View Single Post
  #84 (permalink)  
Vechi 03 nov 2013, 01:41:45
yasemin's Avatar
yasemin yasemin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mar 2011
Locaţie: deva, Romania
Dieta: hipocalorica/hiperproteica
Date: 160cm, 55kg
Mesaje: 70
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase - yasemin :)

De multe ori intru si vreau sa scriu ceva, dar apoi sterg totul si ies...nu imi mai place ce vad la mine si imi vine sa plang, nu mai am incredere in mine si asta imi sterge orice urma de zambet inainte sa apara...sunt 5-6 kg si nu sunt imensa, nici pe departe, dar celulita e la ea acasa, daca imi misc de cateva ori picioarele si ma opresc, carnea care ar trebui sa stea fixa, se mai misca de cateva ori...cand sunt imbracata e ok dar apoi parca "ma scurg" si asta e cel mai rau, pt ca efectiv imi e rusine cu mine, cu felul in care arat. Daca e sa vorbesc despre ceea ce mananc, asta e bine si o fac destul de corect, am ajuns sa imi fac paine integrala acasa, nu mananc prajit decat extrem de rar si nu mananc fast food, poate doar dulciurile ocazionale imi mai dau batai de cap. Deocamdata, de 4 luni nu mi-am mai permis un abonament la sala, insa din 15, sa stiu ca renunt la orice altceva, imi fac abonament si merg zi de zi, pt ca fac exercitii acasa dar nu e suficient, cel putin nu pt mine. Sunt trista si parca fara nici o vlaga dar sper sa imi revin cat mai repede, ca nu sunt ok si sunt convinsa ca starea asta imi face si mai mult rau si continuand asa nu o sa rezolv nimic
yasemin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2124 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1607 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 833 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]