forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Elenutza20-Certati-ma !!!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/elenutza20-certati-ma-2653.html)

elenutza20 23 feb 2010 14:38:27

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
minunat, MARYG,
cand sa-i vad si eu la scoala !!!!

si ai mei sunt tot in iulie, pe 28, sa nu-mi spui ca si ai tai sunt tot pe 28,

ai mei sunt fata si baiat, ai tai ???????

si cum de te-ai mai hotarat la inca un bebe cand deja aveai 2 ?
la mine a fost asa:aveam un baiat si voiam o fetita ;
si....a venit fetita cu inca un baietel ...BONUS (nu ma plang, cel mic e DELICIOS ) cel mai carismatic din toti 3 e cel mic, adica BONUSUL

ianna 23 feb 2010 15:09:55

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
ce frumos...va invidiez! asa daca faceam si eu gemeni scapam de teroarea urmatoarei sarcini:))

elenutza20 23 feb 2010 15:48:53

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
DA, IANNA
dar eu daca aveam gemeni din prima, nu stiu daca ma hotaram pt al 3-lea
intr'adevar gemenii sunt deosebiti, se inteleg, se simt , sunt "mana si manusa" ..

pe cand MARYG s-a hotarat la al 3 -lea,

elenutza20 23 feb 2010 15:50:47

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
fiica mea (avea vreo 3 ani) a gasit albumul cu poze de la nunta (adica eu mireasa cu tat'su mire) si a strigat :

" UITE.....GABI PRINTESAAAA """"

maryg 23 feb 2010 16:52:46

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Vaaaaaaai ce scumpica>:D<!!!Cred ca o rasfatati ca pe o adevarata printesa!! Nu stiu ...dar intotdeauna am fost de parere ca e bine sa ai minim un copil maxim trei.Cu siguranta daca ii faceam pe rand,poate, m-as fi gandit mult mai bine.Eu am avut parte de niste copii "cuminti" si sanatosi,multumesc lui D-zeu,poate si faptul asta ne-a determinat sa ne mai dorim un bb.:x.Si eu am pereche,fata si baiat.Ianna ai dreptate cand erau ei mici "recomandarea"mea era mai bine pe rand....dupa ce am nascut-o pe cea mica....."recomandarea"mea pt.cei ce vor mai multi copii era ori gemeni pt.cei care vroiau 2 ori tripleti pt.cei care vroiau 3 .Asta din cauza ultimei perioade de sarcina si a minunatiilor de la spital.

ianna 23 feb 2010 17:16:22

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de maryg (Post 96277)
Vaaaaaaai ce scumpica>:D<!!!Cred ca o rasfatati ca pe o adevarata printesa!! Nu stiu ...dar intotdeauna am fost de parere ca e bine sa ai minim un copil maxim trei.Cu siguranta daca ii faceam pe rand,poate, m-as fi gandit mult mai bine.Eu am avut parte de niste copii "cuminti" si sanatosi,multumesc lui D-zeu,poate si faptul asta ne-a determinat sa ne mai dorim un bb.:x.Si eu am pereche,fata si baiat.Ianna ai dreptate cand erau ei mici "recomandarea"mea era mai bine pe rand....dupa ce am nascut-o pe cea mica....."recomandarea"mea pt.cei ce vor mai multi copii era ori gemeni pt.cei care vroiau 2 ori tripleti pt.cei care vroiau 3 .Asta din cauza ultimei perioade de sarcina si a minunatiilor de la spital.


apropo si ai vostri au avut obsesia frigiderului??? al meu e efectiv obsedat...ba deschide si inchide usa...ba ia din frigider ceva si imi aduce...ba aranjeaza mancarea in frigider...e teroare..curand sigur tre sa cumpar altul ca il strica sigur !...si daca vreau sa-l inlatur urla de imi ia urechile...si indiferent cu ce am blocat usa s-a descurcat sa o deschida pana la urma:O

maryg 23 feb 2010 17:46:40

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Fiecare copil are de-a face cu ceva,clar.A mea cum vede usa deschisa la baie acolo se duce ...tinta.Sunt o gramada de lucruri de facut :))..acolo.Butoneaza televizorul ,trage de flori,umbla in sertare.Nu demult a scos cerealele le-a imprastiat pe toate dupa care a inceput sa le calce....nu de alta dar erau prea mari :)).Asa ca.... Ianna, Edy e cu frigiderul...ce sa faca si el.......vrea sa te ajute ...de aia iti aranjeaza una alta pe acolo :)).

ianna 23 feb 2010 19:01:50

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Citat:

Anterior postat de maryg (Post 96326)
Fiecare copil are de-a face cu ceva,clar.A mea cum vede usa deschisa la baie acolo se duce ...tinta.Sunt o gramada de lucruri de facut :))..acolo.Butoneaza televizorul ,trage de flori,umbla in sertare.Nu demult a scos cerealele le-a imprastiat pe toate dupa care a inceput sa le calce....nu de alta dar erau prea mari :)).Asa ca.... Ianna, Edy e cu frigiderul...ce sa faca si el.......vrea sa te ajute ...de aia iti aranjeaza una alta pe acolo :)).


ooo da si baia e obsesie...dar sa zicem ca acolo inteleg de ce... ca ii place sa faca baita si mereu e usa inchisa si evident cum o vede deschisa tzusssti:))...si e innebunit sa traga apa la wc...ca avem cu maner si bazinu e jos...si la caloriferu din perete care iar il ponesti rotind de rozeta si scoate un zgomot si aer asemanator feonului ...ahhh si hartia igienica e placerea lui sa o imprastie prin toata casa si apoi sa mi-o aduca asa desfacuta :)))) ca sa o reimpaturesc...imi da ocupatie !

elenutza20 24 feb 2010 08:36:14

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
draga Ianna,

sa-ti traiasca baiatul, sa va aduca numai bucurii !!!!!!!

eu am mai spus ca mie cel mai greu mi se pare dupa 1 an, pt ca nu mai e "legumitza"( cand gangureste si suge o jucarie in patutz ), poate sa faca multe si nu intelege (de ex iti distruge frigiderul) . Ce poti sa faci? sa cumperi alt frigider, el sa fie sanatos !!!!

elenutza20 25 feb 2010 08:18:44

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
'NEATA, SLABUTELOR,
m-am cantarit, am tot 66.5kg, am mancat mai dezodornat in ultima vreme,

si trebuie "sa-mi vina", asa se explica foamea mai acuta (nu stiu daca stiati dar schimbarile hormonale influenteaza foamea), adica din ziua 1 (cand "iti vine") pana in a 14-a zi nu prea ti-e foame, iar in a doua parte , din ziua14 - in ziua 28 datorita secretiei de estrogen (sau nu stiu ce alt hormon) resimti foamea mai tare,

de ex am inceput regimul disociat in ziua cand "mi-a venit" si a fost ok, n-am capiat de foame in timpul regimului

am vazut ca si Ianna mentiona ca "vin rusii" si resimte balonare, etc, si nu mai slabesti...


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:59:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO