View Single Post
  #85 (permalink)  
Vechi 25 feb 2013, 18:02:44
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Bulimie-Help?

Citat:
Anterior postat de ieucumine Vezi mesajul
Hey,
Parca incepusem un subiect nou. Nu stiu de ce scriu in continuarea postului lui Rori, azi dimineata nu imi aparea asa. Anyway, vin de la psihiatru. A fost bine. Azi a fost si soare in Timisoara si am avut o stare faina. Am discutat liber cu doamna doctor, a fost mai mult o discutie prietenoasa intre noi. Mi-a recomandat sa incep o terapie cognitiv-comportamentala cu un psiholog. Acum am zis ca mai astept o saptamana. Mi-a zis ca sunt in faza incipienta si ca poate deveni mai rau si sa ajung sa mi se administreze pastile. Asta m-a speriat si mai tare. Nu vreau sa ajung o pastilata. De asta astept o saptamana sa vad cum ma mai inteleg cu mine. Orice ar fi am sa merg. Dar pana atunci incerc sa ma lupt singura cu creierul meu. Vizita asta mi-a dat multa incredere in mine. Stiu ca o sa pot! Ma sperie gandul ca ontr-un episod de vomitat o sa-mi puste inima sau o vena pe creier sau, mai rau, o sa-mi pice dintii. Mi-am luat o carte. Ma apuc de strans rufele uscate, apoi bag alta tura de haine la spalat, citesc putin, poate ma vad cu niste prieteni si apoi o ora de Insanity. Sper sa tina! Sper sa nu fie doar o faza trecatoare...
Buna
De obicei subiectele cu aceeasi tema sunt "lipite"
Daca te apuci de terapie la psiholog ai sanse foarte mari sa nu ajungi la pastile, ai destul stres, nu are rost sa-ti mai bati capul gandindu-te la cea mai groaznica varianta

Succes in continuare
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat