forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Si eu imi doresc sa slabesc - Jurnal Elenush (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/eu-imi-doresc-slabesc-jurnal-elenush-7441.html)

elenush 7 12 dec 2010 01:30:18

Si eu imi doresc sa slabesc - Jurnal Elenush
 
Buna tuturor slabutelor;;).Sunt super noua pe acest forum si recunosc ca ma descurc cam greu :((.Imi dorsc din tot sufletul sa reusesc sa slabesc si eu impreuna cu voi,avand in vedere ca acum 5 ani inainte sa nasc fetitele mele gemene,aveam 49 kg iar acum am 80.Pentru mine e foarte important sa stiu ca nu sunt singura si cineva ma poate ajuta si incuraja fie si cu o vorba>:D<.Haideti sa slabim si sa fim sanatoase.

crissa17 12 dec 2010 02:24:29

re: Si eu imi doresc sa slabesc - Jurnal Elenush
 
Au meritat 31kg pentru gemeni :X:X. Si eu vreau sa am tot gemeni :X:X. Cu siguranta ca te poti baza pe noi:D:*>:D<.

Ce plan ai? Vreo dieta? Sport? Meniu ceva?

Slabuta 13 dec 2010 21:21:21

Re: Si eu imi doresc sa slabesc - Jurnal Elenush
 
Citat:

Anterior postat de elenush 7 (Post 435968)
Buna tuturor slabutelor;;).Sunt super noua pe acest forum si recunosc ca ma descurc cam greu :((.Imi dorsc din tot sufletul sa reusesc sa slabesc si eu impreuna cu voi,avand in vedere ca acum 5 ani inainte sa nasc fetitele mele gemene,aveam 49 kg iar acum am 80.Pentru mine e foarte important sa stiu ca nu sunt singura si cineva ma poate ajuta si incuraja fie si cu o vorba>:D<.Haideti sa slabim si sa fim sanatoase.

Buna Elenush si bine ai venit printre noi :)

Din start iti spun ca daca ai nelamuriri, intrebari legate de utilizare ne poti intreba si te ajutam. :)

Felicitari pentru fetitele tale, multa sanatate. :)

Te asteptam cu mai multe detalii despre meniul tau zilnic, despre activitatea fizica... :)

Orice este posibil, trebuie sa fim ambitioase si sa ne dorim foarte mult acel lucru. :)

elenush 7 14 dec 2010 20:18:21

Re: Si eu imi doresc sa slabesc - Jurnal Elenush
 
Astazi am fost foarte fericita sa descopar ca m-a bagat si pe mine cineva in seama.Multumesc frumos fetelor:x.Pentru mine sa folosesc forumul este ceva de domeniul SF.Nu stiu unde sa scriu si pe unde ajunge mesajul meu.Oricum daca v-a cred ca pentru mine pana am sa invat mai bine sa folosesc forumul,cine doreste sa ne ajutam reciproc sa slabim sa imi dea si mie adresa de mail.ca acolo ma descurc mai bine.Inlegatura cu ce dieta tin-pentru inceput nu am optat pentru una anume,pentru ca nu ma pot tine,nu sunt o persoana care sa pot manca numai salata sau mai stiu eu ce,in schimb incerc sa mananc cat mai sanatos si am grija cum combin alimentele.De exemplu-dimineata mananc lapte cu cereale sau o omleta dintru ou prajita fara ulei si o jum. de felie de paine de secara,la pranz mananc piept de pui la gril,sau peste la gril cu salata sau legume fierte si seara cam la fel.Nu vreau sa ma laud,dar teoretic stiu absolut tot ce trebuie sa fac sa slabesc,avand in vedere ca sunt fosta gimnasta,dar chiar nu stiu de ce m-am delasat in halul acesta de am ajuns exact cum erau multe fete din jurul meu carora incercam sa le dau sfaturi ca sa slabeasca,E adevarata vorba ca -ROATA SE INTOARCE,dar acum incerc sa ma ghidez dupa zicala-MAI BINE MAI TARZIU DECAT NICIODATA.Miscare inca nu am inceput sa fac,pentru ca vreau sa vad cat reusesc sa slabesc si abia cand corpul meu nu o sa mai poata sa dea jos,o sa vin cu un plus.Va pup si mai astept incurajari de la voi,as vrea sa o fac si eu dar pana ma desmeticesc eu cu forumul asta,o sa va gasesc slabe si fumoase pe toate:-*

elenush 7 14 dec 2010 20:27:59

Re: Si eu imi doresc sa slabesc - Jurnal Elenush
 
Scuze pentru greselile din mesajul meu,dar cu 2 fetite gemene care nu imi dau pace 1 secunda,nu prea pot sa ma concentrz.Va rog daca vrea cineva sa imi explice si mie cineva,cum trebuie sa modific cantarul meu atunci cand va fi nevoie:))Dar daca se poate,asa,cu pasi-mura-n gura,ca sa inteleg.Multumesc mult.

VentoFreddo 14 dec 2010 21:00:46

Re: Si eu imi doresc sa slabesc - Jurnal Elenush
 
BUna seara, Ele, bine ai venit printre noi!>:D<
Felicitari pt fetite, cred a mai toate noi am visat candva sa avem gemeni:DSa-ti traiasca!:x
In primul rand, aici avem cateva reguli, care cuprind si faptul ca nu se poate face schimb de mail, telefon , messenger, etc, pana nu ai facut 1000 de mesaje;)Uite,a sa stii mai bine despre ce e vorba, citeste aici, e doar o pagina:D
http://forum.slabute.ro/regulament/t...v1-6-a-87.html
In al 2 rand, mananci mult prea putin:-oAsa nu o sa reusesti sa ai rezultate bune..Sau daca o sa ai o scadere, imediat o sa pui la loc, si chiar mai mult decat ai dat..NU-ti face griji, cu ajutorul fetelor de aici o sa inveti care sunt combinatiile corecte de alimente, orele la care trebuie sa mananci, si ca trebuie musai sa ai 3 mese regulate si 3 gustari minim pe zi:)
Pt orice alte nelamuriri, suntem aici pt tine!>:D<

VentoFreddo 14 dec 2010 21:03:05

Re: Si eu imi doresc sa slabesc - Jurnal Elenush
 
Ca sa modifici cantarul, dai click in stanga paginii sus, pe "Setari", de acolo alegi "editeaza detaliile", scrii in fiecare casuta valorile respective, in josul paginii apesi pe "salveaza schimbari" si gata!:DIncearca,. daca nu reusesti incercam impreuna!
O seara frumoasa!>:D<>:D<

lucretia184 15 dec 2010 12:00:38

Re: Si eu imi doresc sa slabesc - Jurnal Elenush
 
Citat:

Anterior postat de elenush 7 (Post 435968)
Buna tuturor slabutelor;;).Sunt super noua pe acest forum si recunosc ca ma descurc cam greu :((.Imi dorsc din tot sufletul sa reusesc sa slabesc si eu impreuna cu voi,avand in vedere ca acum 5 ani inainte sa nasc fetitele mele gemene,aveam 49 kg iar acum am 80.Pentru mine e foarte important sa stiu ca nu sunt singura si cineva ma poate ajuta si incuraja fie si cu o vorba>:D<.Haideti sa slabim si sa fim sanatoase.


Buna elenus, daca vrei sa fii intr\'un grup cu fete care se lupta ca si tine sa slabeasca, sigur si sanatos, treci pe la noi in club si daca iti place, ramai http://forum.slabute.ro/dieta-weight...me-947-99.html. >:D<

elenush 7 15 dec 2010 16:43:59

Re: Si eu imi doresc sa slabesc - Jurnal Elenush
 
Buna Lucretia184.ti-am citit povestea ta si in mare parte ma regasesc in ea.:-s.Am vazut ca ti-ai propus sa slabesti 9 kg. in 6 luni si sunt de parere ca asa este cel mai sanatos,dar ce sa zic,eu nu am rabdare sa astept 1 an si jumatate sa slabesc cele 25 kg.Am aproape o saptamana de cand am inceput si desi mi-ai spus ca mananc putin,ma simt ok,nu am senzatii de foame sau chestii de astea,e adevarat ca am omis sa scriu ca mai iau si 1-2 gustari care constau in -ori cateva migdale,ori incerc sa inventez eu un desertel dietetic bazat pe fructe si beau 2 litri de apa cu lamaie,pentru lucrul acesta care trebuie sa ma felicit,eu care inainte in afara de cafea dimineata si 2-3 beri seara,pe care nu le beam ca imi place alcoolul,ci pentru ca le asociam cu cipsuri,alune,pop corn,etc.,eu nu beam apa deloc.Am inteles ca ai vrea sa apelezi la operatie?sau am inteles gresit???:-oUite,eu iti spun din propia experianta in legatura cu operatiile care te ajuta sa-ti schimb aspectul:((.Eu mi-ai facut operatie estetica de abdominoplastie,care m-a costat 3000 euro,hai banii ca banii,ca muncim si ii facem la loc#:-s,dar eu nu cred ca mi-a fost de vreun ajutor,din contra,daca acum 2 ani cand m-am operat aveam 68 de kg,acum am ajuns la 80,pentru ca aceasta operati m-a oprit pe termen lung de la miscare,mi-a fost si foarte,foarte rau dupa operatie:-osi ce mi-a ramas de pe urma acestei operatii este doar toata burta taiata.Bine,nu stiu ce fel de operatie ai vrea sa-ti faci tu,dar eu zic ca mai bine fara si cu ambitie si sustinere ai sa reusesti,o sa reusim;).Eu sunt foarte fericita ca am dat de voi,pentru ca nu e prima data cand imi propun sa slabesc,dar tot timpul m-am oprit din lipsa de sustinere,pentru ca sotul meu chiar daca am 31 de kg peste,de cand ne-am cunoscut,el spune ca pe el nu-l deranjeaza si ca el ma place asa cum sunt,bla-bla-bla.Hai de data asta sa reusim,eu te sustin si sper ca ma sustii si tu pe mine.Sper ca ai vazut ca am inteles cum sa-mi mut cantarul,mersi mult.Incet,incet si cu ajutor de la voi,o sa ma desmeticesc si eu cum sta treaba cu forumul.


elenush 7 15 dec 2010 16:49:23

Re: Si eu imi doresc sa slabesc - Jurnal Elenush
 
Scuze,pentru cum sa folosesc cantarul,trebuie sa-i multumesc lui VENTO FREDDO,pentru ca ea mi-a dat indicatiile pretioase si nu tie Lucretia 184.Scuze pentru confuzie.


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:50:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO