View Single Post
  #981 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 08:57:28
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

Citat:
Anterior postat de pad81 Vezi mesajul
daaa, spioneaza-mi mie meniul sa vezi ca mananc multe prostii si sa ma certi, desi ies binisor la calorii...si eu la fel, can am ramas gravida aveam 82.5kg si cred ca am ajuns pe la 100 (nu m-am mai cantarit in ult. sapt. de sarcina ca sa nu ma deprim complet, ca 100 suna GROAZNIC!!!). Deci sa zicem ca am ajuns la 100 si apoi la vreo 2 sapt aveam cam 93kg. Si acum, la 3,5 luni am 88.8. Nu-mi imaginam vreodata ca voi dori sa ajung la greutatea pe care o uram inainte, 82.5. De fapt nu, nu vreau sa ajung la 82, vreau la 78, sa-mi port lucrurile de vara trecuta si sa-mi fie si un pic largute.Vise, stiu...
Nu puteai sa zici ceva mai adevarat, despre slabit si mentinere, sunt exact de aceeasi parere. Desi eu acum sunt la slabit si nu merge prea repede, macar sunt un pic atenta; cand voi ajunge la greutatea dorita (vezi, n-am zis daca, ci cand) cred ca voi fi asa fericita ca nu voi mai fi asa atenta, ceea ce ar fi o maaaare prostie de care sper ca n-am sa ma lovesc. Tu fii fericita ca nu mai ai de dat decat 2-3 kg, si ai si copil, esti mai slaba ca inainte asa ca nu te stresa. Daca te enervezi o data, tii 1-2 saptamani si gata, ajungi unde vrei.
Eu dupa nastere aveam 105 si pe la 4 luni aveam 97,dar alaptam si nu tineam nici o dieta..Apoi am slabit pana in mai la 82,apoi a decedat tati si am pus la loc pana la 91 si cand mi-am revenit am slabit pana la 82 si o perioada indiferent ca mancam bine sau de dieta nu mai slabeam...Apoi am reinceput sa fac putin sport si a inceput si cantarul sa se miste si m-am intors la un Sb personalizat...
Vorbeam de meniuri..eu!Am numai greseli saptmana asta si aseara am dat cu bata in balta rau!Azi si maine sunt cuminte!
M-am enervat eu de mai multe ori,dar nu mai merge asa usor ca atunci cand aveam 90+kg...Acuma e foarte foarte lenta slabirea....Organismul meu e calit saracul cu multe diete!
Tu ai sa slabesti ffff frumos,chiar daca nu e asa repede!E adevarat ca slabeai mai usor cu alte diete,dar cu Sb vei slabi cu o pierdere minima de muschi(deci nu vei ajunge o "fleoscaita") si ti se va subtia mijlocul!
Ma bucur ca esti pe aici!

Citat:
Anterior postat de fairydelysid Vezi mesajul
Bine v-am gasit ! M-am apucat acum 1 luna (fix) de S.B si am reusit sa slabesc 9kg si muuulti cm (dublez dieta cu starvac si fitness de 3 ori pe sapt) si chiar functioneaza . Am inca multe nelamuriri privitoare la dieta(multumita voua am clarificat multe neintelegeri , inca invat dar ce ma roade momentan este daca este indicat dimineata sa mananc un iaurt degresat imbunatatit cu nuci , alune ,seminte de in , susan , pin etc . Si inca ceva . Programul nu imi permite sa mananc 3 mese pe zi (si sincer nici nu imi este foame daca mananc bine dimineata ) ajung acasa pe la 4-5 si atunci mananc portie normala si seara doar un fruct si chiar nu sufar de foame. Oare e bine ce fac ? multumesc de raspunsuri si poate o sa ma descurc sa postez mai multe pe aici
Felicitari ptr kg pierdute!Eu zic ca e ok sa papi iaurt cu oleaginoase si seminte,doar sa ai grija la cantitate!Nu e obligatoriu sa papi multe mese,e indicat ca sa nu ti se faca foarte foame!
Te mai asteptam si cu alte nelamuriri si tine-te de treaba cu sportul!Spor la slabit!
__________________
Jurnalul meu Nr 5

Ultima dată editat de AnDrAdAxl; 23 iun 2012 at 09:01:40.
Răspuns cu citat