View Single Post
  #6617 (permalink)  
Vechi 17 mar 2013, 17:19:58
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.892
Aprecieri acordate: 3.749
Am fost apreciat(a) de 3.924 ori in 2.166 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna slabutelor!
Mi-a fost dor de voi.
Rozica nici eu nu slabesc mancand tot ce zice Monti, tocmai de aceea trebuie sa analizezi ce nu iti prieste tie, in mod individual.
Eu am renuntat la fainoase si dulciuri (ma refer inclusiv la cele permise) pana mai slabesc.
Apropo, am slabit 1 kg cu ajutorul low-carb si am 56 (spre 55, dar cum eu nu am cantar electronic, astept sa arate 55 curat).
Am inceput sa ma simt bine cu low-carb si ieri la Bucuresti mi-am luat burgeri (pe romaneste se cheama chiftele ) si nuci.
La intoarcere, eu si prietena mea ne-am asezat la McDonalds cat am asteptat sa vina trenul si ea si-a luat un hamburger si cartofi prajiti. Eu mi-am luat un ceai si mi-am scos punga cu nuci.
Fetelor, sa fiti mandre de mine ca nu m-am atins nici macar de un cartofior. NIMIC!
Pur si simplu eram imuna, iar cartofii prajiti au fost intotdeauna slabiciunea mea.
Nici macar pofta nu prea mi-a fost. M-am gandit tot timpul ca nu e sanatos, ca Dumnezeu stie de cate ori au refolosit uleiul in care au prajit si pur si simplu nu am avut niciun moment impulsul sa intind mana si sa iau un cartofior.
Este si meritul vostru in aceasta schimbare a mea si pentru asta va imbratisez si va pup.

Astazi am mancat asa:
MD: masline si zacusca de vinete facuta de mama
P: gratar de porc si mancare de ciuperci cu smantana, ricotta cu pudra de roscove si indulcitor de stevie (cam 150g)
C: salata de avocado cu ton / ceai - nu sunt sigura ca mai iau cina pentru ca inca ma simt plina de la pranz si s-ar putea sa ma rezum la o cana de ceai.
Sa aveti o seara frumoasa!
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416

Ultima dată editat de Q88; 17 mar 2013 at 17:23:37.
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Q88:
lidiuta (17 mar 2013), margutza (21 mar 2013), rozica1965 (17 mar 2013), VAmedeea (24 mar 2013), VentoFreddo (17 mar 2013)