forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alinu-vreau-slabesc-sanatos-frumos-organizat-12226.html)

ieucumine 11 mar 2013 17:23:13

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1234134)
Heiii. Păi, deocamdată n-am făcut, că am avut altele de întors prin casă. Dar vreau să încep peste 10-15 minute. Tocmai am luat o gustare, 6 felii de banană cu quark și ceva pâine de are 34kcal felia. :)) Găsesc tot felul de minuni pe la magazin. :)) Am băut un ceai, m-am hidratat și de-acu' trec la procesul invers. :))))) Până acum a fost totul bine, sper să fie și în continuare.
Tu cum mai ești? Cum merge treaba? >:D<


Mi-am trecut meniul la jurnal, n-are rost sa le trec in meniu ca nu stiu cantitatiile, oricum nu sunt enorme. Am baut si eu ceva mai multa apa azi, eu stau foarte prost la capitolul asta. Am ceva poza in albumul acela cu motivatie in care zice ca daca bei apa calda iti mai alina foame aaaaand it's working. Am incercat eu azi la munca:))). Mai stau o ora si incep si eu programul ala. Ieri mi-am o pereche de pantaloni cu vreo 3 numere mai mici, imi ies soldurile peste, tocmai in ideea de a lucra pana ajung sa intru in ei:)) Cobor la magazin sa-mi iau multe multe condimente ca am ramas fara:)

alinu0809 11 mar 2013 18:25:24

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1234151)
Mi-am trecut meniul la jurnal, n-are rost sa le trec in meniu ca nu stiu cantitatiile, oricum nu sunt enorme. Am baut si eu ceva mai multa apa azi, eu stau foarte prost la capitolul asta. Am ceva poza in albumul acela cu motivatie in care zice ca daca bei apa calda iti mai alina foame aaaaand it's working. Am incercat eu azi la munca:))). Mai stau o ora si incep si eu programul ala. Ieri mi-am o pereche de pantaloni cu vreo 3 numere mai mici, imi ies soldurile peste, tocmai in ideea de a lucra pana ajung sa intru in ei:)) Cobor la magazin sa-mi iau multe multe condimente ca am ramas fara:)

Te înțeleg cu apa.. și eu uit uneori să beau, poate pentru că nu-s obișnuită să tot beau atâta apă. De-aia îmi fac caeiuri, că miros în toată camera și nu mai uit să mă hidratez. :))))) Și eu mi-am luat o fustă mărimea 38 (acum port încă 38-40), dar fusta aia nu-mi vine deci e sigură treaba. Și vreau să încap în ea până în mai, când mă întorc acasă, în vizită. :D Așa motivație! :)))) >:D<

ieucumine 11 mar 2013 18:36:38

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1234165)
Te înțeleg cu apa.. și eu uit uneori să beau, poate pentru că nu-s obișnuită să tot beau atâta apă. De-aia îmi fac caeiuri, că miros în toată camera și nu mai uit să mă hidratez. :))))) Și eu mi-am luat o fustă mărimea 38 (acum port încă 38-40), dar fusta aia nu-mi vine deci e sigură treaba. Și vreau să încap în ea până în mai, când mă întorc acasă, în vizită. :D Așa motivație! :)))) >:D<


Azi am baut si la munca ceva mai multa apa si mi-am innebunit colegii sa stea in locul meu. In 6 ore am fost de 5 ori la baie si nu cred ca am baut un litru de apa:))

alinu0809 11 mar 2013 20:01:47

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1234169)
Azi am baut si la munca ceva mai multa apa si mi-am innebunit colegii sa stea in locul meu. In 6 ore am fost de 5 ori la baie si nu cred ca am baut un litru de apa:))

Da' te înțeleg perfect. Așa-s și eu. Cea mai mare problemă o am în timpul nopții când dorm. Nu beau multă apă înainte de somn, însă mă trezesc peste 2 ore că am nevoie la baie. Atunci îmi dau seama că mi-e sete, beau puțină apă, iar peste câteva ore iar vreau la baie. Și așa mai departe, până dimineața. :)) Cred că vezica noastră nu-i antrenată pentru atâta apă. :)))) Poate, cu timpul.. cel puțin așa sper. :))

ieucumine 11 mar 2013 20:07:36

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1234218)
Da' te înțeleg perfect. Așa-s și eu. Cea mai mare problemă o am în timpul nopții când dorm. Nu beau multă apă înainte de somn, însă mă trezesc peste 2 ore că am nevoie la baie. Atunci îmi dau seama că mi-e sete, beau puțină apă, iar peste câteva ore iar vreau la baie. Și așa mai departe, până dimineața. :)) Cred că vezica noastră nu-i antrenată pentru atâta apă. :)))) Poate, cu timpul.. cel puțin așa sper. :))


Si cand beau putina apa merg des la baie, acum merg din 30 in 30 de minute. Mama rade de mine, spune ca o sa ne creasca consumul la apa :))

alinu0809 11 mar 2013 20:36:29

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1234225)
Si cand beau putina apa merg des la baie, acum merg din 30 in 30 de minute. Mama rade de mine, spune ca o sa ne creasca consumul la apa :))

:)))) Crește consumul la apă, dar scade consumul la mâncare. Apa e mai ieftină, deci se merită. :)))

alinu0809 11 mar 2013 20:48:10

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
No și iată ce-am halit azi :D
http://forum.slabute.ro/slabuta/alin...agine51770.jpg
ca și gustare, între prânz și cină

http://forum.slabute.ro/slabuta/alin...agine51771.jpg
ca și prânz.

Cinei n-am reușit să îi fac poză, deși arăta super. :)) Telefonul era la încărcat și altceva.. mi-era prea foame ca să mă apuc de căutat. :))

ieucumine 11 mar 2013 21:04:05

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Eu de ce nu m-am gandit sa-mi pozez mancarea? Oricum eu n-am rabdare sa o aranjez frumos in farfurie :))

alinu0809 11 mar 2013 21:35:21

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1234266)
Eu de ce nu m-am gandit sa-mi pozez mancarea? Oricum eu n-am rabdare sa o aranjez frumos in farfurie :))

N-am stat să aranjez mâncarea frumos, așa a aterizat din prima în farfurie. :)) Mie-mi place să fac poze la tot ce prind, e o boală, e un talent, e o binecuvântare, habar nu am. Ideea e că asta fac. :)))))

ieucumine 11 mar 2013 22:16:02

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1234281)
N-am stat să aranjez mâncarea frumos, așa a aterizat din prima în farfurie. :)) Mie-mi place să fac poze la tot ce prind, e o boală, e un talent, e o binecuvântare, habar nu am. Ideea e că asta fac. :)))))


Eu n-am telefon cu camera buna si cred ca folosesti si Instagram, nu?


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:13:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO