forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Epilatul - ce metode preferati ? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3078)

riky 11 mar 2010 22:11:17

Epilatul - ce metode preferati ?
 
Nu stiu daca am observat bine, sper sa nu, dar nu exista topic despre epilat....si asa ca m-am gandit sa isi spuna fiecare parerea despre diversele metode.....si pe langa asta as avea o intrebare: a folosit cineva noul epilator de la Braun , wet&dry, daca da ce parere aveti??

andra_aly 11 mar 2010 22:18:02

Re: epilatul - ce metode preferati ?
 
da, ai dreptate. si eu ma gandeam ca nu este un topicptr asta;)
eu am votat ceara calda. e cea care totusi nu imi distruge picioarele. cat de cat pot sa zik ca merge fata de celelalte metode:-s:-s
si chiar le-am incercat pe toate. epilator am de la braun. nu chiar ultimul tip dar orikum l-am platit 80 de euro deci nu e chiar de ala de de 2 lei!
eu mi-am distrus picioarele cu epilatorul. ma umpleam de bubite. imi cresteau firele sub piele.cu lama sa nu mai zik. :(
ceara calda e totusi cea mai potrivita. bine, depinde unde ma epilez.

Slabuta 11 mar 2010 22:27:46

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Eu am braun Silk Epil si sunt multumita de el.
E luat acum 3 ani, m-am obisnuit sa il folosesc peste tot.

La inceput a fost tare dureros, dar are si o manusa cu un gel care il pun in congelator si aplic pe zona inainte de a epila.

Cu toata multumirea pentru epilator eu abia astept sa ma epilez defintiv :D

andra_aly 11 mar 2010 22:30:02

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 115201)
Eu am braun Silk Epil si sunt multumita de el.
E luat acum 3 ani, m-am obisnuit sa il folosesc peste tot.

La inceput a fost tare dureros, dar are si o manusa cu un gel care il pun in congelator si aplic pe zona inainte de a epila.

Cu toata multumirea pentru epilator eu abia astept sa ma epilez defintiv :D

de ala am si eu slabuta. dar eu mi-am distrus pielea:( e adevarat ca tare sensibila sunt. ma inrosesc de la orice:(

Slabuta 11 mar 2010 22:35:55

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 115205)

de ala am si eu slabuta. dar eu mi-am distrus pielea:( e adevarat ca tare sensibila sunt. ma inrosesc de la orice:(

Cum adica ti-a distrus pielea?:-s

ali_lumi 11 mar 2010 22:36:46

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Lama e cea mai buna prietena a mea :))

riky 11 mar 2010 22:37:11

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
si eu am un braun silkepil de vreo 2 anisori jumate , insa nu ma pot face inghinal sau axial cu el pt ca doare f tare..in restul coprului sunt f multumita....dar am auzit de la multe fete ce si-au cumparat ultimul model, ca te epilezi sub dush cu el si te poti face peste tot si durerea se reduce aproape la 0....si intr-adevar cica epialrea definitiva e cea mai buna dar o colega de-a mea s-a epilat cu laser si fara suparare dupa 6 luni incepuse perisorul ala nesuferit sa creasca sub piele...mai rau ca la lama sau alte metode...

ali_lumi 11 mar 2010 22:40:28

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Si eu am braun silkepil :)L-am primit cadou , si din pacate sta acolo degeaba.
L-am folosit o singura data si auci :D a fost dureros, si n-am putut sa ma obsinuiesc cu ideea si am renuntat.

Suzume 11 mar 2010 22:49:44

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Eu tot cu epilatorul electric scap de blanita :D am phillis satinelle ice, e ok, inainte imi iritam pielea dar acum ma exfoliez cu o zi inainte si nu mai am probleme

andra_aly 11 mar 2010 23:08:03

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 115211)


Cum adica ti-a distrus pielea?:-s

pai uite asa.. acum am pete albe micutze care mi-au ramas de la cicatricile de la firele sub piele:(
sa sti ca nu e chiar totul roz cu metoda definitiva:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:04:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO