar acum ma simt bine, la sala am luat o pauza..nici nu puteam cu piciorul, dar nici dieta nu am mai tinut.
Acum astept sa imi plece si "musafirii" si revin in forta
Am fost si la doctor sa imi fac analizele la secretie...socramiu umbla cu o panarama...si dupa ce am fost in weekend la ei m-am trezit cu o mancarime in zona genitala...ca am plecat de urgenta la doctor...(el a luat niste pastile pt gonoree si foloseste canesten) si de asta am tras concluzia ca e de la el..in alta parte nu am mai fost, sotul nu are nimic, folosim prezervativ...este foarte rusinos
Am de lucru si cu firma.
socrii divorteaza...ce vorbeam inainte la telefon cu soacramea dar acum...nu cred ca apuca sa se raceasca telefonul

In rest ...lui Mihaita i-am luat salau ...ii place pestele, acum mananca si iaurt foarte bine cu cereale
Ne este foarte greu din punct de vedere financiar...lucrurile nu sunt prea roz la servici la sot...

Si nu in ultimul rand "La multi ani tuturor copiilor!!!! ca azi e ziua lor!"
Răspuns cu citat
  #6448 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 08:26:28
nicoles23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 dec 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Incerc sa maninc sanatos :)
Date: 163cm, 58.8kg
Mesaje: 1.004
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

La multi ani scumpi copilasi! sper sa va sarbatoreasca parintii cu ceva bun, sau intr-un loc de joaca.

Sabi al meu sarbatoreste la gradi, cee ce e super. Cu tavi vom cauta ceva activitati, sau poate diseara mergem in parcul copiilor ca azi se redeschide dupa vre-o 4 ani.

Bobo, multumim ca tu ceea mai ocupata dintre toate, continui sa fi sursa de inspiratie si model.

Fetele nu ma bucur ptr nimeni ca a calcat strimb, ca si mine , dar ma bucur ca sunt "normala" si nu sunt singura . Cred ca e binevenita o pauza dinasta, dar sa nu exageram. Ieri am fost cuminte .

Doruta, Tavi doarme la 8, 8 jumate cel tarziu, la 6-6 jumate se trezeste la lapte si mai doarme pana la 8-8 jumate. Mai nou, cum se trezeste la 8-8 jumate il culc la 11 jumate si doarme cam 3 ore....deci un singur somn pe zi.

Florentina, bine ai revenit, ne bucuram ca ai scris sa mai stim de tine. Imi pare rau pentru pataniile tale si pentru socrii tai ...un divort e nasol si dureros indiferent de varsta partenerilor.

Azi fac up-date la greutate: 63.4....nu e spectaculos dar e in jos. Sper dupa week-endul prelungit de la sat sa nu vin cu mult mai multe.

__________________
nicoles23, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
  #6449 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 08:50:53
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
parca m-am mai incurajat....nu sunt singura care am dureri spate....

eu azi am dormit putin de amiaza...de mult nu mi-am permis luxul...dar am zis hai merit si eu atata, Noemi doarme de la 13.30 si inca nu s-a trezit...recupereaza pt. ieri cand a dormit mai putin, e bine ca si daca nu doarme sta cuminte si imi pot face treaba...

am cam calcat si eu stramb azi....am mancat 2 sarmalute cu 2 linguri de varza, 5 chiftelute mici, cca 1,5 l socata asa mai dietetica cu multa lamaie si putin zahar, stiu zahar nu trebuie deloc dar no....in schimb am mai baut 1,5 litri de apa plata

ziua nu s-a terminat astept pe al meu sa mergem la mama ca ne achemat la clatite cu urda....mai mult de una nu mananc oricat m-ar ispiti al meu....el abea astepta sa meraga sa manance clatite....barbati astia parca sunt rupti din foamete marti am facut si eu clatite, luni am facut bombite cu ciocolata, ieri a avut inghetata....si tot mai vrea dulce...eu de as manca cat el...nici nu vreau s ama gandesc cum as fi

nu prea dieteic stiu...eu sper saptamana asta macar la 69 sa ajung, aveam aproape 70 luni

mi ciuda ca tot ploua si nu pot iesi la plimbare....de cate ori am iesit a trebuit sa fug de ploaie......offffffff

nu stiu de ce in ultima vreme cam ametesc..........al meu zice ca nu mananc cum trebuie...eu zic ca am anemie, tr sa merg la niste analize cat de repede


maine imi fac ciorba de zarzavat cu galuste de gris si tarhon...abea astept, imi plac mult ciorbele cu tarhon si in general ciorbele de legume
logic ca nu esti singura care are probleme cu spatele!
si mie imi place sa dorm la amiaza!
eu ar trebui sa fac maine cev adulce ca e sarbatoare mare si na.....asa se face ...dar de data asta omit si nu fac nimik ! sper sa nu se supere mama ,dar daca fac mananc si mai bine nu! (voi manca in luna iunie de 2 ori tort ,e si ziua mamei luna asta si a lui Radu)
Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
nicoleta nu am glumit.. si eu am zis la sot de com tau.. si el a zis ca daca ma plateste il fac eu.. eu am zis lasa ba ca nu are bani.. si apoi el a zis ca vrea s afaca o fapta buna haha.. deci cand intri pe fb sa imi zici.. si stabilim o ora.. si te ajuta.. e un program team viewer, si iti intra el pe calc. vede tot ce ai gresit.. si iti curata el.
eu is bucuroasa.. ca aveam sapt trecuta 65,8 si incet am mai scazut am 65,1
pana luni vreau sa am 64.
ieri am mancat dim inghetata(macar ca dim)
ceai verde cu lapte(jumi juma cu apa)
2 biscuiti..orez cu legume si bacon si paineee..putin asa.. si un iaurt.si la cina mi-a mai ramas putin orez 3 linguri, si un bol de supa cu taitei si legume.
chiar imi era foame..si dim am sarit pe cantar ca ma simteam slaba
am scazut de ieri 300 de grame..
sper ca dupa cm.. sa mai scad un kg.
eu zic asa sa gustati dulce.. dimineata asa putin daca va e pofta..
seara supe.. si la pranz mai consistent sau dim..

si la noi plouaaa... si eu lucrez in fiecare seara
simo cate kg ai acuma? mai faci ceva msicare?
eu vreau sa fac si la kinect si la sala.. mai tare simt dupa cd haha
Jessik ,esti o scumpa ,multumesc!!!dar ,momentan merge mai bine ca a venit ala la care l-am dus si i-a facut ceva ,nu ma intreba ce!
felicitari pt scadere ,tine-o tot asa!!!
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Jess, am 56,7 azi nu am mancat aproape nimic, pur si simplu nu mi-a fost foame si nu am insistat
nu am mai facut sport, vreau sa ajung la 55 sau 53 de kg si dupa aia ma apuc de sport
am o piele lesinata de parca sunt baba, nu stiu cum va fi la mare anul asta ... si dupa ce fuste lungi sa ma ascund
cred ca exagerezi,sau asa te vezi tu ,dar sti cum sa faci ? intreaba pe altcineva ,cineva care nu are nici in clin nici in maneca (adica nu pe al tau sot,stiu si eu o prietena ,cineva de genul)
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Vreau sa va urez in avans:

La multi ani tuturor copilasilor de pe slabute
LA MULTI MULTI ANI
SA FIE SANATOSI CUMINTI ,FRUMOSI SI ASCULTATORI


Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
voi la ce ora va culcati copiii si la ce ora se trezesc?
l-am culcat ieri la 9 si s-a trezit la 7.. daca-l culc la 10 se trezeste la 7:30
la 12 si se trezeste la 8
Radu se culca seara la 23.00 si se trezeste la 8.30 (si de 2 ori pe noapte pt tzitzi)si ziua doarme de 2 ori :de la 13.30-15.30 apoi a 2 tura:18.30-20.00!
Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
buna fetele,
am trecut si eu sa va salut, in weekend am fost la nunta, a fost si ziua mea, am cazut si pe scari si mi-am luxat un deget de la picior...asa ca la nunta m-am incaltat in balerini...dar acum ma simt bine, la sala am luat o pauza..nici nu puteam cu piciorul, dar nici dieta nu am mai tinut.
Acum astept sa imi plece si "musafirii" si revin in forta
Am fost si la doctor sa imi fac analizele la secretie...socramiu umbla cu o panarama...si dupa ce am fost in weekend la ei m-am trezit cu o mancarime in zona genitala...ca am plecat de urgenta la doctor...(el a luat niste pastile pt gonoree si foloseste canesten) si de asta am tras concluzia ca e de la el..in alta parte nu am mai fost, sotul nu are nimic, folosim prezervativ...este foarte rusinos
Am de lucru si cu firma.
socrii divorteaza...ce vorbeam inainte la telefon cu soacramea dar acum...nu cred ca apuca sa se raceasca telefonul

In rest ...lui Mihaita i-am luat salau ...ii place pestele, acum mananca si iaurt foarte bine cu cereale
Ne este foarte greu din punct de vedere financiar...lucrurile nu sunt prea roz la servici la sot...

Si nu in ultimul rand "La multi ani tuturor copiilor!!!! ca azi e ziua lor!"
LA MULTI ANI FLORENTINA!

nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6450 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 08:55:19
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Vreau sa va urez o zi minunata!
Eu merg sa dau de mancare copiilor ,sa beau o cafea cu o vecina si apoi vreau sa aspir ,ca maine nu am chef de asta ,stau cu familionul ,sa mai adun ceva ,inca nu va spun ce!
pupicei!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole