View Single Post
  #986 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 12:18:16
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Slabute care tin dieta South Beach faza II

Citat:
Anterior postat de fairydelysid Vezi mesajul
multumesc ! cantitatea e de 150gr de iaurt cu cate 5 seminte din fiecare dar imi da energie pt juma de zi , ca si oualele . Sunt convinsa ca aceste 8kg sunt cele care se dau cel mai greu jos , ma batea gandul sa ma intorc la inceputul lunii in faza1 pt inca 2 sapt (sg problema ar fi fructele in rest ma descurc cu alimentatia - dulciuri oricum nu mancam , la paine renuntasem de multa vreme , carbogazoasele sunt usor de scos , carbohidratii rai nu ma mai tenteaza) ... M-as da oare peste cap , ce credeti ? Si as face fata orelor de cardio ? Intreb asta pt ca abia in faza2 am inceput sportul (de 2 sapt ) dar asta din cauza programului .
Ma bucur ca te-ai autoeducat asa corect!Eu zic sa incerci sa ti ceva intre faza 1 si 2,adica sa ai 100 de grame de fructe sau ceva de genul,depinde de fruct....Eu cred ca Sb faza 1 e mult mai ok ca multe diete!Nu cred ca te-ar da peste cap inca 2 sapt de 1...Dar dupa ce ai slabit asa repede,acuma sigur va incetini ritmul...

Citat:
Anterior postat de pad81 Vezi mesajul
of andrada nici nu-ti dai seama cat bine imi fac incurajarile tale! asa ''dezumflata''sunt (din pacate doar la figurat) ca nu vad si eu rezultate mai rapide. toti spun ca primele kg sunt usor de pierdut, uite ca la mine nu e asa. Stiu ca nu sunt cuminte tot timpul, dar pt mine e un progres enorm faptul ca-mi numar caloriile, ca mananc atent si mai ales ca de o luna zile incerc (cu mici/mari abateri) sa tin o dieta. Pai eu pana acum dupa 3 zile ma lasam de orice regim (am mai tinut SB1 2 sapt si am slabit 4.5 kg in 2009 si gata, apoi nu am mai tinut ca eram f mandra de mine...si normal ca am pus totul la loc cu brio). Asa ca acum, ca a trecut aproape o luna si n-am renuntat, e un lucru mare pentru mine. Ma oftic insa ca nu mai vad nici o scadere pe cantar si de o sapt sunt la 88.8. Ba chiar azi iar a oscilat 600gr(in sus...) desi 2 zile nu se miscase gramajul si ma asteptam sa vad o scadere mica-mica. Dar nu...trebuie perseverat. Stabilisem un target cu o prietena, ca pana la 15 iulie sa scadem 3.5 kile si mie mi se parea cat de cat ok de atins, dar cand vad ca a trecut o saptamana fara sa mearga in jos, imi dau seama ca n-am nici o sansa!
Imi pare rau de tati al tau, sper ca ti-a dat Doamne Doamne puterea sa fii bine si sa incerci sa mergi mai departe.
O sa incerc sa mai renunt la ceva ca sa vad o miscare in minus ca altfel ma ia depresia si nu vreau sa renunt la regim.Cred ca e prea devreme sa zic ca sunt in faza platou, nu? ca abia tin de o luna...fac eu ceva gresit sigur, nu stiu exact exact ce, dar voi incerca sa inteleg si sa remediez situatia...iti multumesc din nou ca-ti faci timp sa ma incurajezi, nu-ti dai sema ce bine imi fac vorbele tale si optimismul!
E muuuuuult prea devreme sa zici ca esti in faza de platou...mai degraba poate gusti ceva care nu il treci in meniu si nu iti dai seama?Sa nu te superi,dar si eu mai pateam asa:tineam bine dieta,trecem in meniu,dar ce gustam interzis omiteam!Si se aduna pic cu pic si ciuciu scadere!
Asa....in al doilea rand:spalatul vaselor,impatuurit haine si restul nu se pun la miscare!Trece doar ce faci in plus fata de normal,ca presupun ca speli zilnic vase ca si mine!
O sa ma mai uit pe meniuri si iti mai zic daca e ceva mega gresit!Te pup si sa ai o zi frumoasa!
__________________
Jurnalul meu Nr 5
Răspuns cu citat