forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Cu ambitie si perseverenta, inainte! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/ambitie-perseverenta-inainte-12762.html)

GCM 07 feb 2019 13:02:40

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
[FONT="Georgia"][COLOR="Teal"][SIZE="3"]Ohoho....eu am scapat de mania..pipi-cantar! Doar daca merg dimineata la baie cu treaba mare...urc pe el...zilnic uneori...

GCM 07 feb 2019 13:03:53

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
[FONT="Georgia"][COLOR="Teal"][SIZE="3"]Logic...am de dat vreo 12kg..nu-s multe! Pana la vara dispar ele...

happygirldiana 07 feb 2019 13:25:31

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Nici eu nu ma grabesc...prea tare, dar ma enerveaza amaratul ala de cantar cand vad acelasi lucru pe el, indiferent de momentul zilei, indiferent de...orice :))

happygirldiana 07 feb 2019 16:33:33

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
44 minute Turbo Jam
20 minute Zumba.
Asta e sportul pe azi. Urmeaza impaturit de haine, dus, creme, alea, alea.
La cina voi avea ciorba de fasole astazi.
Maine imi pleaca piticul la parintii sotului pana duminica, eu in weekend incep serviciul, gata cu vacanta. Pana la vacanta de Pasti, s-a zis cu pauzele 😊

happygirldiana 07 feb 2019 18:54:49

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
E posibil sa faca figuri cantarul din cauza ca tocmai au aparut "musafirii". Cu o saptamana inainte, de-asta nu ii aveam in vedere. Vad dupa perioada asta cum sta treaba la cantar.

happygirldiana 08 feb 2019 09:27:27

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
In dimineata asta nu am de spus decat atat: de-abia astept sa scap de rusi!
Aa si am o febra musculara de zile mari 😊
Neata!

happygirldiana 08 feb 2019 14:42:02

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Mic dejun - un ceai verde si atat..
Pranz - ciorba de perisoare, un sfert de pizza fornetti (cca 50 de gr, cat a ramas de la cel mic)
Astept sa vina cumnata si soacra sa il ia pe R la tara, apoi cred ca fac un ceai, imi iau perna electrica si cartea si cam atat. Deseara poate un pic de Zumba, poate-poate ma lasa durerile de burta.

GCM 08 feb 2019 18:10:55

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Sa stii ca te sustin din umbra! Incerc si eu sa fiu mai atenta la.mancare.dar e asa greu. Motata e maraita si tre zile cand nu doarme decat in brate sau pe mine...cum o las cum se activeaza...si abia apuc sa ciugulesc!

happygirldiana 09 feb 2019 09:02:24

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Codris, te inteleg atat de bine... Imi amintesc ca asa eram si eu acum vreo 3 ani. Mancam ce apucam si cand apucam, de miscar nici gand, Radu dormea doar pe mine sau la san pentru ca asa isi alina colicii. De-asta nu m-am miscat deloc de la greutatea de atunnci. Cine zice ca nu vrei sa iti gasesti timp, nu stie cum e cu un copil care plange 25 de ore din 24 si care nu pune geana pe geana daca nu e si mami cu el.
Incet, incet o sa iti revii. Sufletica sa fie bine si voi sanatosi!

happygirldiana 09 feb 2019 09:09:43

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Buna dimineata!
Ieri m-am cam intristat dupa ce mi-a plecat flacaul la bunici, a stat putin acasa de cand a venit de la ai mei, mi-era dor de el si ieri a plecat di nou, asa de incanta ca se duce la mamaie. Mi-a zis sa nu fiu trista ca el vine inapoi la mine acasa, dar asa se mai duc copiii la tara la bunici si ca trebuie sa stea si cu ei ca ii sunt dragi 😊
Cred ca musafirii m-au facut sa fiu asa melancolica :)) A venit apoi sotul, am vazut niste liveuri de pe la Tomorrowland si Ultra, povestit, una peste alta m-a scos din starea aia care ma invaluise.
Azi sunt la munci, maine la fel. La 1 termin programul, iau pranzul cu sotul apoi imi vad de sport ca ieri am chiulit. Pe saptamana trecuta (de miercuri pana miercuri) am avut doar 3 sau 4 sedinte de sport si se pare ca nici saptamana asta nu stau prea bine. Recuperez. E ok si asa, daca nu reusesc zilnic, macar 4-5 din 7 zile sa fac.

Azi la mic dejun 3 saratele (cca 70 de gr)si o cafea cu lapte. La pranz probabil voi manca sarmale de post, se ocupa sotul cat lipsesc de acasa , iar la cina inca nu stiu 😊

Sa avem o zi buna!


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:29:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO