forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Slabit eXtrem (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=378)
-   -   Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3098)

Sibel H 30 apr 2010 17:08:26

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de airi85 (Post 116220)
apropo de sport am uitat sa mentionez...am facut mult sport si am masa musculara f bine dezvoltata..insa am observat ca eu nu slabesc prin sport. Nu spun ca e valabil pentru toata lumea...in afara de asta mai am si un serviciu f solicitant si numai de sport nu mai am timp...folosesc creme yves rocher si vichy pentru fermitate.

...asa, sant si eu ...pentru ca corpul si organismul este obisnuit cu sportul nu scad in greutate nici un gram...dar,sant obisnuita ca zi de zi sa fac o ora de gimnastica s-au un anumit program sportiv..ca si cum mananc cea mai delicioasa prajitura..s-au ceva deosibit..sportul si miscarea imi sant in sange...ma bucur pt.fetele care d-au jos kg.vazand cu ochi facand sport..eu ,nu am probleme cu pielea...folosesc doar creme hidratante dupa baie si dus....

deadcountess 10 mai 2010 22:22:27

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de heo (Post 171320)
dieta sanatoasa cu mult sport ar fi ideealul , dar fiind realisti nu toti putem sa sarim peste noapte dintr-un mod de viata care implica obiceiuri si naravuri proaste dezvoltate pe parcursul anilor
Multe fac schimbari bruste si drastice , de care nu se tin , care par prea dificile de realizat din cauza ca sunt bombardate de informati ; ca mc-ul nu e bun , nici carnati , ca sa o dea pe lapte degresat , ca sa mai lase tigarile , ca sa faca 30 de min de sport pe zi ..... sa fim seriosi peresupun ca toate care am fost/suntem plinute stim cate de usor obosim avand cateva kg in plus , mai ales cand ai si un stil de viata care nu implica nici un fel de sport , sau nici macar o plimbare in parc , doar ce mergi 10 min pe jos pana la magazin/munca/statie de metrou . Daca e sa asculti toate sfaturile , corecte de altfel , nu ai cum sa nu creezi un soc pentru corpul tau

Eu sunt dispusa sa i-au lucrurile incet , si sa imi ating tinta de 14 kg in cateva luni , poate nu o sa am un regin asa sanatos cu mult sport, da sper sa reusesc sa scap de cel actual , care nu este prea benefic conform cantarului :P

O ideea ar fi ca in prima saptamana sa nu modifici nimic la stilul tau de viata, dar sa notezi absolut tot in meniul tau zilnic (si mancare si activitati) si iti dai seama singura pe parcurs ce nu e in regula (prea multe grasimi? prea multe glucide? prea putin consum caloric?)
Schimbarile apar apoi aproape pe neobservate (o fi avand constiinta vre-un rol in asta:-/

Bafta >:D<

simonet 18 mai 2010 08:49:07

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
buna fetelor!
sa va povestesc ce fac eu mai nou, in disperare de cauza pentru a slabi!!!
de duminica (adica astazi ar fi a 3-a zi) nu mai mananc mancare solida, ca urmare am ramas doar cu ... lapte dulce, lapte batut, sucuri de fructe, legume, supe ... deci totul lichid, vreau sa uit cum e sa mestec cel putin 6 zile:D adica pana vineri inclusiv, daca reusesc pana duminica, sunt cea mai tare!!
in plus va fi si o detoxifiere.
dupa aceasta perioada de foc, voi incepe cu salate, o perioada ... sa vad ce iese ...
in perioada asta beau foarte foarte multa apa, si chiar nu simt foame, sincer ... cred ca stomacul meu e ff mic acum:)

in 2 zile, am slabit 2 kg, deci ... sunt in standard ...

mentionez ca de 3 ori pe saptamana merg la aerobic.

bafta la slabit fetelor!!

Ionela Z 24 mai 2010 14:10:24

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Buna slabutelor! Sunt noua pe aici . Parerea mea e ca mancand sanatos si facand sport ajungi sa slabesti repede . Eu am slabit acum vreo 4 ani 22 kg in 5 luni (de la 80 la 58). Dar dupa 2 ani am ramas insarcinata si dupa nastere am ajuns la 72 kg. Asa ca de vreo 2 saptamani mananc sanatos si fac sport acasa(banda +exercitii)si am slabit 4 kg (de la 72 la 68) . Deocamdata sunt happy dar sper sa ajung inapoi la 58 cat mai repede

chrystina 18 iul 2010 12:42:46

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
nici eu nu m-as infometa, niciodata.imi place sa mananc. voi incerca sa mananc mai putin si mai sanatos .Si la capitolul sport stau f prost. sper sa sa schimb ceva si aici

rodica2010 20 iul 2010 19:01:28

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 116176)
Eh si tu acum...dupa ce toate slabutele urla sa se slabeasca sanatos cate crezi ca vin sa zica ca vor face foamea:))...dar eu sincer daca infometarea nu ar insemna si boala curata ...si fi facut si greva foamei ...atat de disperata am fost:">:))

iti poti da seama f. usor: dupa cate kg. slabesc si in cat timp.;)

rodica2010 20 iul 2010 19:06:13

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de Ionela Z (Post 198636)
Buna slabutelor! Sunt noua pe aici . Parerea mea e ca mancand sanatos si facand sport ajungi sa slabesti repede . Eu am slabit acum vreo 4 ani 22 kg in 5 luni (de la 80 la 58). Dar dupa 2 ani am ramas insarcinata si dupa nastere am ajuns la 72 kg. Asa ca de vreo 2 saptamani mananc sanatos si fac sport acasa(banda +exercitii)si am slabit 4 kg (de la 72 la 68) . Deocamdata sunt happy dar sper sa ajung inapoi la 58 cat mai repede

Sincer, cred ca te-ai cam infometat.Oricum,felicitari!

chiram 22 iul 2010 12:09:51

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
am facut de toate... m-am infometat, am tinut cure de slabire repetate(niciuna dusa la bun sfarsit), mi-am facut si analize la glanda dupa ce m-am ingrasat intr-o vara 10 kg... si concluzia... nu aveam nimic, am fost si la nutritionist si am dat o gramada de bani si mi-a dat ceva regimuri de la care aveam o stare permanenta de foame(dupa am pus la loc toate kg), am luat si capsula de slabit doua luni in timpu sesiunii combinata cu greva foamei si am slabit 13 kg in 2 luni... doar ca dupa aceea aveam stari de lesin, imi cadea paru si de abia ma ridicam dim pat(evident ca intr-un an am pus totul la loc). Acum m-am apucat de mancat sanatos, masaj anticelulitic si pastile de ceai verde pt detoxifiere..... sport mai usor pt ca imi creste musculatura de fiecare data si deasupra tot sunculitze:(.... sper sa reusesc de data asta!!!!!!:">

mysterious girl 22 iul 2010 12:14:49

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
cred ca cel mai rau lucru pe care l-am facut a fost infometarea. daca acum o luna mai vroiam sa fac asa ceva acum lucrurile stau altfel, fiindca sincer nu vreau sa-mi pun in pericol sanatatea, care conteaza de 1000 de ori mai mult. si apoi, se poate slabi si sanatos, lucru demonstrat de mai multe slabute din comunitatea noastra, nu?:D:D
pastile nu am luat niciodata si nici nu as lua. de ceva vreme sunt cam la aceasi greutate, dar sper sa dau si ultimele kilograme jos cu ajutorul vostru si mancand sanatos.

Ancy 24 iul 2010 15:27:10

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Desi tin o dieta hipocalorica si fac 30 minute tae boe plus 30 minute ciclism, ultimele saptamani am pierdut numai jumatate de kg. Nu inteleg de ce nu mai slabesc...:-s. Poate cineva sa-mi dea un sfat???


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:07:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO