forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Epilatul - ce metode preferati ? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3078)

sunshine 11 mar 2010 23:53:36

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
eu fol ceara calda si epilatorul electric.

hankathefashionist 12 mar 2010 15:33:58

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Eu am un epilator Braun Silk Epil de vreo 4 ani. Nu e cu gheata si inca nu m-am obisnuit complet cu durerea, dar e ok pt majoritatea zonelor. M-ar tenta sa incerc si varianta cu ceara la cald avand in vedere ca pe partea superioara a piciorului imi mai cresteau fire sub piele care se infectau, dar acum nu mai am problema asta, parca a mai disparut din par. La axila rezist eroic cu epilatorul, insa inghinal e pur si simplu imposibil 8-}

Allicia 12 mar 2010 15:41:48

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Eu folosesc ceara calda si merg la o singura cosmeticiana de mult tim.. am incercat mai multe si unele nu stiu prea bine cum se foloseste, o pun ba prea fierbinte si ma umplu de bubitze sau de pete rosii ori pre rece si atunci nu epileaza cum trebuie... Am incercat si lama in situatii de urgenta si mai ales vara, dar imi creste la cateva zile.. deja a 2 a zi de simte la mana asa tzepos..ca incepe sa iasa..si nu`mi place. Am incercat si benzile reci dar cum sunt nepriceputa imi facusem adevarate rani pe piele pt ca nu stiam sa trag :D Crema este buna in situatii de urgenta pt ca lasa pielea fina, dar oricum actiunea in sine este ca cea a lamei si creste repede parul. Epilatorul nu`l suport :D Mama mea e foarte atenta la tot ce apare in materie de epilatoare pt ca ea asta foloseste si e foarte multzumita, cauta mereu ceva mai performant :) Dar pe mine ma doare foarte tare( chiar si cel cu gheatza care nu ar trebui sa doara atat de tare) si imi mai cresc si firele in piele :-o

Oricum si cu ceara calda am o problema :)) Ma pot epila doar la o luna jumate pt ca nu imi creste pt epilat.. imi creste putin de tot, rar... dar imi creste si vreo 2 saptamani nu pot sa port nimic mai scurt pt ca daca te uiti atent se vad fire de par :D
Nu am incercat epilarea definitiva... dar am in plan :)) S`ar putea sa fie o metoda buna..nu stiu ...

VentoFreddo 12 mar 2010 15:46:25

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Eu nu ma problema parului pe picioare si nici la subratz, mama zice cao mostenesc pe ea...imi cresc cateva fire razletze si subtirele ici si colo, cam odata la 2 saptamani trec o data lama pe picioare si la subtiori si..:Dgata.
In schimb ce nu am pe picioare imi creste intre sprancene..=))Am sprancenele negre, dese si cu un fir asa de aspru ca mor de durere cand mi le smulg:((

roseadria 12 mar 2010 16:17:44

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
eu folosesc tot brown silk-epil dar m-am epilat definitiv la subrat si inghinal iar dupa numai o sedinta si retouch la 10 zile nu mai am aproape nimic. la sfirsitul lui martie trebuie sa merg la a doua sedinta....sa vedem pe urma ce mai e.....

siu 12 mar 2010 21:12:19

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
:Dsi eu folosesc epilatoru, la inceput a fost dureros dar usor -usor m-am obisnuit
:D

ras_cristalin 13 mar 2010 09:17:33

Preturi epilare definitiva
 
Preturi epilare definitiva

Preturi pe zone de tratament (in RON/sedinta):
Perciuni 80
Mustata 80
Barbie 80
Perciuni + Mustata + Barbie 200
Coborare linie barba pe fata 80
Spate si umeri 300
Fese 300
Piept si abdomen 300
Axile 200
In jurul mameloanelor 100
Linia ombilic-pubis 120
Inghinal 150 - 250
Maini - picioare 80
Gambe 350
Coapse 400
Gambe + Coapse 600
Antebrate 300
Brate 300
Antebrate + Brate 500

mykydutza 15 mar 2010 15:12:49

Re: Preturi epilare definitiva
 
eu nu prea am ce epila:))niciodata nu m-am epilat pe picioare pentru ca nu prea e...mai e un fir 2 dar nu se vad ..insa tot lama e cea mai folosita mai ales la subrat:(as incerca cu ceara si acolo dar mor de frica

carinush 15 mar 2010 21:06:46

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Cred ca le-am incercat aproape pe toate :)).
Am un epilator de la Braun, dar pe care nu-l prea folosesc pentru ca imi cresc fierele pe sub piele si se vad foarte nasol :(
Deasemenea am incercat si cu ceara dar mi se pare prea fierbinte si rezist cu greu :))
Cu crema depilatoare mi se pare cel mai usor mod dar din pacate creste prea repede :(
M-as epila definitiv si maine daca as fi convinsa ca mi-ar mai da niciun firicel :x

Yoshi 01 apr 2010 16:47:37

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Cu toate ca va urmaresc in fiecare zi, postez f rar...ma acomodez mai greu cu persoane noi:).

Daca va pot ajuta cu sfaturi sau informatii in ceea ce priveste epilarea definitiva, cu cea mai mare placere. In prezent am 7 sedinte inghinal+6 sau 5interfesier, vreo 4 sau 5 pe picioare si 3 la axila. Am inceput epilarea definitiva inghinal in urma cu un an si doua luni datorita problemelor pe care le aveam cu firele crescute in piele, cat si cu foliculita care nu imi dadea pace pe picioare. Nu ezitati sa ma intrebati orice va trece prin cap :).


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:32:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO