forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Elenutza20-Certati-ma !!!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/elenutza20-certati-ma-2653.html)

lavinuta 17 mar 2010 13:38:13

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 120811)
draga lavi,

"imi permit" (ca mamica "mai batrana") sa-ti dau un sfat :

fa-ti un jurnal in care sa scrii evolutia micutei, si toate "perlele" pe care le va zice, pentru ca in timp le uiti, pe de o parte, iar pe de alta parte vei putea sa-i citesti din el ( eu iau jurnalul si incep sa le citesc din el (ce faceau, ce spuneau) iar ei stau fascinati "cu gurile cascate" si se distreaza copios cum era cand erau bebelusi ( ca acum "sunt mari")

zici ca doarme, mai face febra?



Buna idee, cea cu jurnalul:)
Nu a mai facut febra#:-sdar ii mai dau acum, la 14.30, Nurofen si sa vedem ce zice medicul diseara...acum s-a trezit, a papat toata supita:)

Ai mai gasit revista aceea?

elenutza20 17 mar 2010 13:46:47

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
n-am avut timp s-o caut,

da' poate o gasesc,
ma bucur de BEBELINA ta ca nu mai face febra, o fi fost de la dinti,

elenutza20 17 mar 2010 13:47:41

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
si bine ca a mancat, asta chiar e important!

elenutza20 18 mar 2010 10:27:38

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
FETELOR, VINE PRIMAVARA [*117*]

promit sa ma straduiesc mai mult cu slabitul

chestia e ca sambata e ziua mea (35 ani, nu-mi vine sa cred !!) vreau sa cred ca "arat " mai putin si mi-am planificat sa mi-o petrec asa : vom "trage o fuga" la Bacau (galati- bacau 180km) , unde exista la Mall o sala 3D ca sa vedem filmul "Avatar" la 3D , eu sotul si Stefan (6 ani) care sper sa aiba rabdare 2 ore jumate cat dureaza filmul, ca pare tare nerabdator si a sper sa-i placa...l-ati vazut cumva (Avatar, 3D) ??

elenutza20 18 mar 2010 11:04:11

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
haideti la un bol de lapte batut cu musli, ( scrie pe punga 332kcal/100gr) e mult?

maryg 18 mar 2010 11:15:11

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 121974)
haideti la un bol de lapte batut cu musli, ( scrie pe punga 332kcal/100gr) e mult?

Cred ca ai gasit punga cu cele mai putine kcal/100gr.Si eu caut cereale cu mai putine kcal.dar nu am gasit.Toate sunt peste 330-350 kcal.Cate gr.mananci la o portie?

maryg 18 mar 2010 11:20:39

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 121898)
FETELOR, VINE PRIMAVARA [*117*]

promit sa ma straduiesc mai mult cu slabitul

chestia e ca sambata e ziua mea (35 ani, nu-mi vine sa cred !!) vreau sa cred ca "arat " mai putin si mi-am planificat sa mi-o petrec asa : vom "trage o fuga" la Bacau (galati- bacau 180km) , unde exista la Mall o sala 3D ca sa vedem filmul "Avatar" la 3D , eu sotul si Stefan (6 ani) care sper sa aiba rabdare 2 ore jumate cat dureaza filmul, ca pare tare nerabdator si a sper sa-i placa...l-ati vazut cumva (Avatar, 3D) ??

Ce frumos !Implinesti o varsta frumoasa! La multi ani![*130*][*130*][*130*].De ce nu mergi doar tu cu sotul ?Suna cam egoist.......dar o data implinesti 35 ani ;;)! Si dupa...... va revansati voi cumva,fata de cei mici !

lavinuta 18 mar 2010 11:32:54

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 121898)
FETELOR, VINE PRIMAVARA [*117*]

promit sa ma straduiesc mai mult cu slabitul

chestia e ca sambata e ziua mea (35 ani, nu-mi vine sa cred !!) vreau sa cred ca "arat " mai putin si mi-am planificat sa mi-o petrec asa : vom "trage o fuga" la Bacau (galati- bacau 180km) , unde exista la Mall o sala 3D ca sa vedem filmul "Avatar" la 3D , eu sotul si Stefan (6 ani) care sper sa aiba rabdare 2 ore jumate cat dureaza filmul, ca pare tare nerabdator si a sper sa-i placa...l-ati vazut cumva (Avatar, 3D) ??


Hmm...am vazut Avatar, dar nu 3D, deci nu m-a impresionat asa de tare;;)

Eu pap cereale de la SanoVita, pt ca nu au zahar...nu inseamna mult 300si ceva de calorii, au altele si mai mult...

maryg 18 mar 2010 11:37:13

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de lavinuta (Post 122029)
Hmm...am vazut Avatar, dar nu 3D, deci nu m-a impresionat asa de tare;;)

Eu pap cereale de la SanoVita, pt ca nu au zahar...nu inseamna mult 300si ceva de calorii, au altele si mai mult...


Dar sunt bune?Ieri am mancat un iaurt cu ceraele de la tnuva 4%,avea 185 gr.si cam tot atatea kcal.Dar nu e bun la gust.Decat sa mananc ceva si sa nu-mi placa mai bine renunt la acel lucru.Eu prefer iaurtul de la activia cu cereale 3% mic dejun",chiar imi place si are 209 kcal/180gr.E bun si de dulce ;).

lavinuta 18 mar 2010 11:44:10

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de maryg (Post 122038)
Dar sunt bune?Ieri am mancat un iaurt cu ceraele de la tnuva 4%,avea 185 gr.si cam tot atatea kcal.Dar nu e bun la gust.Decat sa mananc ceva si sa nu-mi placa mai bine renunt la acel lucru.Eu prefer iaurtul de la activia cu cereale 3% mic dejun",chiar imi place si are 209 kcal/180gr.E bun si de dulce ;).


da, dar activia mai are si alte nimicuri pe langa iaurt si cereale:-/...ale mele sunt bune, le las un pic la inmuiat in lapte fierbinte si apoi pun restul de lapte si au in ele alune de padure, migdale, stafide, cocos, banane si alte fructe uscate...foarte gustoase:) si pun laptic Milli sau daca aduce bunica, de la vacuta, de la tara...si mai bun:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:55:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO