forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de 70 la 58 - Slaba (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-70-58-slaba-3546.html)

Ioana slaba 27 apr 2012 07:12:27

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 1024099)

Se poate sa ai dreptate,la inceput ziua asta de fructe m-a ajutat, probabil si kg. depuse mai recent au zburat mai usor. Acum cele cu care ma lut sunt cimentate bine.
Mie imi place tare mult efectul din ziua urmatoare (dupa ziua de fructe),cand cantarul imi arata cu 1 kg. mai putin ,ma simt asa bine.
Nu pot manca la ore exacte,ar trebui sa ma educ, in primul rand introducand masa de dimineata si sarind peste rontaitul de seara. Ar fi un lucru mare pt. mine , un inceput bun. Dar vezi daca s-a dus grosul:D, cele 2 kg.de care mai vreau sa scap sunt un moft.
Moft , moft ,dar m-as bucura sa-l satisfac:))
Zici ca si tu tineai zi de fructe?

Buna Aly,

regula la mine era sa nu mananc carne o zi dupa ziua de fructe.

legume,lactate, ou dar nu carne. Nu stiu de ce dar asa zicea nutritionista.

Ioana slaba 27 apr 2012 07:16:39

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Dupa aproape o saptamana de chin a iesit soarele si pe strada mea.

Am dormit azi noapte la mine in pat nu pe buda :)

Am avut asa:

de la ceea ce am mancat sambata am facut colica biliara, bila a inceput sa secrete si au ajuns chestii in stomc si a inceput distractia cu diareea.

Enteroviroza.

Am inceput tratament o sa ma tina o saptamana si trebuie sa mananc regim.

carne fiarta, supe de legume (morcov pastarnac dovlecel) uscaturi.legume crude de duminica.

asta e.

La Dukan nu cred ca ma mai intorc poate voi tine 2 zile pe saptamana proteine si in rest proteine cu legume.
Sa vad cum imi merge.

ieri si azi la cantar 60,9

aussie_girl 27 apr 2012 07:19:09

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Hi Ioana,

deci ai mancat ceva ce a fost stricat..ca altfel nu inteleg..Bine ca ti-ai revenit. Uite ca dupa atatea zile de chin a ajuns si cantarul la 60!! ;) Ai grija de tine si sa te faci bine repejor!!

Alynuta 27 apr 2012 07:26:18

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Citat:

Anterior postat de Ioana slaba (Post 1025236)

Buna Aly,

regula la mine era sa nu mananc carne o zi dupa ziua de fructe.

legume,lactate, ou dar nu carne. Nu stiu de ce dar asa zicea nutritionista.

Da? interesant ,am sa tin cont, de fapt eu mananc putina carne, cu mancaciosii astia ai mei , sunt tot tentata sa le las lor.
Dar tineai zi de fructe tot la sfatul nutritionistei?
Citat:

Anterior postat de Ioana slaba (Post 1025243)
Dupa aproape o saptamana de chin a iesit soarele si pe strada mea.

Am dormit azi noapte la mine in pat nu pe buda :)

Am avut asa:

de la ceea ce am mancat sambata am facut colica biliara, bila a inceput sa secrete si au ajuns chestii in stomc si a inceput distractia cu diareea.

Enteroviroza.

Am inceput tratament o sa ma tina o saptamana si trebuie sa mananc regim.

carne fiarta, supe de legume (morcov pastarnac dovlecel) uscaturi.legume crude de duminica.

asta e.

La Dukan nu cred ca ma mai intorc poate voi tine 2 zile pe saptamana proteine si in rest proteine cu legume.
Sa vad cum imi merge.

ieri si azi la cantar 60,9

Ma bucur ca ti-ai revenit:-*
m-am facut si sa rad, sti vorba aceea,,omul de necaz e si de ras'',auzi la ea :
,,Am dormit azi noapte la mine in pat nu pe buda :)''
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 1025244)
Hi Ioana,

deci ai mancat ceva ce a fost stricat..ca altfel nu inteleg..Bine ca ti-ai revenit. Uite ca dupa atatea zile de chin a ajuns si cantarul la 60!! ;) Ai grija de tine si sa te faci bine repejor!!

Si eu cred la fel,ceva a fost alterat ,sau cine stie.

Ioana slaba 27 apr 2012 07:32:49

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 1025244)
Hi Ioana,

deci ai mancat ceva ce a fost stricat..ca altfel nu inteleg..Bine ca ti-ai revenit. Uite ca dupa atatea zile de chin a ajuns si cantarul la 60!! ;) Ai grija de tine si sa te faci bine repejor!!

Nuu, nu era nimic stricat, dar am bila sensibiloasa cand am vazut ca puii aia se fierb in ulei (pui la ceaun cu usturoi) nu prea m-au imbiat dar eram lihnita. Am mai bagat si cu ceva mujdei, bila a lat-o ca pe un afrond si a inceput sa secrete si a intrat in crize.

De aici si toata tarasenia. Mie daca ceva nu mi se pare ca arata bine sau imi miroase oarecum nu mai pot sa mananc, iar atunci am mancat cam in sila ...asta e.

Gresala mea si numai a mea.

Ioana slaba 27 apr 2012 07:34:44

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Da la sfatul nutritionistei.
De fapt am avut si o saptamana de fructe dar cu branza de vaci si iaurt intercalate.
Eu nu am putut sa tin o saptamana. Nu mananc fructe.

aussie_girl 30 apr 2012 20:13:34

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Ioana draga mea, sper ca esti bine. Ma ingrijoreaza ca nu ai mai aparut. Cum esti cu stomacul? Sper ca doar faptul ca esti foarte ocupata la job te-a facut sa nu mai intrii pe aici de 2 zile..3 :). Te pup si te astept cu vesti ca esti bine!

Ioana slaba 02 mai 2012 15:03:07

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Buna draga Jurnal,

Cami, nu am fost ocupata cu jobul...de data asta mi-am luat 4 zile de minivacanta am fost la casa de la munte si am robotit ca tine in curte. Mi-ai facut pofta de smuls buruieni pus floricele si tot flul de munci fizice.

Sambata dimineata in ziua de cantar (inaite de 1 ale lunii) aveam 60,8 fericire maxima.

Dupa cele 4 zile de gratar,ciorba, gratar supa ...sper safi ramas tot pe acolo. Ma verific maine dimineata.

Va pup

aussie_girl 02 mai 2012 18:33:57

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Ioana felicitari pentru scadere!! Bravo draga mea..si apoi munc ain curte te-a ajutat! Bravo!!>:D<

Alynuta 03 mai 2012 07:27:12

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Citat:

Anterior postat de Ioana slaba (Post 1028456)
Buna draga Jurnal,

Cami, nu am fost ocupata cu jobul...de data asta mi-am luat 4 zile de minivacanta am fost la casa de la munte si am robotit ca tine in curte. Mi-ai facut pofta de smuls buruieni pus floricele si tot flul de munci fizice.

Sambata dimineata in ziua de cantar (inaite de 1 ale lunii) aveam 60,8 fericire maxima.

Dupa cele 4 zile de gratar,ciorba, gratar supa ...sper safi ramas tot pe acolo. Ma verific maine dimineata.

Va pup

Felicitari pt. scadere:-bd,Bravo Ioana :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:23:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO