forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Claire35-Un nou mod de viata!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/claire35-nou-mod-viata-2845.html)

claire35 03 apr 2010 08:23:22

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Aseara ..ca si gustare am mancat o felie de cozonc..si m-am oprit acolo..
Azi incerc niste salata boeuf fara maioneza...maine 2 oua..si pot spune ca am simtit si eu Sarbatorile Pascale dpdv al gustului...
Spor la treaba fetele...si la cat mai putine felii de cozonac !!!...

dara 03 apr 2010 23:08:09

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Felicitari! Achizitionezi deprinderi flexibile, super!!! si asa verifici si ca poti ca dupa aia reiei din nou mancatul 'mai sanatos' si ca e o alegere!

Sarbatori fericite!

claire35 05 apr 2010 09:36:41

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Daaa..aceste deprinderi flexibile m-au facut ieri sa mananc destul ..pt a vedea azi dimineata..inca 500 gr. in plus fata de ultima cantarire:(...e prima oara de la inceputul regimului de cand vad in + ..nu in -...dar de astazi o iau de la capat...sa vad lunea viitoare cum stau cu kg...

dara 05 apr 2010 23:17:15

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Pai ce, am zis eu ca se manifesta tot timpul alea noi? :P Plus ca banuiesc ca vrei sa zici ca au actionat alea vechi, nu alea noi. In plus daca o iei de la capat tot flexibil e :)

shahla 06 apr 2010 09:21:07

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
http://www.realitatea.net/media/imag...54714200_5.jpg

Hristos a Inviat !
:-*>:D< Sper sa te gasesc binedispusa dupa un asemena "ospat" ! Si eu am gustat din toate dar nu cred ca va fi o tragedie ! :)) De azi la dieta , nu ?
>:D<

claire35 06 apr 2010 13:15:45

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
da draga mea..de ieri, la dieta..m-a tinut nebunia decat o zi..te pup si spor la treaba!

claire35 06 apr 2010 13:19:42

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Citat:

Anterior postat de dara (Post 137104)
Felicitari! Achizitionezi deprinderi flexibile, super!!! si asa verifici si ca poti ca dupa aia reiei din nou mancatul 'mai sanatos' si ca e o alegere!

Sarbatori fericite!

Pai tocmai ca sunt flexibile..am alunecat pe panta..dar mi-am revenit repede..bine era sa fie niste deprinderi noi care sa nu-ti permita sa o mai iei pe langa drum..dar pb ca ar fi imposibil..trecerea nu e atat de brusca..cu toate ca mi-ar placea ca toata viata sa nu mai imi faca cu ochiul nici pizza..nici cozonacul..efectiv sa nu simt nevoia sa mananc asa ceva..

dara 06 apr 2010 23:17:57

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
"Din an in pasti" :) nu e chiar extrem de important, mai ales ca nu au fost deloc cantitati industriale. Rigide erau daca o luai 'in tragic' cum s-ar spune si ziceai ca ai zapacit tot si gata, nu are rost, e un esec si renuntai.
Alta data ai fi interpretat/reactionat altfel. >:D<

Daca e vreo problema te mut si pe tine la mine ca pe crisella care nu va gasi mai nimic prea tentant de mancare :P...daca nu se 'infige' in fulgii de ovaz:D (care nu-i plac), paine goala (a lu' sotu')...si nu e ea prea mult cu carbohidratii decat rar...sa vezi ce ma injura ca nush daca ii place ceva din ce mananc eu...ea e cu SB :P...hm, dar cre' ca am niste ton pe undeva :P

Mai rau e ca am mancat 65 g de miel fript si imi vine sa vomit, asa am patit si ultima oara la vita...bizara problema cu carnea, nu prea stiu ce sa fac...suport cam numai de pasare...pui, curcan...dar ziceam ca au lucruri bune pentru piele mielul si vita, colagen, zinc, parca. Vorba lu' mishutza, ajung inapoi la carbohidrati complecsi si ierburi, cum zice ea. Pana si la somon am uneori probleme, si nu-s cantitati mari.
Astept sa te duci la gastro, ca al meu nu m-a lamurit :P, poate tu ai mai mult noroc.

claire35 07 apr 2010 09:04:10

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Crissela n-a intrat inca la SB...a zis ca reia de lunea viitoare parca..ti-am zis ca ma bate si pe mine gandul..dar cred ca mai bine astept pana dupa gastro..in fct. de ce-mi zice doctorul..acum ma simt mai bine..nu mai am greata aia enervanta..
Si mama facuse o ciorbita de miel..eu nu m-am atins..ca de la miel am facut intr-un an super indigestie cu voma..si mi-a zis medicul de familie ca e o carne care cade greu..si de-atunci sa nu-l mai vad..sa nu-l mai miros..asa ca te inteleg cum te simti..
Fetelor...sa nu va indopati..ca poate vi se face pofta sa va luati un dulce ceva..cat stati impreuna..aveti grija..bagati tigari, cafele si cola zero sa va umple burta...;)..
In rest..eu m-am linistit..am trecut cat de cat cu bine peste sarbatoarea asta..nu mai puteam sa ma uit la tv..peste tot ..pe toate posturile era numai mancare..cum se prepara...cine ce face..cine ce mananca..probabil ca se face rating cu genul asta de emisiuni..ma intozicasem numai uitandu-ma la ei..bine ca am scapat..nu stiu daca altii din alte tari au cultul asta al mancarii ca noi..aratau astia la tv cum luau romanasii cu asalt magazinele..parca suntem ca ca termitele..

dara 07 apr 2010 23:17:18

re: Claire35-Un nou mod de viata!!!
 
Nuuu, chiar nu ne-am sarbatorit niciodata cu mancare de 5 ani de cand ne cunoastem...nu cre' ca ne-am luat vreodata prajituri impreuna, a venit la mine peste mancare dietetica si s-a apucat si ea mai devreme decat planuise, i-a placut spanacu' meu si ne-am facut provizii de dovlecei, telemea light, urda, crema de branza de vaci, ardei gras, migdale, masline, piept de pui si de curcan, tragem din greu sa ne facem caloriile pe ziua de azi si nu reusim :P
Eu am reusit sa mananc cu 200 de calorii mai mult ca ea, sic sic, e in urma :P
Bine, la mine ziua e defazata, daca ne culcam f. tarziu.

L-am facut pe sotu' expert in Mozarella, la tel zicea ca gaseste numai cu grasime 45% si eu ii spuneam ca in baza de date gasesc cu 21%...si zice 'pai atunci cumpara tu din baza de date ca eu aici in Real nu gasesc' :P
E fun pe-aici, doar ca suntem amandoua cu morcovu' undeva, ca avem predare vineri amandoua si nu stiu ea, dar eu sunt in urma.

Aaa, au venit azi cartile, Beck Diet Solution (dieta cognitiva - Think like thin people) si Cognitive therapy in weight loss management, Food and feelings, etc. si stateam amandoua cu nasul in ele pe covor, dadeam din craci de bucurie si ne ofticam ca tre' sa traducem si nu putem sa citim. :P

Sotu' acu' face misto de noi, cica 'vai, cred ca am mancat sub 2000 de calorii, ce ma fac?' - oricum habar nu are el cate calorii mananca. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:04:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO