forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Elenutza20-Certati-ma !!!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/elenutza20-certati-ma-2653.html)

elenutza20 12 mai 2010 07:00:12

Re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de maryg (Post 183652)
Buna Elenutza,ce noutati mai sunt pe la tine :)?Am inteles ca ai fost inundata ? Nasoala treaba ! Bine ca nu ai avut pagube !

Uite, eram incantata de regimul SB, am slabit 1 kg sapt trecuta fara mari eforturi, (fara fainoase si dulciuri, in linii mari),
A, si apropos de faptul ca ma vaitam ieri ca am gresit cu mancatul, nu m-a taxat cantarul, imi arata "de bine" !

ce fac bebeii :x:x:x ?

didienutza 12 mai 2010 07:05:39

Re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Bravo! Tine-o tot asa! Hai ca mai ai putin! Te pup!

elenutza20 12 mai 2010 07:12:30

Re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de didienutza (Post 184428)
Bravo! Tine-o tot asa! Hai ca mai ai putin! Te pup!

sper sa ajung cat mai repede, poop [*1*]

zozolina 12 mai 2010 08:10:38

Re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Elenutza tu esti o persoana puternica si ai sa reusesti si vad ca acest regim e potrivit pentru bine....BRAVO.. >:D<:-*

elenutza20 13 mai 2010 07:14:08

Re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
HRISTOS S-A INALTAT ! [*pasti*]

', neata, hai la cafea [*124*], si la munca cu noi [*7*], cu drag si spor ca mai avem putin si ne da afara [*125*] , deocamdata ne-a luat 25 % (si mie si sotului).

lavinuta 13 mai 2010 07:25:34

Re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 185754)
HRISTOS S-A INALTAT ! [*pasti*]

', neata, hai la cafea [*124*], si la munca cu noi [*7*], cu drag si spor ca mai avem putin si ne da afara [*125*] , deocamdata ne-a luat 25 % (si mie si sotului).


Cre' ca se zice ADEVARAT S-A-NALTAT! nu?ma scuzati dar pe la mine pe aici nu prea se zice in nici un fel, din pacate:">

Apropo de salarii, astia sunt nebuni, si noua mamicilor care stam acasa in primii doi ani o sa ne ia din indemnizatie, ceea ce e nedrept mai ales pt cele ce 85% din salariu inseamna ceva, poate 2-3-4000lei. dar nu cred ca o sa ramana asa:-s
sau si mai grav pt voi cu doi bugetari in familie, veniturile s-au redus simtitor:((
x-(daca as avea unde, as pleca in afara si peste o ora, fara sa regret nimic:-s
nu mai spun de pensionari...azi este ziua eroilor si in oras se sarbatoreste cum se cuvine, iar un batranel imbracat in uniforma si cu toate decoratiile se ducea catre Prefectura, asa mila mi-a fost de el...tot mandru a ramas in ciuda greutatilor:((in fiecare an se duce la fel imbracat)saracii:((

elenutza20 13 mai 2010 09:22:45

Re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de lavinuta (Post 185773)
Cre' ca se zice ADEVARAT S-A-NALTAT! nu?ma scuzati dar pe la mine pe aici nu prea se zice in nici un fel, din pacate:">

Apropo de salarii, astia sunt nebuni, si noua mamicilor care stam acasa in primii doi ani o sa ne ia din indemnizatie, ceea ce e nedrept mai ales pt cele ce 85% din salariu inseamna ceva, poate 2-3-4000lei. dar nu cred ca o sa ramana asa:-s
sau si mai grav pt voi cu doi bugetari in familie, veniturile s-au redus simtitor:((
x-(daca as avea unde, as pleca in afara si peste o ora, fara sa regret nimic:-s
nu mai spun de pensionari...azi este ziua eroilor si in oras se sarbatoreste cum se cuvine, iar un batranel imbracat in uniforma si cu toate decoratiile se ducea catre Prefectura, asa mila mi-a fost de el...tot mandru a ramas in ciuda greutatilor:((in fiecare an se duce la fel imbracat)saracii:((

stiu bine, Lavi,
si eu la fel am patit, mi-a dat 600 ron cand de fapt aveam salariu mare , trebuia 85%, iar la gemeni nu mai spun, mi-a dat doar pt unul adica 600+200, de fapt trebuia 600+200+200, ca erau 2 copii, cica sa dau statul in judecata

si eu as pleca din Ro fara sa clipesc, imi trebuie un "bobarnac"

iar vis a vis de eroi, e strigator la cer, am nimerit acum 2 ani la Paris o defilare pe sub ARC DE TRIOMPH, si ne-au dat lacrimile cu cata mandrie purtau steagul Frantei generali infirmi, isi trageau piciorul si tineau steagul cu mandrie,si lumea ii aplauda,

si revin , cu durere, de ce l-or fi votat jumatate, ca eu am fost socata o sapt dupa alegeri, am zis ca mor

silivasan georgeta 13 mai 2010 11:12:19

Re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
sal,vin si eu cu voi,in lume dar unde?hai saaaa ne facem tara slabutelor sa mergem acolo toate.aici ne mananca astia de viiiiiiiiiii.la toata lumea e greu,si eu sunt in constructie cu casa si nici 10,00 ron nu am putut sa bag in ea luna asta.cred ca ma apuca 50 de ani cand o sa o termin.am prins vremurile lui ..........mai bine tac.am avut o firma micuta dar a trebuit sa o pun in susp ca nu am mai facut fata.nu am ami putut plati taxele ,vanzatoarea si uite ,acum sa o inchi imi trebuie si o gramada de bani .asata ne e viata,sanatosi sa fim.paaaa............

elenutza20 13 mai 2010 12:17:17

Re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de silivasan georgeta (Post 186101)
sal,vin si eu cu voi,in lume dar unde?hai saaaa ne facem tara slabutelor sa mergem acolo toate.aici ne mananca astia de viiiiiiiiiii.la toata lumea e greu,si eu sunt in constructie cu casa si nici 10,00 ron nu am putut sa bag in ea luna asta.cred ca ma apuca 50 de ani cand o sa o termin.am prins vremurile lui ..........mai bine tac.am avut o firma micuta dar a trebuit sa o pun in susp ca nu am mai facut fata.nu am ami putut plati taxele ,vanzatoarea si uite ,acum sa o inchi imi trebuie si o gramada de bani .asata ne e viata,sanatosi sa fim.paaaa............

sal, Geo,
deci ti-a ramas "iubesc si sunt iubita", motto-tau,
ce sa mai comentam, se pare ca nu e nimic de facut, nici daca inveti, nici daca faci afaceri, nici daca esti bebelus , nici elev, nici medic, nici...nimic,

eu sper sa se iste un scandal atat de mare......incat sa "taiem raul de la radacina" ca sa zic asa

lavinuta 13 mai 2010 13:54:37

Re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 185982)
stiu bine, Lavi,
si eu la fel am patit, mi-a dat 600 ron cand de fapt aveam salariu mare , trebuia 85%, iar la gemeni nu mai spun, mi-a dat doar pt unul adica 600+200, de fapt trebuia 600+200+200, ca erau 2 copii, cica sa dau statul in judecata

si eu as pleca din Ro fara sa clipesc, imi trebuie un "bobarnac"

iar vis a vis de eroi, e strigator la cer, am nimerit acum 2 ani la Paris o defilare pe sub ARC DE TRIOMPH, si ne-au dat lacrimile cu cata mandrie purtau steagul Frantei generali infirmi, isi trageau piciorul si tineau steagul cu mandrie,si lumea ii aplauda,

si revin , cu durere, de ce l-or fi votat jumatate, ca eu am fost socata o sapt dupa alegeri, am zis ca mor

mai, ce nenorocitix-(auzi tu, unul dintre copilasi nu a primit alocatiex-(:-o el nu manca? nu avea nevoie de scutece? sau faceau cu randul? sunt tampitix-(am inteles ca se vor aduna vreo 13.000 de mamici sa protesteze si sa le arunce scutece murdare peste fatax-(


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:33:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO