forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ema's Diary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/emas-diary-11785.html)

losefat 16 aug 2012 08:06:41

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Exp (Post 1113111)
Hi Ema:)
Am revenit...in primul rand te rog, insist sa "te bagi in seama":) Este singura solutie pentru a socializa. Sa stii ca si eu sunt innebunita dupa salata orientala si salata de fasole boabe. In plus ador si painea. Am niste gusturi nebune>:) Pentru salatele astea las orice alta tentatie. De astazi insa, mi-am propus sa mananc mai elaborat.

M-am uitat acum pe meniul tau. Per total e okay. Nu ai depasit nici lipidele sau carbo.

p.s. vezi ca o sa fii certata de fete ptr ca nu ai atins minim metabolismul bazal (si eu inca "lucrez" pentru a le atinge); am niste probleme la coloana vertebrala si momentan nu practic decat mersul pe jos...deci imi este cam greu sa urc nr de calorii avand in vedere ca nu am cine stie ce activitate fizica insa tu, la 1862kcal consumate, ai putea fara nicio problema sa incerci sa nu scazi sub 1350- cat este metabolismul bazal; ai peste 500kcal dif intre cele ingerate si cele arse- asta inseamna aprox. 2kg/luna- adica slabit sanatos;

Buna dimi Cristina,
Cred ca ai dreptate, ma tem si eu sa nu cumva sa mananc prea putin...o sa fac un efort sa ajung la minim 1200 calorii....eu vreau cam 3 kg pe luna...insa la cat mananc acum vor fi mai multe sigurat...insa chiar as vrea sa fie o slabire de durata...banuiesc ca 3 kg pe luna ar fi sanatos..sau?
O zi frumoasa!
Ema

Pumpkin 16 aug 2012 08:14:25

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1113200)
Buna dimi Cristina,
Cred ca ai dreptate, ma tem si eu sa nu cumva sa mananc prea putin...o sa fac un efort sa ajung la minim 1200 calorii....eu vreau cam 3 kg pe luna...insa la cat mananc acum vor fi mai multe sigurat...insa chiar as vrea sa fie o slabire de durata...banuiesc ca 3 kg pe luna ar fi sanatos..sau?
O zi frumoasa!
Ema

Neata Ema:)
Din cate stiam, sanatos e sa slabesti in jur de 500 g pe saptamana, deci 3 kg pe luna e mai mult decat ok:)
Incearca sa iti tii nr de calorii un pic mai sus (1200-1300) pt ca daca vei ramane sub 1000 vei vedea ca la un moment dat organismul tau se va obisnui cu putina mancare si vei stagna.

marinuta 16 aug 2012 08:53:23

Re: Ema's Diary
 
Neata...Mai vine si perioada de platou care e aiureaaaaaaaaaaaaaaa...x-(x-(

Exp 16 aug 2012 08:58:58

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1113200)
Buna dimi Cristina,
Cred ca ai dreptate, ma tem si eu sa nu cumva sa mananc prea putin...o sa fac un efort sa ajung la minim 1200 calorii....eu vreau cam 3 kg pe luna...insa la cat mananc acum vor fi mai multe sigurat...insa chiar as vrea sa fie o slabire de durata...banuiesc ca 3 kg pe luna ar fi sanatos..sau?
O zi frumoasa!
Ema

"Neata Ema!

Avand in vedere ca tu faci sport, si nu orice, aerobic 45min, cred ca este perfect! Mult succes si daca simti vreo tentatie, scrie aici:D si nu te lasa dusa de val! Pupici,

Cristina

losefat 16 aug 2012 09:00:47

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Pumpkin (Post 1113214)


Neata Ema:)
Din cate stiam, sanatos e sa slabesti in jur de 500 g pe saptamana, deci 3 kg pe luna e mai mult decat ok:)
Incearca sa iti tii nr de calorii un pic mai sus (1200-1300) pt ca daca vei ramane sub 1000 vei vedea ca la un moment dat organismul tau se va obisnui cu putina mancare si vei stagna.

Buna dimi,
ai dreptate voi urca la 1200...nu de alta dar chiar vreau sa fac un lucru bun...ma bucur enorm ca reusesc sa imi opresc poftele...si desi ieri am papat ceva interzis...nu m-am lacomit...am mancat putin..mai mult fortata de gazde...

marinuta 16 aug 2012 09:01:48

Re: Ema's Diary
 
si eu ar trebui sa imi cintaresc ceea ce pap..deja luni o sa incep...;)

losefat 16 aug 2012 09:15:37

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Exp (Post 1113275)
"Neata Ema!

Avand in vedere ca tu faci sport, si nu orice, aerobic 45min, cred ca este perfect! Mult succes si daca simti vreo tentatie, scrie aici:D si nu te lasa dusa de val! Pupici,

Cristina

Sportul nu e chiar aerobic ci Tony Horton 40 min si Tracy brate cam 8 min...nu stiam unde sa le incadrez...

bebelusha 16 aug 2012 10:07:24

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1113291)
Sportul nu e chiar aerobic ci Tony Horton 40 min si Tracy brate cam 8 min...nu stiam unde sa le incadrez...

Buna!
Cum te impaci cu Tracy? Iti place?

losefat 16 aug 2012 10:37:56

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 1113344)

Buna!
Cum te impaci cu Tracy? Iti place?

Daaaa, imi place..programul cu bratele e grozav..azi imi cumpar 2 greutati ptr. maini...sa le fac si pe cele cu greutati..oare de cate kg. ar trebui sa imi iau???

losefat 16 aug 2012 13:53:53

Re: Ema's Diary
 
Feteloooor sunt tare necajita...:((
Tocmai mi-am cumparat un nou cantar...cel vechi nu functiona corect...ce sa va zic decat ca boooomba...cel nou electronic imi arata cu 3 kg in plus...pe cel nou am 68.9...acum probabil ca dimi nemancata o fi 68...deci oribil celvechi imi arata 66...deci cu 3 kg - ...of ce necajita sunt...intru in depresie...:((
Mi-am luat si gantere de 1 kg buc. foarte faine de la Decatlon...de acelea de burete..plus o salteluta de sport...insa mia pierit cheful de toate...azi ma simt oribil!


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:13:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO