forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Slabit eXtrem (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=378)
-   -   Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3098)

Slabuta 12 mar 2010 19:54:42

Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Stim cu toatele, ca pentru noi, femeile, este foarte important cum aratam, sa fim slabute..... dar cu toate astea, am vazut ca pentru a slabi 10 kg unele fete recurg la metode care mai de care drastice, chiar daca li se explica ca nu este bine.

Voi pana unde sunteti dispuse sa mergeti pentru a slabi?

justbelieve 12 mar 2010 20:06:11

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Cu siguranta voi tine o dieta sanatoasa si voi face sport.Mi se pare cel mai potrivit mod de a slabi.

ianna 12 mar 2010 20:36:02

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Eh si tu acum...dupa ce toate slabutele urla sa se slabeasca sanatos cate crezi ca vin sa zica ca vor face foamea:))...dar eu sincer daca infometarea nu ar insemna si boala curata ...si fi facut si greva foamei ...atat de disperata am fost:">:))

riky 12 mar 2010 20:36:10

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Incerc o dieta oarecum personalizata si muult sport zilnic....asa voi slabi si modela corpul insa nu imi voi distruge organismul si nici nu voi fi frustrata ca nu mananc anumite alimente....:) si probabil ca sacrificiul suprem pt mine este sportul intens zilnic:D:">

Slabuta 12 mar 2010 20:42:07

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 116176)
Eh si tu acum...dupa ce toate slabutele urla sa se slabeasca sanatos cate crezi ca vin sa zica ca vor face foamea:))...dar eu sincer daca infometarea nu ar insemna si boala curata ...si fi facut si greva foamei ...atat de disperata am fost:">:))

Eu zic ca vin, azi am avut un exemplu, acum saptamani inca unul....:(
Si eu m-am infometat Ianna, dar nu exista atata informatie si suport ca sa realizez ca fac rau.

In schimb noi, slabutele, facem acest lucru daca vedem ca cineva se infometeaza.
Sunt atentionate si li se dau exemple din propria noastra experienta, deci nu au nici o scuza, din pacate.

Daca aleg sa faca asta, o fac in cunostinta de cauza.

Slabuta 12 mar 2010 20:44:12

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Drept dovada exista un vot la prima varianta :(

Suzume 12 mar 2010 21:14:46

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 116186)
Drept dovada exista un vot la prima varianta :(

Macar a fost sincera. Alte fete pe forum se infometeaza grav si zic ca defapt ele ori se simt satule cu atat ori nu pot sa manance de teama ca mai adauga kilograme sau alte motive de genul si dupa aceea spun ca ele defapt mananca sanatos.

mvthebest 12 mar 2010 21:29:23

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Sportul este cel mai important,sau pentru mine una a fost si va ramane...Desi inainte il cam uram.
Eu primele kg le-am dat doar prin mult sport. De mancat mancam la fel. Doar cum era vara consumam mai multe legume,fructe proaspete...

M-am infometat si eu,si am tinut dieta ,,minune\'\' Dar defapt nu infometarea,pastilele ,prafurile sau alte prosti este solutia...
SPORT,SPORT si iara SPORT+ un stil de viata cat m-ai sanatos..
Nu ne impune nimeni sa nu manca o data la 1,2 saptamani ceva ,,bun\'\' sau ,,interzis\'\' dar macar sa fim constiente ca nu sunt bune in primul rand pentru sanatatea noastra...
Sincer de cand v-am intalnit pe voi,am inceput sa pap mai sanatos.. Va iubesc:x:x:x

airi85 12 mar 2010 21:37:41

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
eu am 65 de kilograme acum...7 am dat jos prin dieta..asta insemnand fara paine..fainoase..grasimi..dulciuri etc..dar...oricat de disperata fi nu o sa apelez niciodata la pastile de slabit sau diete draconice...pentru ca se pune tot la loc si peste in mom in care incerci sa te mentii..eu acum sunt in faza de mentinere,,,dupa care o sa mai urmeze o faza de slabit..nu e sanatos sa slabesti cu supe de varza, post negru sau mai stiu eu ce pastile. Uneori functioneaza, alteori nu, dar intotdeauna vor lasa in urma un organism distrus si..de cele mai multe ori...multe kilograme in plus peste cat aveam inainte sa incepem... "dieta". In concluzie...nu,...nu sunt dispusa sa fac "orice" ca sa slabesc.

airi85 12 mar 2010 21:41:31

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
apropo de sport am uitat sa mentionez...am facut mult sport si am masa musculara f bine dezvoltata..insa am observat ca eu nu slabesc prin sport. Nu spun ca e valabil pentru toata lumea...in afara de asta mai am si un serviciu f solicitant si numai de sport nu mai am timp...folosesc creme yves rocher si vichy pentru fermitate.


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:49:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO