forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Elenutza20-Certati-ma !!!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/elenutza20-certati-ma-2653.html)

maryg 18 mar 2010 11:58:15

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de lavinuta (Post 122052)
da, dar activia mai are si alte nimicuri pe langa iaurt si cereale:-/...ale mele sunt bune, le las un pic la inmuiat in lapte fierbinte si apoi pun restul de lapte si au in ele alune de padure, migdale, stafide, cocos, banane si alte fructe uscate...foarte gustoase:) si pun laptic Milli sau daca aduce bunica, de la vacuta, de la tara...si mai bun:)

Am sa le incerc si eu,sa vedem....de la SanoVita zici? Oare pe la noi gasesc de la firma respectiva?Si imi mai plac cerealele de porumb ,simple .

elenutza20 18 mar 2010 12:06:55

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
da, de la Sanovita,
sunt ffffff bune, eu pana acum mancam cu fulgi de porumb (stiti voi de care),

eu le-am luat de la Metro, pe astea, Sanovita, si da!, sunt ffff bune, cu fructe uscate, chiar sin alune, seminte,


hai ca sriu de pe punga :" cereale integrale(grau, secara, ovaz, porumb), stafide, curmale, banane, ananas, papaya, smochine, caise, prune, mere, coacaze), arahide, nuca de cocos, alune, seminte de floarea soarelui''

ffffff bun si satios cu lapte batut, (si cerealele se digera lent si te tin "satula"), chiar o sa vad pe la ce ora ma loveste foamea, am mancat la ora 11,

cat? un castronel mic, am pus pe fund cereale si am completat cu lapte batut, si le lasi un pic sa se "moaie", ca sunt deshidratate

lavinuta 18 mar 2010 12:09:15

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 122098)
da, de la Sanovita,
sunt ffffff bune, eu pana acum mancam cu fulgi de porumb (stiti voi de care),

eu le-am luat de la Metro, pe astea, Sanovita, si da!, sunt ffff bune, cu fructe uscate, chiar sin alune, seminte,


hai ca sriu de pe punga :" cereale integrale(grau, secara, ovaz, porumb), stafide, curmale, banane, ananas, papaya, smochine, caise, prune, mere, coacaze), arahide, nuca de cocos, alune, seminte de floarea soarelui''

ffffff bun si satios cu lapte batut, (si cerealele se digera lent si te tin "satula"), chiar o sa vad pe la ce ora ma loveste foamea, am mancat la ora 11,

cat? un castronel mic, am pus pe fund cereale si am completat cu lapte batut, si le lasi un pic sa se "moaie", ca sunt deshidratate



Eu le iau din kaufland...or fi satioase pt voi, dar eu mananc la 06.45, odata cu sotul(el mananca unele cu scortisoara, pt copii:))) si la 10 deja am o foameee:))

elenutza20 18 mar 2010 12:12:05

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
pai de la 7.00 la 10 sunt 3 ore, normal ca "gusti" ceva dupa 3 ore,

elenutza20 18 mar 2010 12:13:39

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
da, copiii mei mananca din alea cu scortisoara, dar cred ca au caloriiiiiii...............nici nu m-am uitat, !

elenutza20 18 mar 2010 16:11:53

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
da, sa revenim la oile noastre,
azi am mancat asa:

ora 11.00- un bol de lapte batut cu cereale Sanovita

ora 14.00- 3 gogosele (mici)

ora 15.30- un grapefruit

acum e ora 16.00, vom mrge la gradinita, vom lua baietii (ca fata e la maica-mea caci tuseste si e in carantina) si ii voi plimba putin pe afara

ora 18.00- piure cu chiftele si salata verde

si (sper) .... ATAT !!!!!!! sa nu ma mai tenteze altceva !

lavinuta 20 mar 2010 08:24:39

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Multi ani traiasca, multi ani traiasca la multi aaaaniii!!!
La multi, multi ani, Gabi! sa fi sanatoasa iubita si sa te bucuri de minunile tale mici:-*:-*:-*(Vizionare placuta, azi la Avatar;)b-)http://felicitari.slabute.ro/site/fe...pid=241&from=+)

maryg 20 mar 2010 13:01:02

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=240

elenutza20 22 mar 2010 13:33:41

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
merci mult , fetelor, sunteti fff dragute, merci muuult de tot [*10*][*10*]

hai ca am avut treaba pe la birou, abia acum am deschis sa vad, [*7*]

sa va povestesc, am fost sambata dimineata la patinoar (ca sa fie copilul obosit si sa doarma in masina, pe drum), filmul era de la 20.45 (deci fff tarziu) si ce credeti.....copilul N-A DORMIT in masina, mai obosita eram eu (ca de dimineata "am sculat" casa si am facut ordine, apoi patinoar , si pe la 17.00 am plecat la Bacau, eram fleasca de oboseala,

filmul e super.... merita sa-l vedeti 3D, doar ca ( scuze ca "ma repet") de oboseala, nu l-am savurat asa cum trebuia, am fost cam streasata ca stiam copilul obosit si tinut treaz pana la 23.00 , dar, oricum, a rezistat eroic (a zis ca i-a placut fff mult, doar cand "trageau cu gloante" el "inchidea ochii ca veneau spre el" )
VA PUP,
DE SLABIT NU VA SPUN CA N-AM CURAJ SA MA CANTARESC, :@):@):@)

la 15.30 plec la "ora deschisa" la engleza , la gemeni, va dati seama ce palpitant la engleza la 4 ani,

de-acum promit sa fiu mai activa si cu slabitu' si cu forumul[*106*]

elenutza20 22 mar 2010 13:56:39

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
hai sa va povestesc de fetita mea,

de ziua mea, am trecut pe la maica-mea sa-i vad (gemenii erau la maica-mea) si cel mic m-a imbratisat, m-a pupat , si o intreb si pe Teo " fata, tu nu vii sa ma pupi?" iar ea s-a fofilat, asa, ...ca si cum ar fi vrut sa spuna ceva , apoi m-a chemat in sufragerie si a inceput sa-mi cante (avea si o felicitare in manuta:

'MA-MA... EU TE ADOR
SI-TI DAU INIMA MEA
DREPT MARTISOR
PRINDE-TI-O LA PIEPT....
nu mai stiu"

partea serioasa e ca.....am inceput sa plang de emotie.... draga de ea !!!
partea hazlie e ca.... frate-su a inceput sa revendice felicitarea....ca e a lui (cred ca era si invidios ca nu a"participat" si el la ..."momentul" respectiv)


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:55:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO