forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ema's Diary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/emas-diary-11785.html)

Adina14 03 ian 2013 20:05:05

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1196415)
Zumba faceam la sala...numai ca sala 2 saptamani a fost in renovare si apoi au venit sarbatorile..din 8 ian se reiau antrenamentele!Abia astept!Am facut si acasa de pe internet...am descarcat cateva programe...insa imi lipseste atmosfera!:P

Da, cred si eu ca e mai frumos la sala :)

Adina14 03 ian 2013 23:15:43

Re: Ema's Diary
 
http://wellnessrounds.org/wp-content...motivation.jpg
Motivation to work out ;) ;))

losefat 04 ian 2013 10:49:50

Re: Ema's Diary
 
Buna draga jurnalule...
iti scrie stapana... Ema rotunjioara :)):)):))
Meniul meu de ieri:

Md cafea cu lapte
G2 1 mar si o banana
P supa clara 200 ml
carne de pui cu muraturi
G2 seminte de floarea soarelui 50 g
o portocala
C 400 g kefir 1, 5 % si piept pui afumat 70 g si 40 g telemea
un ceai de fructe

Meniul meu de aziç

Sunt inca la cafea cu lapte,
md lapte + fulgi ovaz---mi-a fost dor de ei
G1 2 mere
P sarmale...asta e...mai am de la revelion :))...o sa mananc mai mult varza ca la zane nu le place si o adun la mine in farfurie
o cana supa sau nu...vad eu
G2 cred ca seminte sau migdale
C kefir...musai sa cumpar ca nu mai am iaurturi dietetice...trag o fuga la lidl...mie imi place gama pilos...ieftine si gustoase

Va pup o zi minunata! >:D<
Azi este o zi fara dulciuri si paine!

losefat 04 ian 2013 11:16:15

Re: Ema's Diary
 
Apropo de motivatie!

Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit.
Autor: Franz Kafka

In fiecare dimineata, daca n-ai chef sa te dai jos din pat, adu-ti aminte ca nu esti inca printre cei bogati, care-si permit sa doarma cit vor, si-o sa vezi ce chef de munca te apuca imediat.
Autor: Bill Gates

Lenea e sinucidere blanda.
Autor: Nicolae Iorga

Fiecare zi reprezinta un nou inceput, o noua mica viata. Multi s-au luptat pentru a trai pana in acest moment, pana in aceasta zi. Aceasta zi ne da ocazii pentru a invata ceva nou: exista lucruri care ni se vor intampla doar o data in viata, si depinde de noi daca vom profita de acestea sau nu.
Autor: Leo Buscaglia

Nu spune niciodata "nu se poate", ci incepe cu "sa vedem".
Autor: Nicolae Iorga

Daca poti merge, de ce sa te tarasti?
Autor: Nicolae Iorga

Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele.
Autor: Les Brown

coco23 04 ian 2013 14:33:15

Re: Ema's Diary
 
Buna, Emisor! :)

La Lidl imi e imposibil sa ajung, nu il am pe aproape , deci imi iau gandul de la kefirul tau:P asta e...

Si mie imi plac muuult lactatele, am cchiar tendinta sa pap prea multe.... Dar un iaurt bun, cremos, fara 7-8% grasimi, eu nu mai gasesc:( sau poate nu stiu eu care o fi bun...

Ma batea gandul sa tin cateva posturi, cate o zi, nu mai mult, dar cum imi plac lactatele, zau de stiu cum o sa fac:)) apropo, sa incerci si tu pate-ul de linte, e foarte bun:)

Daca faci crampe - sa nu ai vreo intoleranta alimentara, vreo forma de alergie la vreun fruct...

Pupicei, o zi superba! :)

losefat 04 ian 2013 15:49:04

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 1196984)
Buna, Emisor! :)

La Lidl imi e imposibil sa ajung, nu il am pe aproape , deci imi iau gandul de la kefirul tau:P asta e...

Si mie imi plac muuult lactatele, am cchiar tendinta sa pap prea multe.... Dar un iaurt bun, cremos, fara 7-8% grasimi, eu nu mai gasesc:( sau poate nu stiu eu care o fi bun...

Ma batea gandul sa tin cateva posturi, cate o zi, nu mai mult, dar cum imi plac lactatele, zau de stiu cum o sa fac:)) apropo, sa incerci si tu pate-ul de linte, e foarte bun:)

Daca faci crampe - sa nu ai vreo intoleranta alimentara, vreo forma de alergie la vreun fruct...

Pupicei, o zi superba! :)

Irina draga stomacul meu e k, banuiesc ca il omorau mancarile de sarbatori...saracu era bulversat :))
Acum ma simt perfect, mananc sanatos...desi azi la pranz am mancat sarmalute 2 mici si varza si de la fete ca nu le place...fara paine si smantana...si o cana de supa slaba...am avut si md sanatos lapte+fulgi ovaz...insa am sarit G1...Acum am terminat 30 min shred, m-am dusuit miros a flori ...ma simt excelent!Pup si eu!

Sasy 04 ian 2013 16:04:20

Re: Ema's Diary
 
La multi ani, Ema! >:D<>:D<2013 sa-ti aduca tot ce iti doresti!!!:-*>:D<

losefat 04 ian 2013 16:23:07

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Sasy (Post 1197050)
La multi ani, Ema! >:D<>:D<2013 sa-ti aduca tot ce iti doresti!!!:-*>:D<

La multi ani draga Sasy...si eu iti doresc tie un 2013 cu implinire, sanatate si iubire!
>:D<:-*
Multumesc pentru frumoasa urare!

losefat 04 ian 2013 16:23:45

Re: Ema's Diary
 
Ceva dragut!

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...18291072_n.jpg

losefat 04 ian 2013 20:01:04

Re: Ema's Diary
 
Vin la raport:
Md cafea cu lapte,
lapte + fulgi ovaz---mi-a fost dor de ei
G1 ...porto 2 buc
P sarmale...asta e...mai am de la revelion :))...o sa mananc mai mult varza ca la zane nu le place si o adun la mine in farfurie
o cana supa
G2 cred ca seminte cam 30 g
C iaurt zuzu 0,1 % 280 g + sunca pui
Inchei o zi conforma!
Plus 30 min shred!


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:02:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO