forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Ce fond de ten folositi ? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1635)

pisi0408 18 mai 2010 21:40:20

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Ultimul pe care l-am incercat a fost Max Factor - Second Skin.Nu se observa absolut deloc pe fata dar are o acoperire destul de scazuta plus ca nu prea rezista de-a lungul zilei>:D<

Dee 19 mai 2010 19:31:27

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Matte Morphose de la L'oreal ,crek il stii de abia a aparut pe piata ,gen spuma :x

E cel mai bun fond de ten pe care l am folosit vreodata, nici nu se compara cu nimic din ce am avut :Rimmel london, Seventeen, Maybelline, Maxfactor, Miss sporty...Poate Revlon se apropie putin...[*telefon*]

anqutz 19 mai 2010 20:24:24

re: Ce fond de ten folositi ?
 
Citat:

Anterior postat de Dee (Post 193397)
Matte Morphose de la L'oreal ,crek il stii de abia a aparut pe piata ,gen spuma :x

E cel mai bun fond de ten pe care l am folosit vreodata, nici nu se compara cu nimic din ce am avut :Rimmel london, Seventeen, Maybelline, Maxfactor, Miss sporty...Poate Revlon se apropie putin...[*telefon*]

Normal, sunt in aceeasi categorie de pret.

Crysa 24 sep 2010 12:56:17

Re: Ce fond de ten folositi ?
 
ali_lumi ce fond de ten ti-ai luat pana la urma?? te faci in fiecare zi cu el???

as vrea sa-mi cumpar si eu(nu m-am facut niciodata) sa mai acopar semnele post accneice si petele care mai raman de la cosuri....


astept ajutorul vostru pt alegerea fondului de ten care sa rezolve problemele mele, precum si mod de folosire:D

ali_lumi 29 sep 2010 07:50:53

Re: Ce fond de ten folositi ?
 
Citat:

Anterior postat de Crysa (Post 341005)
ali_lumi ce fond de ten ti-ai luat pana la urma?? te faci in fiecare zi cu el???

as vrea sa-mi cumpar si eu(nu m-am facut niciodata) sa mai acopar semnele post accneice si petele care mai raman de la cosuri....


astept ajutorul vostru pt alegerea fondului de ten care sa rezolve problemele mele, precum si mod de folosire:D

Buna Crysa ! Eu pana acum 6 luni foloseam acelasi fond de ten de 4 ani , si m-am decis sa l schimb, iar acum folosesc Rimmel Renew lift , si Revlon color stay.
Ce nu mi place la cel de la rimmel este ca , cand il intinzi pe fata este mai nisipos asa sau cel putin eu asa`l simt. Nu ti mai zic de faptul ca, atunci cand l am cumparat am gresit culoarea in ft inchis:))
Dar m-am obisnuit cu ele si sunt multumita.

Sabine_28 29 sep 2010 09:01:30

Re: Ce fond de ten folositi ?
 
Eu folosesc de vreo 4 ani L'oreal Infailible, sunt f multumita de el si mi-am gasit si nuanta potrivita, o mai schimb doar vara cand sunt bronzata:)

Crysa 29 sep 2010 09:08:53

Re: Ce fond de ten folositi ?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 346425)
Buna Crysa ! Eu pana acum 6 luni foloseam acelasi fond de ten de 4 ani , si m-am decis sa l schimb, iar acum folosesc Rimmel Renew lift , si Revlon color stay.
Ce nu mi place la cel de la rimmel este ca , cand il intinzi pe fata este mai nisipos asa sau cel putin eu asa`l simt. Nu ti mai zic de faptul ca, atunci cand l am cumparat am gresit culoarea in ft inchis:))
Dar m-am obisnuit cu ele si sunt multumita.



mi-as lua si eu un fond de ten...dar sa fie bun..............dar sincer nu stiu cum sa ma fac cu el

as vrea unul care sa acopere impuritatile, petele de la cosuri..dar sa nu se vada ca m-am dat cu fond de ten....
ideea e ca acum 2 ani(din cauza menstruatie m-am pricopsit cu cosuri-ulterior cu gropite in obraji) astfel nu as vrea sa se vada daca ma dau cu fond de ten:D...se poate??

tu te dai in fiecare zi cu el??? care este procedura pt ca fodul de ten sa ramana mai mult timp ....fara sa se adune, curga, sterge....

Tavya 29 sep 2010 23:23:32

Re: Ce fond de ten folositi ?
 
Fetelor eu va recomand NIVEA BEAUTÉ Ideal Finish daca gasiti nuanta potrivita arata perfect nu incarca fata,acopera foarte bine si poate fi folosit zilnic fara probleme.

oanaalexandra 30 sep 2010 09:11:31

Re: Ce fond de ten folositi ?
 
Eu il folosesc pe cel de la burjois si mi se pare tare bun.

Elenoir 30 sep 2010 19:16:13

Re: Ce fond de ten folositi ?
 
Citat:

Anterior postat de Dee (Post 193397)
Matte Morphose de la L'oreal ,crek il stii de abia a aparut pe piata ,gen spuma :x

E cel mai bun fond de ten pe care l am folosit vreodata, nici nu se compara cu nimic din ce am avut

Subscriu!! Mie nu-mi venea sa cred ca exista un asa fond de ten :))
A, si nu se compara cu Dream Matte Mousse a Maybellinului... ala e un rahatel si jumatate :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:34:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO