forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Epilatul - ce metode preferati ? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3078)

riky 25 apr 2010 20:40:40

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
fetelor, are cineva noul epilator de la Braun???....daca da , ce parere aveti???? tare as vrea sa stiu parerea voastra...

mykydutza 25 apr 2010 21:54:24

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
si eu vreau sa sttiuuu:):D

Adriancic 12 iun 2010 12:00:30

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Salut!

Am incercat de citeva ori epilatul cu ceara si mi-a placut exact 1 saptamina, pina a inceput sa creasca parul din nou. Cel mai oribil este sub-bratul, unde trebuie sa astept sa creasca si urasc senzatia de par acolo, in special vara. Cind am vazut ca doamna care ma epila ma poate primi abia peste o saptamina, am mers direct in magazin si am cumparat un epilator Babyliss, de vreo 70 euro.E dureros, dar e ok. Da, nu prea apuca toate firele scurte, dar sunt multumita. Consider ca e o investitie pe termen lung, dat fiind faptul ca trebuia sa ma epilez in mod normal la 2-3 saptamini, de fiecare data achitind cite aproximativ 15-20 euro.
Am mai citit si despre faptul ca epilatul cu ceara fierbinte dauneaza in termen lung pielea, favorizind aparitia varicozei.
Nu stiu, pentru moment optez pentru epilatorul electric.;;)

lavydor 12 iun 2010 12:05:02

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Eu am votat lama de ras! Pe picioare si subrat, inghinal e ideala si sunt norocoasa ca il am destul de rar ..ca atare ma rad odata pe saptamana (subrat mai des la 3-4 zile). Doar pe maini am un epilator si ma fac foarte bine, nu sunt nici o durere sau sa ma irit!

deadcountess 12 iun 2010 20:51:28

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Eu am un Braun de vreo 5 ani si ii doresc multi inainte :)) ca sunt foarte multumita de el.

Pentru ce metoda de epilare definitiva erau preturile (laser sau electroliza)?

Nick0612 15 iun 2010 19:00:45

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Buna! Deoarece epilatorul meu a inceput sa cam rupa firele de par, azi am luat ceara la rece Sesu. Ati incercat-o? Ce credeti despre ea?

beta 18 iun 2010 21:24:33

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Salut!
Yoshi, spune-mi te rog esti multumita de efecte? Si cat costa...
Multumesc

rose rose 04 ian 2011 14:30:04

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Si eu prefer epilatorul; la mine rar imi creste cate un fir de par pe sub piele. Eu il folosesc pt toate partile unde cresc firele de par nedorite; inghinal e cel mai greu dar strang din dinti (sper sa nu raman fara ei :D ) si tot nu ma las.

Am citit undeva ca si de epilator si de la ceara (adica ceea ce e smuls si nu taiat de la suprafata pielii) duce la cresterea unor fire pe sub piele.

andra_aly 25 ian 2011 22:08:12

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Citat:

Anterior postat de rose rose (Post 457709)
Si eu prefer epilatorul; la mine rar imi creste cate un fir de par pe sub piele. Eu il folosesc pt toate partile unde cresc firele de par nedorite; inghinal e cel mai greu dar strang din dinti (sper sa nu raman fara ei :D ) si tot nu ma las.

Am citit undeva ca si de epilator si de la ceara (adica ceea ce e smuls si nu taiat de la suprafata pielii) duce la cresterea unor fire pe sub piele.

Asa este... dar pe mine epilatorul ma terorizeaza:(( crede-ma ca mi-am distrus pielea:( cu ceara e mai ok, dar ottusi nu imi pot permite sa ma fac cu lama ca imi cresc dupa o zi si e nasol mai ales vara:-s:(

floricica0vesela 25 ian 2011 22:21:12

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
ceara calda rules!!!!
epilatorul nu-l suport, lama ma scoate din sarite, o folosesc doar la subrat, si de la crema imi cresc cosuri sub piele si se infecteaza.



Ora este GMT +2. Ora este acum 17:38:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO