forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ema's Diary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/emas-diary-11785.html)

losefat 16 aug 2012 20:16:43

Re: Ema's Diary
 
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:33
Telemea de vaca maturata, Hochland, 30g - 79 calorii
Apa plata, 1800ml - 0 calorii
Rosii, 100g - 18 calorii
Sana Profi, 100g - 66 calorii

Gustare 1, ora 15:27
Mere, 100g - 52 calorii

Prânz, ora 15:25
Paine integrala cu fibre, Rotunda Romaneasca, 20g - 46 calorii
Pulpa de pui superioara dezosata, fara piele, Coco Rico, 100g - 163 calorii
Ciorba de pulpe de pui, 400g - 147 calorii

Gustare 2, ora 20:01
Pere, 200g - 116 calorii
Nectarine, 200g - 88 calorii

Cina, ora 20:03
Parizer taranesc pui, Cris-Tim, 50g - 121 calorii
Salata de rosii, 200g - 70 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 966 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, general, 40min - 290 calorii
Aspirat, 15min - 60 calorii
Metabolism bazal - 1356 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1706 calorii

Gata pe azi,
va pup si va doresc tuturor noapte buna!

Pumpkin 16 aug 2012 21:01:37

Re: Ema's Diary
 
Ema, iti raspund aici.. Nu stiu sigur unde se incadreaza, dar cred ca la aerobic:-?
Imi place meniul tau, numai ca trebuie sa cresti caloriile. De exemplu, poti sa mananci un pumn de nuci sau alune, dar nu prajite, la gustare.

coco23 17 aug 2012 06:03:34

Re: Ema's Diary
 
Buna, Ema (asa te cheama, nu gresesc, nu?:P)

M-am uitat pe meniuri si in urma rugamintii tale, as face niste observatii.

1. nu se mananca deloc carne cu paine, nici macar o felie. E o combinatie interzisa, se digera foaaaaarte greu si incetineste enorm slabirea, chiar de sunt putine calorii.

2. Gustarile din fructe - perfecte.

3. Parizerul si crenvurstii - super toxice, slabesti greu de la el. Cumpara muschi slab, nu din ceafa de porc, piept de pui, orice altceva.

4. Fara cereale cu zahar gen crunchy honey. Fa-ti tu fulgi de ovaz cu indulcitor Stevia, care are zero calorii. Sunt suuuuuuper dulci si slab calorici. Sau pune tu miere.


5. In regim nu trebuie sa mananci paste carbonara, pizza sau clatite de la Mac, nu o sa slabesti prea curand asa. Ai prea multe abateri pe saptamana sa slabesti. Fa-ti dulciuri dietetice, iaurt cu scortisoara si stevie, mere la cuptor etc.

6. Mai multa proteina sa papi - piept dde pui sau macrou sau alt peste slab gen cod, merluciu, lactate, urda, oua fierte tari, tin de foame. La omleta mananci prea multe oua.
Recomand zuzu 0.1%, in cutia verde lunguiata, e fff gustos, nici nu zici ca e de dieta.

Bafta:)

losefat 17 aug 2012 07:18:57

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Pumpkin (Post 1113722)
Ema, iti raspund aici.. Nu stiu sigur unde se incadreaza, dar cred ca la aerobic:-?
Imi place meniul tau, numai ca trebuie sa cresti caloriile. De exemplu, poti sa mananci un pumn de nuci sau alune, dar nu prajite, la gustare.

Buna dimi,
multumesc de raspuns...la aerobic l-am incadrat si eu...acum ce sa zic...daca e k sau nu, nu stiu!Azi am o usoara febra musculara, la muschii fesieri ...am simtit de ieri ca ii chinui...:))...
Mi-am facut cafeluta...am una si ptr. tine!
Ce mananci azi?
Puuupici si o zi frumoasa! :-*

bebelusha 17 aug 2012 07:25:24

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1113648)
Am facut si sport, 40 min cu Tracy...hm unde se incadreaza oare?

si mie imi plac ex lui tracy dar nu am loc la propriu. daca intind un picior dau sifonieru jos dar il intind pe celalalt dau in pat eventual dau si pc-u jos :D
tracy cred ca intra la aerobic moderat..cred nu mai stiu sigur
p.s ce salteluta ti-ai luat? eu am vrut una de yoga ca e mai rezistenta dar era 124 de lei asa mi-am luat una la 20 de lei, prin care mi-au iesit degetelele de la picioare la plank position :)) acum sunt in cautari..
pup si spor la sport in continuare :D

losefat 17 aug 2012 07:31:28

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 1113760)
Buna, Ema (asa te cheama, nu gresesc, nu?:P)

M-am uitat pe meniuri si in urma rugamintii tale, as face niste observatii.

1. nu se mananca deloc carne cu paine, nici macar o felie. E o combinatie interzisa, se digera foaaaaarte greu si incetineste enorm slabirea, chiar de sunt putine calorii.

2. Gustarile din fructe - perfecte.

3. Parizerul si crenvurstii - super toxice, slabesti greu de la el. Cumpara muschi slab, nu din ceafa de porc, piept de pui, orice altceva.

4. Fara cereale cu zahar gen crunchy honey. Fa-ti tu fulgi de ovaz cu indulcitor Stevia, care are zero calorii. Sunt suuuuuuper dulci si slab calorici. Sau pune tu miere.


5. In regim nu trebuie sa mananci paste carbonara, pizza sau clatite de la Mac, nu o sa slabesti prea curand asa. Ai prea multe abateri pe saptamana sa slabesti. Fa-ti dulciuri dietetice, iaurt cu scortisoara si stevie, mere la cuptor etc.

6. Mai multa proteina sa papi - piept dde pui sau macrou sau alt peste slab gen cod, merluciu, lactate, urda, oua fierte tari, tin de foame. La omleta mananci prea multe oua.
Recomand zuzu 0.1%, in cutia verde lunguiata, e fff gustos, nici nu zici ca e de dieta.

Bafta:)

Buna dimi,
multumesc ptr. promtitudine si ajutorul acordat!Of, m-ai pus pe ganduri...ma gandeam eu ca partea cu parizerul nu e de bine...oricum 40-50 g nu e chiar asa de grav..de azi devine un aliment interzis...
Poti sa imi spui te rog sunca de pui din comert gen sunca de Praga...e k...in salate ce fel de carne as putea baga...in afara de piept de pui ceva care nu necesita preparare..recunosc ca atunci cand e vb. de mine imi e lene sa fac de mancare :">?
Multumesc ptr. info. legata de paine si carne...of, nu stiam acest lucru..recunosc ca nu ma pricep la combinati...poate ca ar trebui sa tin totusi o dieta...tinand cont ca imi plac fructele, lactatele, legumele...ce dieta as putea tine?
Desi nu stiu daca as putea sa o duc la capat, ma omoara meniurile impuse...si d-ne fere sa fie din alea ciudatele...
Nu vrei sa sti care era meniul ptr. M.D de azi cereale crunch honey cu sana....hm oribil..raman doar cu sana...
Miere cam cat am avea voie zilnic?
Of...sper din suflet sa nu te agasez...daca te deranjez te rog sa imi zici!
Pup si multumesc frumos!
Ema :-*

losefat 17 aug 2012 07:44:37

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 1113775)

si mie imi plac ex lui tracy dar nu am loc la propriu. daca intind un picior dau sifonieru jos dar il intind pe celalalt dau in pat eventual dau si pc-u jos :D
tracy cred ca intra la aerobic moderat..cred nu mai stiu sigur
p.s ce salteluta ti-ai luat? eu am vrut una de yoga ca e mai rezistenta dar era 124 de lei asa mi-am luat una la 20 de lei, prin care mi-au iesit degetelele de la picioare la plank position :)) acum sunt in cautari..
pup si spor la sport in continuare :D

Buna dimi,
hm, groazic ce ai patit cu salteluta, eu am cumparat una de la decatlon ieri speciala de aerobic, ieri m-am luptat la propriu cu ea...pe bune, era sul si capetele se tot rula...asa ca am facut sport cu greutatile puse pe ea sa se intinda...Pretul a fost in jur de 18 lei...sper sa nu fie chiar o porcarie...am vazut si la 60-80 de lei de neopren dar nu m-am indurat...
Pup si eu suces si tie!
O zi frumoasa,
Ema

marinuta 17 aug 2012 08:31:49

Re: Ema's Diary
 
Neata ema...am venit sa imi impartas bucuria deci de la 59.3 am ajuns la 58.8 cu -500 grame mai putin ce sa zic is fericita...la cit sport fac...ar trebui sa scad mai mult....dar na de luni imi cintaresc ceea ce pap...si o sa slabesc mai mult..oricum nu ma las de sport...:-o:-o

losefat 17 aug 2012 08:33:20

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1113842)
Neata ema...am venit sa imi impartas bucuria deci de la 59.3 am ajuns la 58.8 cu -500 grame mai putin ce sa zic is fericita...la cit sport fac...ar trebui sa scad mai mult....dar na de luni imi cintaresc ceea ce pap...si o sa slabesc mai mult..oricum nu ma las de sport...:-o:-o

Felicitari draga mea..mult succes in continuare! :-*

marinuta 17 aug 2012 08:38:46

Re: Ema's Diary
 
iti multumesc Ema si tie baftaaaaaaaaaaaaaa:>


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:19:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO