forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Claire35-Un nou mod de viata!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/claire35-nou-mod-viata-2845.html)

dara 26 mar 2010 22:42:42

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Pai ai incercat si in cei doi ani, doar ca nu erai pe faza cu 'sabotarile' care apar la toata lumea, acum esti mai inarmata si contra lor si reactionezi altfel, nu renunti dupa o chestie, stii ca poti sa reiei si daca e o scapare pe undeva, ca oameni suntem. Pana la urma pe tot forumul asta vei vedea, scapari, reluari...nimic 'atză'. Suntem oameni si tot om esti si tu, chiar daca ai fi vrut sa nu ai nicio greseala. Cam cum vrem toti :) Acum pana si motivatia stii sa ti-o mai mentii sau s-o refaci cand se estompeaza...ca e normal sa se estompeze...numai maniacii sunt complet teleghidati spre scop...si pe bune, zi merci ca nu esti maniaca. Sa-ti arat un film cu unul.

Stiu ca atunci cand am facut testul psihologic (cu tot cu proba de-aia la compi sa apesi pe chestii cand iti apare ceva pe ecran) pt. moto (ca la auto pe vremea aia nu se dadea) ne ziceau aia d'acolo sa fim linistiti ca gresim sau nu completam tot, ca asa trebuie pentru orice om absolut normal...ca am fi anormali daca am face totul, ca numai maniacii le fac fara greseala...si dupa aia au si probleme in trafic, vitezomani, diverse aberatii.

dara 30 mar 2010 00:15:17

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Cioc-cioc? :)

claire35 01 apr 2010 09:25:00

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Dara draga mea...dormeam si nu te-am auzit...nu trebuia sa dormi laora asta?..ca de 2 nopti fentezi somnul..si nu-mi place...bafta la treaba!!!
Revin cu masuratori si cantarire..fiind 1 ale lunii( si credeti-ma ..nu e pacaleala de 1 aprilie!!!)
Greutate 88 kg (88,1..dar 100 grame zic si eu ca e parul din cap:-/ )..deci -11 kg in 3 luni( planificasem 12 la inc. anului..dar sunt multumita si asa)..am schimbat deja un rand de haine..de la masura 52 am ajuns la 48..

Mai jos redau masuratorile in cm..cu diferentele de la 99 kg ( cand am inceput noul mod de viata)..
-gat 38,5 (-2,5 cm)
-sani 116 (-6 cm)
-brat 36 (- 5 cm)
-talie 94 (-11 cm)
-abdomen inf 105 (-10 cm)
-pulpe 99 (- 11 cm)
-deasupra genunchi 46,5 (-5,5 cm)
-glezna 24,5 (- 2,5 cm)
- fund 112 (-8 cm)


Planul in urmatoarea etapa este sa scap de cate 3 kg/luna in urmatoarele 3 luni....aprox. -9kg..deci va urma o schimbare de prefix la kg de la 88 la 79..asa ca la 1 iulie sper sa vad 7 pe cantar !:P..iar spre sfarsitul anului chiar 6 la prefix..b-)
-regim hipocaloric (1250-1350 cal/zi)..ultima masa la 19.00 ...30-60 min sport zilnic( bicicleta si banda)..
Revin la fiecare 1 ale lunilor urmatoare cu nr de kg + masuratori in cm..
Pupici si spor la topit kg !>:D<

claire35 01 apr 2010 09:38:37

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Etapa 3 a planului..cate 2 kg/luna timp de 6 luni..deci -12 kg...incepand de la 1 iulie (79 kg) pana la 31 dec(67 kg)..deci targetul va fi 67 kg anul acesta..
Sper ca totul sa fie cf. planului...stiu ca depinde numai de mine..nu mi-am propus scopuri nerealiste..iar anul viitor mi-as dori sa ajung la prefix 5..dar mai e cale lunga pana acolo..

dara 01 apr 2010 13:05:00

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
E bine daca dai din centimetri ca se duce din grasime, aia e la volum si mai usoara la cantar. Dadusi bine de tot din centimetri...oricum dureaza si pana cand se amelioreaza rezistenta la insulina si pana iti creste metabolismul (cam numai cu sport, din pacate).

Ma intrebai de somn...azi noapte la 2 ma uitam la BL si pedalam pe bicla in ritmul alora (aveau de facut un 'maraton' pe bicicleta)...caut acum clipuri cu spinning classes...ca banda inca nu cred ca voi cumpara acum si din cauza banilor...ca tre' sa vad cum merge treaba lunile urmatoare...in schimb caut alta sa la bicicleta :P
Chiar e o treaba si cu trainerii, foarte importanta, daca-s buni (nu ce am nimerit eu la o sala) am simtit cand imi zicea doctora sa nu ma opresc si am tras pana la sfarsit la testul de efort, chiar si cand crapau muschii si a dat pe intensitate mai mare...cand te impinge cineva.

Pe banda banuiesc ca incepi cu mers...cred ca doar mers o ora sigur poti sa faci...si dupa aia o sa ajugni sa bagi sprinturi de cate 1 minut in ora aia. Ma rog, fragmentezi tu cum poti pana-ti dovedesti ca poti si ca in fapt nu se intampla nimic. Disconfort la inceput e normal sa existe.
Bravo tie, astept sa-mi zici cum e cu banda.
Mai ai un pic si shopiiiing :P

crisella74 02 apr 2010 08:05:31

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Bravo fata, merge foarte bine. Kilogramele ca kilogramele, mie centimetrii mi se par fantastici :)

claire35 02 apr 2010 08:34:54

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
De-asta am si pus diferentele ...cred ca am dat grasime..ca aia e voluminoasa tare.
Eram cam dezamagita..la kg..ca nu e f. spectaculos( cel putin in ultima luna)....dar vedeam ca am schimbat 2 nr. la haine..si era clar ca la cm e diferenta mare.
Fetele..mersi de incurajari..Sarbatori Fericite!..si macar daca nu reusim sa slabim( cu mesele pline e mai greu)...macar sa ne mentinem de sarbatori ..pupici..>:D<

ianna 02 apr 2010 12:34:43

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Citat:

Anterior postat de claire35 (Post 135378)
Dara draga mea...dormeam si nu te-am auzit...nu trebuia sa dormi laora asta?..ca de 2 nopti fentezi somnul..si nu-mi place...bafta la treaba!!!
Revin cu masuratori si cantarire..fiind 1 ale lunii( si credeti-ma ..nu e pacaleala de 1 aprilie!!!)
Greutate 88 kg (88,1..dar 100 grame zic si eu ca e parul din cap:-/ )..deci -11 kg in 3 luni( planificasem 12 la inc. anului..dar sunt multumita si asa)..am schimbat deja un rand de haine..de la masura 52 am ajuns la 48..

Mai jos redau masuratorile in cm..cu diferentele de la 99 kg ( cand am inceput noul mod de viata)..
-gat 38,5 (-2,5 cm)
-sani 116 (-6 cm)
-brat 36 (- 5 cm)
-talie 94 (-11 cm)
-abdomen inf 105 (-10 cm)
-pulpe 99 (- 11 cm)
-deasupra genunchi 46,5 (-5,5 cm)
-glezna 24,5 (- 2,5 cm)
- fund 112 (-8 cm)


Planul in urmatoarea etapa este sa scap de cate 3 kg/luna in urmatoarele 3 luni....aprox. -9kg..deci va urma o schimbare de prefix la kg de la 88 la 79..asa ca la 1 iulie sper sa vad 7 pe cantar !:P..iar spre sfarsitul anului chiar 6 la prefix..b-)
-regim hipocaloric (1250-1350 cal/zi)..ultima masa la 19.00 ...30-60 min sport zilnic( bicicleta si banda)..
Revin la fiecare 1 ale lunilor urmatoare cu nr de kg + masuratori in cm..
Pupici si spor la topit kg !>:D<


ai slabit foarte frumos! 11 cm pana si la pulpe...wow:xde invidiat! si nu stresa cu kg.. ca pana la urma conteaza cum arati de jur imprejur (centimetrii) si nu cum arata cantarul tau in baie (ca si asa cifrele le vezi numai tu:D)...oricum eu zic ca ai slabit extrem de frumos!

Sarbatori Fericite

claire35 02 apr 2010 15:19:32

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Mersi Ianna..locurile din care am dat mai putin:(..sunt fundul si sanii..dar cum astea ne deosebesc de celalalt sex..ma gandesc sa nu ma plang..macar sa fiu eu subtirica si sa am sani si fund..nu m-ar deranja..:P
Sarbatori fericite! si tie..>:D<

dara 02 apr 2010 23:47:55

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Eu am bafta, n-am masa plina, am facut doar niste oua :P albusurile vor fi f. bune pt mine...ma rog, mananc 2 si cu galbenus...timp de sport sa am...ca am musafiri.
Bafta multa, poti sa exersezi opritul din mancat la ceva ce-ti place :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:43:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO