forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ema's Diary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/emas-diary-11785.html)

losefat 13 sep 2012 08:53:20

Re: Ema's Diary
 
Buna dimi fetelor,
Buna dimi jurnalule,
va aduc o cafea... fara cookies ca ingrasa insa trebuie sa ne bucuram macar ''virtual''....:))

https://encrypted-tbn1.google.com/im...Q2bswbDHSv3lse

losefat 13 sep 2012 09:09:43

Re: Ema's Diary
 
Adina draga mea iti raspund tie si Rozicai si vin cu tema de azi!
Ai perfecta dreptate, asta imi doresc si eu sa fiu ptr. fetitele mele cea mai buna prietena..clar momentan sunt prea mici, sunt conduse de impulsuri, inca se aliaza cu cel ce le rasfata\alinta mai tare, eu tin fff mult la respect\educatie si uneori am cum zic eu ''biciul'' in mana...nu vreau sa creasca fara respect, bunsimt, am pretentia sa stie sa se comporte in orice situatie (sa nu va imaginati ca sunt vre-o tirana....le iubesc din tot sufletul)...acum clar sunt micute inca insa eu sunt de principiul ca acesta este momentul in care se pun bazele caracterului lor!Deci momentan partea cu mom best friend cade...daca le fac mofturile sunt clar best friend daca nu decad rapid din top...:))...copii sunt manipulatori din nastere...
Sotul meu, care le venereaza si nu e mult spus...le face toate poftele, nu le poate rezista...asa ca munca mea este ingreunata...dar na, ma bucur asa de tare ca e atat de prezent in viata lor incat trec si peste acest lucru!
Eu cu mama suntem si nu suntem best friend...de ce?...din cauza distantei...fiind departe evitam sa ne dam pe fata supararile insa le simtim sufleteste...mama din 2 vorbe la tel. ma citeste...subliniez ca de copil nu am avut o relatie prea stransa o vedeam ''tiranica'' acum ii multumesc >:D< ptr. ca ma crescut un adult echilibrat, vertical...:)
Asa ca Adina, nu te necaji daca mama ta nu iti impartaseste tot...e firesc...sunt convinsa ca la un moment dat va deveni transparenta cu tine....asa avem si noi (me & my mom) momentele noastre de transparenta...

Pupici!

losefat 13 sep 2012 09:15:44

Re: Ema's Diary
 
Rozi draga...buna dimi...
ma bucur ca esti k...nu mi-ai raspuns la provocarealegata de PRIETENIE...banuiesc ca esti in asentimentul nostru...
Rozi sper ca sa ai rezultate azi...daca nu te necaji...oricum ai slabit fff mult deja...e probabil ca la un moment dat sa ajungi la faza de platou...acolo ai nevoie de rabdare deoarece poate dura destul de mult...:(
Intru la tine sa vad daca te-ai cantarit!
Te astept cu tema zilnica! >:D<
Pupici!
Ema

losefat 13 sep 2012 09:59:57

Re: Ema's Diary
 
Vin cu provocarea zilnica!Tema de azi este:


FRUMUSETEA FIZICA VERSUS FRUMUSETEA SPIRITUALA


Care este adevarata frumusete?
Este frumusetea fizica o arma?Daca da ati folosit-o? ;;)
Suntem capabil sa vedem dincolo de aspectul fizic al celor din jurul nostru?


Pentru a afla adevarata frumusete avem nevoie in primul rand de rabdare, timp...uneori frumusetea este doar la suprafata..de ambalaj spun eu...un chip frumos ce ascunde un caracter urat...sau dincolo de un aspect ce poate nu ne atrage descoperim un om minunat, un suflet generos, o personalitate deosebita!

Oamenii pot fii frumosi atunci cand au un zambet minunat si sunt multumiti de ei insisi si radiaza o stralucire care-i face sa iasa in evidenta, din multime.
Frumusetea unui om, de asemenea, se reflecta prin voce lui calma si linistitoare pentru ascultator si mai presus de toate, ea poate veni din interiorul acelei persoane.In timp ce frumusetea fizica dispare, cea interioara va persista.

Avand o personalitate frumoasa, sanatoasa, fiind si generos si nu lacom si raspandeste bunatate in jur si niciodata nu critica, poate fi in cele din urma, o persoana cu adevarat simpla, dar cu un suflet frumos.

Frumusetea fizica poate capta atentia, dar, in realitate, frumusetea interioara capteaza inimi.


Frumusetea fizica poate fi o arma, in mainile unei femei inteligente!

Nu am avut ocazia sa ma simt defavorizata, poate zic eu am parte de un amestec al celor doua frumuseti, acum proportia..nu o pot stabili...:))..ar fi clar o lipsa de modestie..consider ca toata viata trebuie sa ne ingrijim de ambele frumuseti sa cautam sa le tinem in echilibru....
In timp am inteles ca frumusetea spirituala este cea care ne umanizeaza, care conteaza...care ne defineste ca oameni...ca cea fizica e trecatoare depinde de modul de viata, de posibilitatile financiare ale fiecareia...de multe aspecte!

Gata...este randul vostru! >:D<

Exp 13 sep 2012 10:49:02

Re: Ema's Diary
 
Bonjour!
Eu cred ca ideal ar fi sa le ai pe ambele... Traind in aceasta societate nu ai cum sa nu "beneficiezi" de avantajele/dezavantajele oferite. Dpdv fizic, societatea te taxeaza imediat daca nu esti in tipare. Te afecteaza atat dpdv spiritual/mental dar si financiar (inclusiv prin gasirea unui loc de munca de ex). Eu le vad interdependente. Pentru a fi in echilibru este bine sa le ai pe ambele, nu la cote maxime dar acceptabile. Bineinteles ca in mod normal frumusetea spirituala ar trebui sa conteze insa traim printre oameni...

losefat 13 sep 2012 21:24:11

Re: Ema's Diary
 
Buna seara tuturor!
Vin cu meniul zilnic:

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:14
Lapte semidegresat 1,5% grasime UHT, Milli, 350ml - 154 calorii, 11.6 proteine, 5.3 grasimi, - colesterol, 15.8 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 15.8 zaharuri
Fulgi de ovaz, Sanovita, 30g - 106 calorii, 4.1 proteine, 2.1 grasimi, - colesterol, 17.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 1, ora 11:15
Struguri, tamaiosi, proaspeti, 300g - 171 calorii, 2.4 proteine, 1.4 grasimi, - colesterol, 41.8 carbohidrati, 11.7 fibre, 3 sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 11:15
Ciorba de fasole galbena cu pui by Tina, 600g - 174 calorii, 23.4 proteine, 5.4 grasimi, - colesterol, 10.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Omleta bio "Proteica", 100g - 107 calorii, 12 proteine, 6 grasimi, 253 colesterol, 0.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 17:12
Seminte de dovleac crude, decojite, Nutline naturalfix, 10g - 60 calorii, 3.4 proteine, 4.8 grasimi, 0 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Seminte de pin, Nöttefabrikken, 5g - 36 calorii, 0.7 proteine, 3.5 grasimi, - colesterol, 0.4 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0.2 zaharuri
Stafide, Stilla Dolce, 15g - 42 calorii, 0.3 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 9.9 carbohidrati, 1.1 fibre, - sodiu, 6.9 zaharuri
Seminte de floarea soarelui crude, decojite, Nutline naturalfix, 5g - 31 calorii, 1.5 proteine, 2.6 grasimi, 0 colesterol, 0.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 18:14
Branza slaba proaspata de vaci, Milli, 100g - 100 calorii, 13 proteine, 1 grasimi, - colesterol, 10 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Ceva fin Branzica si smantana, Delaco, 200g - 164 calorii, 24.8 proteine, 4.4 grasimi, - colesterol, 6 carbohidrati, 0 fibre, 600 sodiu, 6 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1145 calorii, 97.2 proteine, 36.7 grasimi, 253 colesterol, (mic)113.4 carbohidrati, 13 fibre, 603 sodiu, 28.9 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Zumba, normal, 60min - 498 calorii
Metabolism bazal - 1330 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1828 calorii

Pupici,
noapte buna! :-*

P.S. Ma gandesc sa abandonez ideea temei zilnice...in afara Cristinei nimeni nu intra in joc...Thx Cristina :-* >:D<

Exp 13 sep 2012 21:27:47

Re: Ema's Diary
 
nu abandona, te rog!!!!!!
totodata, felicitari pentru meniu! e super!
poopy!

marinuta 13 sep 2012 21:30:47

Re: Ema's Diary
 
Fetele va doresc o seara placuta...ma laud am facut azi 50 min de bici si sau ars 410 calorii..:D

losefat 13 sep 2012 21:36:23

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Exp (Post 1130589)
nu abandona, te rog!!!!!!
totodata, felicitari pentru meniu! e super!
poopy!


Mie imi placea ideea, insa speram sa dezvoltam subiectele si sa le putem dezbate cu argumente pro si contra insa nu imi iese...sau avem idei foarte asemanatoare si in acel caz ce sa dezbatem?
Incerc si maine...am o tema foarte interesanta! ;;)
Da meniul de azi e foarte bun, plus ca am reusit sa sar peste 1100 cal ceea ce e fff tare :))...stai ca am uitat rosia de 150 de grame de la cina deci am 1200...woooau ce mult...ideea e ca mi-a placut ce am mancat..uneori manc fara pofta...asa fortat!

Poopy si eu! >:D<

losefat 13 sep 2012 21:38:22

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1130592)
Fetele va doresc o seara placuta...ma laud am facut azi 50 min de bici si sau ars 410 calorii..:D

Bravo Marinuta!Ma bucur ca te-ai reapucat de sport! :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:24:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO