View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 08 sep 2010, 22:50:03
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Ce inseamna anorexie?

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Slabuto, ma bucur ca ai deschis subiectul.Sper sa scrie fete care e confrunta sau au avut de-a face cu asa ceva. Poate invatam toate din experienta celor ce ne inconjoara. Din pacate, daca persoana nu constientizeaza ca are o problema si nu vrea sa se schimbe, prea multe nu sunt de facut. Si asta e cel mai trist lucru, ca ne dam seama de realitate prea tarziu. Felicitari ca ai reusit sa iesi din acea cursa de soareci. Te pup!
Buna Ame

Eu am speranta ca vom putea ajuta aceste fete.

Cred ca, la un moment dat, va trebui sa scriu tot ce mi s-a intamplat de la 15 ani incoace, acum scot doar pasaje, pentru ca nu a fost cea mai usoara perioada din viata mea si nu imi place sa ma gandesc in trecut, ma simt prea bine acum si inca nu sunt gata sa aduc amintirile inapoi...

Din pacate, nu iti dai seama ca suferi de aceasta boala, lumea din jur iti spune ca ai ajuns sa fii un "set de oase", iar tu razi fara sa bagi in seama vorbele lor...

Si daca ar fi doar asta, cate am tras dupa 21 ani, cand toate "rotitele" din corp au luat-o razna si se stricau una dupa alta...

Abia, anul acesta, am ajuns la un final, mi-am pus sanatatea la punct, dar lucrurile acestea (din trecut) nu se uita si nu se vor vindeca niciodata.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat