forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ema's Diary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/emas-diary-11785.html)

Adina14 11 sep 2012 07:15:42

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1127742)
Buna Adina,
ma bucur ca ma urmaresti din umbra ;;)...da referitor la nunta e k, nu ma pot tortura...deci era normal sa gust cate ceva...oooo despre dansat am rupt pamantul :))
Eu nu prea mai cantaresc, de fapt nu chiar tot...mi-am luat niste repere si le calc din ochi...ma enerveaza faza cu cantarirea...it's to boring...
Despre cereale seara stiu, dar a fost o optiune de moment aveam musafiri si nu am avut timp sa imi gandesc pranzul...insa nu mai fac aceasta combinatie seara..am adormit greu..mi-au dat energie..iar seara nu mai era cazul :))...Oricum sapt. asta lucrez de dupa-masa deci am dormitat pana la 9...fetele sunt k, au mers la dese..sunt asa dulci ma lasa sa mai cucai...
Pup,
O saptamana superba sa ai!>:D<

Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1127736)
Fetelor azi a fost zi de cantar...65.4....:D
I'm so happy!

Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1128143)
Buna seara dragele mele, draga jurnalule,
vin cu raportul zilnic!



CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 13:07
Fulgi de ovaz, Sanovita, 40g - 141 calorii, 5.4 proteine, 2.8 grasimi, - colesterol, 23.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Lapte semidegresat 1.5% grasime, Unicarm Premio, 400ml - 176 calorii, 12.8 proteine, 6 grasimi, - colesterol, 18 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 18 zaharuri
Cafea, 200ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 4 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 1, ora 13:09
Piersici, proaspete, 400g - 156 calorii, 3.6 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 38.2 carbohidrati, 6 fibre, 0 sodiu, 33.6 zaharuri

Prânz, ora 13:07
Ciorba de fasole galbena cu pui by Tina, 350g - 102 calorii, 13.7 proteine, 3.2 grasimi, - colesterol, 6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Pulpe pui, fierte, fara piele, 70g - 147 calorii, 18.2 proteine, 7.7 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 13:10
Migdale crude, 365, 20g - 110 calorii, 4.4 proteine, 10.6 grasimi, - colesterol, 3.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, 0.8 zaharuri

Cina, ora 13:10
Ton in ulei de masline, Calvo, 80g - 164 calorii, 19.2 proteine, 9.6 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Pesmeti integrali, Wasa Original, 10g - 34 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 6.7 carbohidrati, 1.4 fibre, 40 sodiu, 0.1 zaharuri
Rosii, 200g - 36 calorii, 1.8 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 7.8 carbohidrati, 2.4 fibre, 10 sodiu, 5.2 zaharuri

Gustare 3, ora 21:00
Gasca, domestica, carne macra, gatita la cuptor, fripta, 20g - 48 calorii, 5.8 proteine, 2.5 grasimi, 19.2 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 15.2 sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1116 calorii, 86 proteine, (mult)44 grasimi, 19.2 colesterol, (mic)104.1 carbohidrati, 9.8 fibre, 69.2 sodiu, (mult)57.7 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, moderat, 20min - 159 calorii
Aerobica, general, 15min - 109 calorii
Zumba, normal, 65min - 564 calorii
Metabolism bazal - 1330 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2162 calorii


Noapte buna tuturor!
:-*

Felicitari , draga Ema ! >:D< ;;) Si bravo si pentru sport! Vad ca ai avut multa energie ieri .
Care fulgi de ovaz iti plac cel mai mult? Preferatii mei sunt cei de la Sanovita chiar daca nu sunt crocanti am impresia ca se umfla mai mult decat cei Fortin, Pirifan sau mai stiu eu ce alta marca de fulgi crocanti.
O saptamana frumoasa si tie ! :-*

losefat 11 sep 2012 09:23:57

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1128246)





Felicitari , draga Ema ! >:D< ;;) Si bravo si pentru sport! Vad ca ai avut multa energie ieri .
Care fulgi de ovaz iti plac cel mai mult? Preferatii mei sunt cei de la Sanovita chiar daca nu sunt crocanti am impresia ca se umfla mai mult decat cei Fortin, Pirifan sau mai stiu eu ce alta marca de fulgi crocanti.
O saptamana frumoasa si tie ! :-*

Buna draga mea,
clar Sanovita, crocanti nu mai am insa erau deliciosi si aia sa sti...Sanovita imi place cam tot ce au...sunt foarte calitativi!
Pup,
O zi frumasa!

losefat 11 sep 2012 21:05:02

Re: Ema's Diary
 
Buna seara tuturor,
vin cu meniul zilnic si fug la dush...sunt franta, franta

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 21:59
Lapte semidegresat 1.5% grasime, Unicarm Premio, 450ml - 198 calorii, 14.4 proteine, 6.8 grasimi, - colesterol, 20.3 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 20.3 zaharuri
Fulgi de ovaz, Sanovita, 35g - 124 calorii, 4.7 proteine, 2.5 grasimi, - colesterol, 20.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 21:38
Sardine in sos tomat, King Oscar, 140g - 156 calorii, 17.1 proteine, 7.4 grasimi, 72.8 colesterol, 5 carbohidrati, 1.1 fibre, 700 sodiu, 2.2 zaharuri
Pesmeti integrali, Wasa Original, 10g - 34 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 6.7 carbohidrati, 1.4 fibre, 40 sodiu, 0.1 zaharuri

Gustare 2, ora 21:59
Amestec seminte crude, mayya, 40g - 215 calorii, 9.8 proteine, 17.9 grasimi, 0 colesterol, 5.8 carbohidrati, 7.5 fibre, 16.5 sodiu, 0.3 zaharuri

Cina, ora 21:44
Perle de branza cu smantana 2%, LaDorna, 200g - 148 calorii, 26 proteine, 4 grasimi, - colesterol, 2 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, - zaharuri
Iaurt dietetic de baut degresat 0.1% grasime, Zuzu, 450g - 140 calorii, 14.4 proteine, 0.5 grasimi, - colesterol, 20.3 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 20.3 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1015 calorii, 87.3 proteine, (mult)39.3 grasimi, 72.8 colesterol, (mic)80.6 carbohidrati, 10 fibre, 756.5 sodiu, 43.2 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Zumba, normal, 65min - 539 calorii
Metabolism bazal - 1330 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1869 calorii

Azi am avut o zi fff aglomerata puteam sa mananc ceva mai mult insa am sarit gustarea...de aceea am minus 100 cal de la fructele pe care nu le-am mancat :(

Pup.
noapte buna!
Ema

marinuta 12 sep 2012 08:36:25

Re: Ema's Diary
 
Neata ema o zi excelenta iti doresc...>:D<..eu ma apuc sa vopsesc deja in a 2 camera 2 geamuri+podeaua....si mi-e in plan sa fac si 2 h de bici ca rusii mau parasit...:x

losefat 12 sep 2012 09:26:49

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1129005)
Neata ema o zi excelenta iti doresc...>:D<..eu ma apuc sa vopsesc deja in a 2 camera 2 geamuri+podeaua....si mi-e in plan sa fac si 2 h de bici ca rusii mau parasit...:x


Buna dimi Marinuta,
2 h bici...of pe mine ma plictiseste...daca fac 30 min imi pare mult, nu datorita efortului e prea static ptr. mine!
O zi frumoasa!

losefat 12 sep 2012 09:57:53

Re: Ema's Diary
 
Fetelor,
v-am adus o cafeluta...unde sunteti dragele mele nu va nominalizez stiti voi care ;;)..
imi e dor sa vb....imi lipsiti!
Rozi cum esti?
Irina?
Cristina?
Cosmina...nu ne-am auzit de fff mult timp!
etc...

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...du8TMl2j6A&t=1


Aaaaa, maine vreau sa gatesc ceva cu soia...stie cineva o reteta sanatoasa si satioasa :))

losefat 12 sep 2012 10:23:27

Re: Ema's Diary
 
Stiti ce m-am gandit...la o tema zilnica de discutie..asa ca invit toate slabutele sa participe!
Chiar daca acest forum e dedicat slabiri, dietelor, alimentatiei...sunt convinsa ca sunt multe alte lucruri ce ne preocupa!

Tema zilei de azi este: PRIETENIA

Aveti prietene adevarate?
Ati fost dezamagite de prietene?
Cat de sincere suntem intr-o prietenie, impartasim totul sau nu...unde este limita?
Spunem adevarul sau doar ceea ce vrea prietena noastra sa auda?
Cand rupem o relatie de prietenie?


K, incep eu...Prietenia...hm...sunt destul de retinuta in acest sens...mai exact eu nu cred in prietenie adevarata...cred ca 2 oameni pot parcurge impreuna o bucata din drumul vietii, perioada in care ne sunt alaturi trup si suflet..insa la un moment dat intervine ceva\cineva si prietenia isi pierde din intensitate...si ne transforma incet in simple cunostinte, drumurile ne poarta spre alte interese\prioritati, ne ratacim uni de alti...si ne regasim dupa o perioada aproape straini...
Sincer nu stiu\nu simt sa am prietene adevarate...ar fi cateva care se apropie insa in timp mi-am dat seama prin comportamentul lor ca niciodata nu vom ajunge sa fim fff unite...imi dau seama prin cat de tare ma pot deschide eu in fata lor si cat de tare ma cenzurez...

Cred ca cel mai tare ne dezamagesc prieteni, clar am fost dezamagita si eu...am suferit dandu-mi seama ca am investit sentimente intr-un om ce nu merita respectul\sustinerea\prietenia mea.

Sinceritatea intr-o prietenie este ff importanta, eu nu vreau sa fiu mintita frumos ci doresc adevarul...ma consider capabila sa il suport!Asa ca la genul asta de intrebare: Arat bine? Doresc adevarul, nu minciuni...Sunt multe persoane in jurul nostru care nu fac decat sa ne spuna ceea ce dorim de fapt sa auzim...si nu adevarul!

Cand se termina prietenia..cand pierdem respectul\increderea in persoana cu care am fost prieteni...acest lucru se poate intampla incet, in timp sau brusc in urma unui episod mai intens.


Rad acum, sunt curioasa daca cineva va intra in jocul meu!
Va pup,
Ema

Aligrasa 12 sep 2012 10:27:24

Re: Ema's Diary
 
Te urmaresc si eu aprox din umbra si referitor la prietenie sunt total de acord cu tine, asa bine ti-ai exprimat punctul de vedere si coincide 100%cu al meu.Deci,no further comments.>:D<

Exp 12 sep 2012 10:37:55

Re: Ema's Diary
 
Buna draga mea Ema!

Foarte bun subiect asta cu prietenia!
Nu cred ca exista cu adevarat ci este doar o iluzie sau o conjunctura temporara favorabila :-) De asemenea, nu cred in prieteniile (platonice) dintre barbati si femei...astea sunt povesti!

Exista persoane cu care empatizezi mai bine, cam atat. Exista oameni sufletisti care ajuta alti oameni (fara sa fie neaparat prieteni)...in plus, totul este dinamic, se schimba, se transforma, inclusiv caracterul nostru, gusturile.

Stii ...exista o zicere (si nu spun a cui ptr a nu crea discutii) "Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult animalele"

Pupici si o zi frumoasa,
Cristina

losefat 12 sep 2012 11:37:17

Re: Ema's Diary
 
Gata si sportul pe ziua de azi..Tracy Mat Method..40 min ;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:12:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO