forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Cu ambitie si perseverenta, inainte! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/ambitie-perseverenta-inainte-12762.html)

happygirldiana 04 feb 2019 21:41:51

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
La cina mancare de mazare cu chiftelute si gogosar in otet. Si acum paaaat ca sunt rupta! Mi-am luat odorasul acasa, ce bine e in 3 iar
Noapte buna!

GCM 05 feb 2019 11:09:19

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Buna Di!
Nici macar nu imi mai pot imagina cum e viata in 2...doar in 3 ❤️❤️❤️

happygirldiana 05 feb 2019 11:30:48

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Mie imi spui, Codris?! Cand cere la bunici, o zi, doua stam fara probleme dar daca e vorba de mai mult, deja stam doar cu gandul la el, vorbim intr-una despre el. M-am topit de dorul lui

happygirldiana 06 feb 2019 09:24:50

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Neata, neata!
Aseara am avut prima abatere serioasa, am mancat pizza la cina. L-am luat pe cel mic acasa si ne-a tot zis ca ar vrea sa manance pizza si sa bea ciocolata calda in oras, am mers si asta am mancat si noi. Azi nici nu ma cantaresc :)) Oricum, cantarul meu cred ca chiar are o problema, pentru ca de la ultima cantarire de saptamana trecuta, nu am mai vazut aceeasi greutate, arata doar 88.8 si mi-e greu sa cred asta avand in vedere ca mi-am vazut de treaba... Azi il cantaresc pe cel mic, o arata si la el tot 88.8

GCM 06 feb 2019 10:14:08

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Musai trebuie sa intre si Radu la dieta!:))

happygirldiana 06 feb 2019 21:21:24

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
:)) Codris, el oricum e la regim de pe la 9 luni, deci... nu e vina lui :)))
Mboon, azi avem asa
Md- sandvis cu ton si rosie
Pranz - mancare de mazare cu 3 chiftele de porc si muraturi
Gustare - 1 eugenie
Cina - o salata mare cu salata verde, ardei gras, ridiche, castravete, rosie, ceapa verde si ceva ton
Gustare - pomelo

Sport - 50 de minute Turbo Jam Cardio 3 si limba scoasa de 2 metri. Ma gandesc cu melancolie la vremurile cand faceam mix 3 si abia gafaiam un pic. Acum mai mult m-am tarat Dar 80% din el l-am facut.

Am crescut portia zilnica de sport si alternez in asa fel incat sa nu intervina rutina si plictiseala, ca altadata.
Inca sunt tentata de fel si fel de dulciurele, avand ditamai stocul in debara de cand au venit toti Mos Craciunii la fiu-meu. #rezist :)))

Sa avem o seara buna cu totii!
Pe maine!

happygirldiana 07 feb 2019 09:38:07

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Neata!
Am decis ca o perioada sa nu ma mai cantaresc. Cred ca am o problema cu cantarul. Nu arata niciodata mai mult sau mai putin de 88.8 si mi-e greu sa cred ca de pe 23 ianuarie pana azi am slabit doar 400 de grame, in conditiile in care fac sport si am umblat la alimentatie. Am scapat la pizza alaltaieri seara, e drept, ieri am avut o eugenie in meniu dar nu cred ca asta m-ar tine atat in loc, mai ales ca am scazut nr caloriilor infunctie de ce am mancat. Efectiv nu cred ca am un metabolism chiar atat de greoi... altadata, dupa doua saptamani de sport aveam 3-4 kg pierdute, acum stau pe loc si e frustrant.
Imi voi da seama dupa haine si centimetri o perioada, pana cand voi cumpara un alt cantar. Nu fluctueaza nici macar seara, cand sunt mancata, nedusa la baie siimbracata. Aceeasi greutate arata ceea ce ini pune semne de intrebare.
Asadar, dam cu sport inainte, elimin complet painea (mancam ocazional dimineata la mic dejun un sandvis), sucuri nu beau, dulciurile vor fi eliminate complet si sper la rezultate.
Important e ca nu ma mai simt eu asa greoaie si intoxicata de porcariile pe care le mancam.
Sa avem o zi buna!

Zoe 07 feb 2019 12:07:54

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
nici nu-i rău, să ştii, s-o laşi mai moale cu cântarul. eu când mă simt plină după câte o cină copioasă refuz să mă mai cântăresc dimineaţa - ce să zic, îmi mai stric ziua şi cu asta, nu-i destul cât de stresată sunt.
şi neapărat cântar corect, că altfel ajungi la balamuc :))

happygirldiana 07 feb 2019 12:15:23

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Serios, la balamuc :)))
Il las in plata Domnului deocamdata. Chiar ma dezumflam de fiecare data cand ma cantaream. Astept salariul si iau cantarbun, musai. Am avut doua saptamani conforme cu doua mici exceptii si chiar nu cred ca alea m-au costat atat de mult la cantar.

happygirldiana 07 feb 2019 12:17:18

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Cred numai daca atunci cand am inceput am avut in loc de 90.2 mai mult....


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:47:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO