View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 15:33:59
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc si sa nu ma mai ingras

Gia stii cum e


ajungi la un moment dat cand efectiv nu te mai placi... eu cel putin cand aveam peste 90 kg ma uitam la mine si plangeam..parca aveam sufletul intr-un corp strain ... nu ma recunosteamprobabil d`aia n-am avut nici o oglinda mai mare in casa

si cand ajungi la acel moment cand efectiv esti mahnita si nervoasa ca nimic din garderoba nu iti place... ca trebuie sa mergi mereu la raionul de xxl...oh my god! eu eram disperata!atunci ai sa ai vointa cu duiumul...si cand ai sa vezi ca acul se misca si doar cu minus 100 gr ...sa vezi atunci cat te vei tzine de dieta si sport

daca simti nevoia de organizare si sa te incadrezi intre anumite limite...fa-ti singura un meniu saptamanal bazat pe calorii...asa ai sa stii ce piata sa faci si ai sa ai si un anumit program

daca te tine si vrei rezultate rapide ca sa ai imbold la slabit: fa cardio minim 30 minute zilnic, tine dieta hipocalorica si vezi de nu slabesti intr-o sapt

Citat:
Anterior postat de Gia Vezi mesajul
Buna Ianna,

Multumesc mult pentru raspuns..vreau sa iti spun ca ti am citit jurnalul si de mult nu am mai vazut pe cineva cu atata vointa..sper sa reusesc si eu..cat despre dieta incerc sa scot tot..dulciuri nu mananc..paine mananc doar dimineatza o felie si neagra cu 200 ml lapte cu 0%grasime si un gref stors..acum problema e ca ma simt asa fara organizare..nu stiu daca sa tin dieta hipocalorica sau WW...tot citesc si citesc pe forum si nu stiu incotro sa o iau...dar o sa incerc cu cea hipocalorica..sa vad daca ma dumiresc cu caloriile..am vazut ca exista si un calculator de calorii poate asa o sa imi dau seama cate calorii mananc si apoi sa imi fac un program zilnic..sport nici nu mai discutam stiu cat este de important..problema este ca sunt asa intro perioada in care parca nu slabesc orice fac raman la greutatea asta...si am tentatia sa ma sui zilnic pe cantar nu vad nicio modificare si apoi ma deprim..cred ca trebuie sa lucrez si psihicul putin..
Trebuie sa am rabdare si incredere ca o sa reusesc diseara dupa ce vin de la sala am sa ma uit mai in detaliu pe forum la calculatorul de calorii si chiar si pe meniurile voastra sa vad ce as putea sa manac in functie de programul meu si de faptul ca nu gatesc si mai ales ca aici nu se gasesc multe din lucrurile pe care voi le mentionati..sau poate nu le vad eu..multumesc inca o data pentru tot!pup
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]