forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alinu-vreau-slabesc-sanatos-frumos-organizat-12226.html)

alinu0809 13 mar 2013 00:19:21

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1235028)
Da, sunt drepti, dar imi lipsesc 3 masele si in curand cred ca ma scot una...

Și mie îmi lipsesc două. De asta am făcut operația astă vară, ca să nu mi-o scoată și pe a3a. Așa că mi-au tăiat doar vârfurile rădăcinii infectate și m-au curățat din toate unghiurile în locul respectiv. :))
Anyway, noapte bună și ție. Somn bun! >:D< Vorbim mâine.

alinu0809 13 mar 2013 00:50:43

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Dragul meu jurnal, trecând peste lucrurile pe care le-am menționat deja, pe parcursul zilei, nu știu ce să-ți zic. M-a apucat creativitatea la 23:30 și am început să redecorez livingul. :)) Am început să mut lucruri dintr-un loc în altul, să aranjez, să arunc reviste vechi, să fac loc pentru alte prostii pe care sigur mi le voi achiziționa la un moment dat. :)) Nu știu de unde am atâta energie, but I'm on fireee! :> Chiar și așa, mă voi duce la somn îndată, că nu vreau să stau trează toată noaptea și să mă trezesc la prânz mâine. :))
Hai noapte bună și ne auzim mâine! >:D<

alinu0809 13 mar 2013 14:35:17

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Heya dear diary :D Astăzi iar m-am simțit energică și m-am apucat de făcut curățenie prin casă, de aspirat & stuff. :)) Mai târziu ieșim la o plimbare și vom cumpăra chestii pentru a face sushi. :D
La prânz am păpat niște sandvișuri cu pâine integrală, șunculiță de pui și brânzică dietetică și salată. :) Au fost super yummy, deși au fost mai bogate în calorii decât ceea ce am mâncat în ultimele zile la prânz. :)
Ne-am făcut și o salată super bună de fructe după. A fost un prânz chiar bun, cred că n-o să-mi fie foame o vreme bună, de-acu. :))
>:D< :-*
http://forum.slabute.ro/slabuta/alin...agine51821.jpg

ieucumine 13 mar 2013 17:54:27

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1235254)
Heya dear diary :D Astăzi iar m-am simțit energică și m-am apucat de făcut curățenie prin casă, de aspirat & stuff. :)) Mai târziu ieșim la o plimbare și vom cumpăra chestii pentru a face sushi. :D
La prânz am păpat niște sandvișuri cu pâine integrală, șunculiță de pui și brânzică dietetică și salată. :) Au fost super yummy, deși au fost mai bogate în calorii decât ceea ce am mâncat în ultimele zile la prânz. :)
Ne-am făcut și o salată super bună de fructe după. A fost un prânz chiar bun, cred că n-o să-mi fie foame o vreme bună, de-acu. :))
>:D< :-*
http://forum.slabute.ro/slabuta/alin...agine51821.jpg


=p~ La cina ce mananci? Mai da-mi si mie idei...

alinu0809 13 mar 2013 19:26:56

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1235369)
=p~ La cina ce mananci? Mai da-mi si mie idei...

M-a convins prietenul să facem sushi. Deci somon crud, cu orez. Și zucchini. :)) Încearcă creveți pe bețe dintr-alea pentru frigărui cu orez. :D Sau chiar niște frigărui, gen o bucată de piept de pui tăiată în bucăți, cu ceapă și cu ardei gras roșu. Le pui la cuptor și se coc uniform. :D Și cu garnitură de ce vrei tu. Sau fără e tot ok. :)) Sau desigur eternele salate.. Și eu cam am probleme cu cina uneori. :-?? Am făcut și pește cu cartofi la cuptor.. însă nuș' cât de bine e să mănânci cartofi seara, însă n-am păpat așa mulți. :-?

ieucumine 13 mar 2013 20:39:13

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1235409)
M-a convins prietenul să facem sushi. Deci somon crud, cu orez. Și zucchini. :)) Încearcă creveți pe bețe dintr-alea pentru frigărui cu orez. :D Sau chiar niște frigărui, gen o bucată de piept de pui tăiată în bucăți, cu ceapă și cu ardei gras roșu. Le pui la cuptor și se coc uniform. :D Și cu garnitură de ce vrei tu. Sau fără e tot ok. :)) Sau desigur eternele salate.. Și eu cam am probleme cu cina uneori. :-?? Am făcut și pește cu cartofi la cuptor.. însă nuș' cât de bine e să mănânci cartofi seara, însă n-am păpat așa mulți. :-?

Pana la urma mi-am facut piept de pui la gratar cu o salata langa. Uite ca frigarui nu m-am gandit sa fac. Cartofi n-am mai mancat de nu stiu cand, in afara de o portie mica de pireu acum vreo 2 saptamani. Imi plac mult cartofii taranesti mie:D. Am noroc ca nu ma omor dupa cartofi prajiti :D

diana87 13 mar 2013 22:10:51

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
o seara buna sa ai Alinush..gustarea ta arata demential=P~=P~=P~=P~=P~yammy cred ca a fost delicioasa..ne mai auzim si iti urez noapte buna>:D<>:D<>:D<:-*:-*

alinu0809 13 mar 2013 22:13:02

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1235455)
Pana la urma mi-am facut piept de pui la gratar cu o salata langa. Uite ca frigarui nu m-am gandit sa fac. Cartofi n-am mai mancat de nu stiu cand, in afara de o portie mica de pireu acum vreo 2 saptamani. Imi plac mult cartofii taranesti mie:D. Am noroc ca nu ma omor dupa cartofi prajiti :D


Nici eu nu mă gândisem inițial la frigărui, m-a luminat al meu și mi-a făcut frigărui. El le are cu condimentatul și toate treburile alea.. :)) Nici eu nu mă (mai) omor după cartofi prăjiți, mai degrabă piure cu usturoi. :x

alinu0809 13 mar 2013 22:14:03

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de diana87 (Post 1235521)
o seara buna sa ai Alinush..gustarea ta arata demential=P~=P~=P~=P~=P~yammy cred ca a fost delicioasa..ne mai auzim si iti urez noapte buna>:D<>:D<>:D<:-*:-*

O seară bună și ție >:D< Gustarea a fost super delicioasă, doar că n-am reușit să pap și ultima felie de pepene și i-am dat-o prietenului, care deja mâncase un bol de-ăsta. :)))))
Noapte bună și ție și ne mai auzim. >:D<

ieucumine 13 mar 2013 23:01:42

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1235522)
Nici eu nu mă gândisem inițial la frigărui, m-a luminat al meu și mi-a făcut frigărui. El le are cu condimentatul și toate treburile alea.. :)) Nici eu nu mă (mai) omor după cartofi prăjiți, mai degrabă piure cu usturoi. :x


N-am incercat niciodata cu usturoi. Si eu piure fac numai cand gatesc ceva impreuna cu colega de apartament si ea uraste usturoiul. Mie imi place sa pun iaurt si putina branza in el si iese demential, dar ei iar nu-i place. Asa ca deobicei iau 1/3 din piure si il fac cum imi place mie, ea oricum mananca cantitati industriale cand facem asa ceva :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:35:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO