View Single Post
  #85 (permalink)  
Vechi 05 nov 2013, 03:06:01
yasemin's Avatar
yasemin yasemin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mar 2011
Locaţie: deva, Romania
Dieta: hipocalorica/hiperproteica
Date: 160cm, 55kg
Mesaje: 70
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutei ambitioase - yasemin :)

Speram sa ma insel si sa mi se para doar, vroiam sa fiu paranoia ...oricum, dar sa nu fie asa, insa ziua de azi mi-a dovedit din plin ca trebuie sa iau o pauza de la lactate si posibil...orice contine faina alba, ma rog - gluten. Ideea e ca ma balonam ori de cate ori mancam iaurt, sana si minunatul lapte batut, de iubita branza nu mai zic, indiferent de felul ei si imi ziceam ca poate mi se pare si cine stie ce am. Si tot asa de fiecare data in cazul in care sunt "dependenta" de lactate si ele ma scot oricand din foame (ca sa nu dau iama in dulciuri ). Iar cu faina..clatitele din seara asta, 3 la numar, mi-au facut o burta cum nu am mai avut de mult si ma uitam socata la ea,sperand macar sa merg la baie sa scap de ea...da de unde? si ca sa pun capac, m-am gandit ca ar fi perfect sa mananc un iaurt cu fructe cat timp ma mai uit la un film...5 lingurite, atat am reusit, pana sa aud "voci" din burta mea. Clar, nu e ok dar acum ma intreb...ce mai mananc eu? ce ma fac fara cerealele mele integrale cu iaurt dimineata? fara o bucatica de branza langa oul fiert, fara laptele bautut baut direct din sticla rece de la frigider? va fi greu...
yasemin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2124 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1607 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 833 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]