forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alinu-vreau-slabesc-sanatos-frumos-organizat-12226.html)

alinu0809 03 mar 2013 23:58:18

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Dragă jurnalule, am încheiat ziua de azi cu bine, în ciuda faptului că m-am simțit rău toată ziua. Am reușit să fac câteva minuțele de sport, în acele câteva clipe în care aveam impresia că mă simt puțin mai bine. Am păpat puțin mai consistent astăzi, pentru că am vrut să-mi hrănesc corpul cu ceva, având în vedere cât de slăbită m-am simțit. Acuș mă bag în pătuț, la somn. Ne mai auzim mâine, cu vești mai bune, sper.
Noapte bună. >:D<

alinu0809 04 mar 2013 11:09:26

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Neața! :-* E atât de frumos și de însorit aici. Mi-am păpat micul dejun, acuș' îmi beau cafeaua și după aceea trebuie să mă fac prezentabilă, mergem în vizită la părinții lui. :D E ziua tatălui lui și desigur că se servește tort, dar am zis că nu murim de la o bucățică, acum.. O s-o dăm jos cât alergăm după trenuri. :))
Vă doresc tuturor o săptămână frumoasă și plină de reușite! :) >:D< :-*

alinu0809 04 mar 2013 12:56:50

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Am reușit să fac 15 minute de Pilates deja, pentru că nu știu dacă voi apuca mai târziu. :) Am deja 4 zile de când practic acest sport și, sincer, sper că nu mi se pare mie, însă abdomenul meu arată mai bine. Adică nu-mi mai văd burtica decât în circumstanțe rare. :)) Nu mai arată precum un balonaș. :)

Adina14 04 mar 2013 15:13:24

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1231255)
Dragă jurnalule, am încheiat ziua de azi cu bine, în ciuda faptului că m-am simțit rău toată ziua. Am reușit să fac câteva minuțele de sport, în acele câteva clipe în care aveam impresia că mă simt puțin mai bine. Am păpat puțin mai consistent astăzi, pentru că am vrut să-mi hrănesc corpul cu ceva, având în vedere cât de slăbită m-am simțit. Acuș mă bag în pătuț, la somn. Ne mai auzim mâine, cu vești mai bune, sper.
Noapte bună. >:D<

De ce te.ai simtit rau ieri?:( Ai racit?
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1231363)
Neața! :-* E atât de frumos și de însorit aici. Mi-am păpat micul dejun, acuș' îmi beau cafeaua și după aceea trebuie să mă fac prezentabilă, mergem în vizită la părinții lui. :D E ziua tatălui lui și desigur că se servește tort, dar am zis că nu murim de la o bucățică, acum.. O s-o dăm jos cât alergăm după trenuri. :))
Vă doresc tuturor o săptămână frumoasă și plină de reușite! :) >:D< :-*

Sper sa te simti bine astazi >:D< Distractie placuta!
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1231453)
Am reușit să fac 15 minute de Pilates deja, pentru că nu știu dacă voi apuca mai târziu. :) Am deja 4 zile de când practic acest sport și, sincer, sper că nu mi se pare mie, însă abdomenul meu arată mai bine. Adică nu-mi mai văd burtica decât în circumstanțe rare. :)) Nu mai arată precum un balonaș. :)

Nu ti se pare doar :P De fiecare data cand ma simt balonata si fac pilates, parca sunt fresh. Are un efect surprinzator, plus ca datorita concentrarii pe care i.o acorzi in efectuarea cat mai corecta a exercitiilor, te relaxeaza foarte mult. Cel putin, pe mine ma ajuta si la capitolul asta :x
Tine.o tot asa!

ieucumine 04 mar 2013 18:20:54

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1231453)
Am reușit să fac 15 minute de Pilates deja, pentru că nu știu dacă voi apuca mai târziu. :) Am deja 4 zile de când practic acest sport și, sincer, sper că nu mi se pare mie, însă abdomenul meu arată mai bine. Adică nu-mi mai văd burtica decât în circumstanțe rare. :)) Nu mai arată precum un balonaș. :)


I-auzi! acum chiar ca ma apuc de Pilates!!! :))

alinu0809 04 mar 2013 22:10:30

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1231538)

De ce te.ai simtit rau ieri?:( Ai racit?

Sper sa te simti bine astazi >:D< Distractie placuta!

Nu ti se pare doar :P De fiecare data cand ma simt balonata si fac pilates, parca sunt fresh. Are un efect surprinzator, plus ca datorita concentrarii pe care i.o acorzi in efectuarea cat mai corecta a exercitiilor, te relaxeaza foarte mult. Cel putin, pe mine ma ajuta si la capitolul asta :x
Tine.o tot asa!

Nu știu ce aveam, m-a durut capul și ieri și alaltăieri. Cred că răcisem puțin, pentru că vineri seara am ieșit îmbrăcată cam subțire pe afară și am mers destul de mult pe jos, pentru că nu găseam blocul unui amic.. :))
Astăzi m-am simțit muuuult mai bine, am făcut și Pilates, am alergat și după trenuri, am făcut poze în lumina soarelui, am mers și la plimbare cu părinții prietenului. Am fost destul de activă. :) Sper că am dat măcar jumătate din felia de tort jos. :))))
Cât despre Pilates, da, ai dreptate. Nu mă mai simt nici eu balonată și asta ținând cont că am fost și în zilele alea ale lunii.. M-am simțit dubios de bine. :D O să încerc să o țin tot așa, am mai căutat pe net exerciții Pilates. Mâine încerc ceva nou. :)
>:D< :-* Tu cum ești? Cum ți-a fost ziua?

alinu0809 04 mar 2013 22:12:05

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1231607)
I-auzi! acum chiar ca ma apuc de Pilates!!! :))

Păi nu? :)) Mi se par super faine exercițiile și le fac cu plăcere. Cred că asta contează cel mai mult - să le facem cu plăcere. Așa nu mai numărăm minutele pe ceas. :D >:D<

alinu0809 04 mar 2013 23:19:56

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Am uploadat câteva poze noi, de azi. :D A fost o zi foarte frumoasă. :) Mă pregătesc să mă retrag la somn. Vă doresc nani bun! :-*

ieucumine 04 mar 2013 23:28:28

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1231738)
Păi nu? :)) Mi se par super faine exercițiile și le fac cu plăcere. Cred că asta contează cel mai mult - să le facem cu plăcere. Așa nu mai numărăm minutele pe ceas. :D >:D<

In seara asta am facut si eu primul exercitiu Winsor Pilates si so far iubesc Pilatesul. Mi-am descarcat si Brazilian Butt Lift ca tot duc lipsa de fund, desi cat am facut Insanity parca s-a mai dezvoltat:)). Maine inainte de job fac al doilea exercitiu si daca am chef seara dupa ce ma intorc de la job mai fac unul :)
O seara faina!

alinu0809 04 mar 2013 23:41:20

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1231783)
In seara asta am facut si eu primul exercitiu Winsor Pilates si so far iubesc Pilatesul. Mi-am descarcat si Brazilian Butt Lift ca tot duc lipsa de fund, desi cat am facut Insanity parca s-a mai dezvoltat:)). Maine inainte de job fac al doilea exercitiu si daca am chef seara dupa ce ma intorc de la job mai fac unul :)
O seara faina!

Foarte tare că îți place so far. :> Am citit despre vecinii tăi, Pilates-ul nu e gălăgios, deci toată lumea poate fi fericită. :))
PS: eu sunt fix opusul, nu prea duc lipsă de fund. Tot încerc să-l micșorez/modelez de ani întregi, însă mi-e teamă că e genetic și că am moștenit-o pe mama. :)))))
O seară faină și ție! >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:41:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO