forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alinu-vreau-slabesc-sanatos-frumos-organizat-12226.html)

alinu0809 06 mar 2013 23:35:08

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de diana87 (Post 1232709)
salut Alinuta>:D<>:D<>:D<vai ce bine ca la tine e soare,la noi deja vreo 3 saptamani de cand ploua:-s:-smai este asa putin soarele dar,se ascunde repede..pot sa zic ca,,ma bucur" acuma de ploaie ca pana la anu pe vremea asta nu o mai vad..aici cand dau caldurile nu ploua deloc..iti urez noapte buna si ne mai auzim maine:-*:-*>:D<>:D<>:D<>:D<

Ahhh, dar una e când e cald și ai plaja lângă tine și alta e când e cald și ești undeva în mijlocul asfaltului. :)) Eu mi-s sătulă de ploaie și de ninsoare, că atât am văzut toată luna februarie și cred că și ianuarie. Nu mai pot. E deprimant tare aici când plouă/ninge/e înnorat. în plus, dacă nu capăt soare și lumină, mă ofilesc. :))
Aș vrea și eu să am ceva mare/ocean în apropiere, să alerg/mă plimb/zac pe plajă. :x
Îți urez și ție noapte bună și da, ne mai auzim mâine. :-* >:D<

diana87 06 mar 2013 23:55:55

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1232714)
Ahhh, dar una e când e cald și ai plaja lângă tine și alta e când e cald și ești undeva în mijlocul asfaltului. :)) Eu mi-s sătulă de ploaie și de ninsoare, că atât am văzut toată luna februarie și cred că și ianuarie. Nu mai pot. E deprimant tare aici când plouă/ninge/e înnorat. în plus, dacă nu capăt soare și lumină, mă ofilesc. :))
Aș vrea și eu să am ceva mare/ocean în apropiere, să alerg/mă plimb/zac pe plajă. :x
Îți urez și ție noapte bună și da, ne mai auzim mâine. :-* >:D<

atata e bun macar am plaja langa mine..si e tare frumos aici in oraselul asta ,sotul meu spune mereu e un mic paradis..plaja,ocean si verdeata..noi am stat aproape 2 ani in Madrid,pai acolo numa blocuri:D:D:D..eu vara asta ieseam dimineata si alergam pana la plaja..e tare frumos sa alergi afara,mai ales ca avem si pista amenajata si treceam pe langa copaci si un miros atat de fresh;;);;);;)cand se mai incalzeste neaparat trebuie sa mai ies..in schimb iarna daca o pot numi asa ca noi aici nu avem zapada deloc,e multa umiditate in casa,afara peste tot..si e insuportabila mereu am hainele umede..dar asta e :):) imi place vara ca e plin de turisti si e frumos ,acuma e gol orasul:-s:-s:-snu are farmec,ti-am scris un roman..am plecat sa dus ca maine iar ma trezesc devreme :D:Dnoapte buna scumpa>:D<>:D<>:D<

ieucumine 07 mar 2013 08:47:23

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1232704)
Da, știu că în România întotdeauna vine căldura puțin mai greu. Am suferit și eu atâția ani.. numa' frig juma' de an. :)) Și restul e căldură sufocantă. :))
Și ești foarte tare cu echipamentul tău pentru alergat. :)))) Oricum, majoritatea lucrurilor pot fi folosite și în alte circumstanțe, mai ales iPodul. :)) Mai fac și eu așa, dau o căruță de bani pe chestii pregătitoare și după aia îmi dau seama că n-am nicio tangență cu activitatea pe care mi-am planificat-o. :))
Oooof, noi rămânem cu Pilates-ul nostru. :))
O seară faină >:D< :-*


Ipod-ul vroiam sa il cumpar de mult, dar am zis ca daca tot ma apuc de alergat sa-l iau o data ca nu mai puteam alerga cu vechiul mp3 bagat prin buzunare sau bustiera. Adidasii sunt perfecti pentru cand cobor pana la magazin, pedometrul nici nu stiu pe unde e ca m-am mutat de 2 ori in ultimele 2 luni si inca nu-mi gasesc din lucruri:)). Si da, ramanem la Pilates :)
O zi faina sa ai!

alinu0809 07 mar 2013 11:02:21

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de diana87 (Post 1232717)
atata e bun macar am plaja langa mine..si e tare frumos aici in oraselul asta ,sotul meu spune mereu e un mic paradis..plaja,ocean si verdeata..noi am stat aproape 2 ani in Madrid,pai acolo numa blocuri:D:D:D..eu vara asta ieseam dimineata si alergam pana la plaja..e tare frumos sa alergi afara,mai ales ca avem si pista amenajata si treceam pe langa copaci si un miros atat de fresh;;);;);;)cand se mai incalzeste neaparat trebuie sa mai ies..in schimb iarna daca o pot numi asa ca noi aici nu avem zapada deloc,e multa umiditate in casa,afara peste tot..si e insuportabila mereu am hainele umede..dar asta e :):) imi place vara ca e plin de turisti si e frumos ,acuma e gol orasul:-s:-s:-snu are farmec,ti-am scris un roman..am plecat sa dus ca maine iar ma trezesc devreme :D:Dnoapte buna scumpa>:D<>:D<>:D<

Am văzut și prin pozele tale că e drăguț orășelul. Simpatic tare. :D Și Madridul este un oraș frumos, desigur, doar că na.. e ca orice alt oraș în care locuiesc o groază de oameni - betonat. :))
Nasol cu umiditatea, nici eu nu suport așa ceva, ca să nu mai zic de părul meu care devine precum o căpiță de fân în prezența umidității. :))))
Anyway acuș' vine vara și o să fie agitat orășelul din nou. :)
Îți doresc o zi faină! :-* >:D<

alinu0809 07 mar 2013 11:04:42

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1232769)
Ipod-ul vroiam sa il cumpar de mult, dar am zis ca daca tot ma apuc de alergat sa-l iau o data ca nu mai puteam alerga cu vechiul mp3 bagat prin buzunare sau bustiera. Adidasii sunt perfecti pentru cand cobor pana la magazin, pedometrul nici nu stiu pe unde e ca m-am mutat de 2 ori in ultimele 2 luni si inca nu-mi gasesc din lucruri:)). Si da, ramanem la Pilates :)
O zi faina sa ai!

Ideea e că mai mult de 50% din lucruri încă îți pot fi folositoare și asta e bine. :)) Pe mine CFR-ul m-a determinat să-mi iau iPod. Mergeam cu trenul câte 9 ore, cel puțin de 2 ori la 2 săptămâni, iar telefonul mi se descărca dacă ascultam muzică și rămâneam fără contact cu lumea. :)))) Așa că am investit într-un iPod, al cărui baterie mă ține ohohoh.. mai mult decât trebuie. :))
Ehh, o zi faină și ție! >:D<

ieucumine 07 mar 2013 11:47:49

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1232833)
Ideea e că mai mult de 50% din lucruri încă îți pot fi folositoare și asta e bine. :)) Pe mine CFR-ul m-a determinat să-mi iau iPod. Mergeam cu trenul câte 9 ore, cel puțin de 2 ori la 2 săptămâni, iar telefonul mi se descărca dacă ascultam muzică și rămâneam fără contact cu lumea. :)))) Așa că am investit într-un iPod, al cărui baterie mă ține ohohoh.. mai mult decât trebuie. :))
Ehh, o zi faină și ție! >:D<


Da, tine destul de mult bateria. Eu mi-am luat shuffle ca are clips si pot sa-l prind de haine. Nu mi-a trebuit nano sau unul cu memorie mai mare de 2gb, cat sa am muzica mea si atat, fara sa-l incarc cu jocuri si poze :)

ieucumine 07 mar 2013 22:38:57

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Hey, cum a fost? Ce ai baut pana la urma :D ?

alinu0809 08 mar 2013 12:12:54

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1233034)
Hey, cum a fost? Ce ai baut pana la urma :D ?

Am baut o apă și două beri. N-a mers altfel, am stat afară ore întregi și am băut apa într-un pub, după care am mers în nuș' ce discotecă aici și acolo am băut două beri, că altfel devin claustrofobică și iritată din cauza grămezii de oameni care se îmbulzesc unul în celălalt. Am îmbătrânit, nu mai tolerez chestiile astea ca în liceu. :))) Și la 2 dimineața mi s-a făcut foame și recunosc că mi-am luat niște cartofi de la Mec, că altfel muream acolo și doar Mecul era prin jur. :( 340kcal pentru niște pseudo-cartofi.. :| Dar am mers kilometri întregi pe jos, deci sper ca măcar jumătate să fi dat înapoi jos.. :))
Oricum ar fi, încă îți doresc o zi faină. :D Tu ce-ai făcut aseară/ce planuri ai pentru azi? >:D<

ieucumine 08 mar 2013 13:12:54

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Hey, eu am fost la un film intr-un pub. Am baut apa si am mancat un covrig jumatate pe la 6. la 9 s-a terminat filmul, am baut o bere cu lamaie si pe la 11 eram acasa. Oricum, e accetabil, am tras 2 ore de o bere. Acum ma rog de un prieten sa iasa cu mine cu bicicleta, dar nu poate asa ca ma pun la citit. Am intalnit o tipa aseara si tot lauda o carte asa ca azi am fost sa mi-o cumpar. Diseara ma duc la niste prieteni, bem vin, un monopolly, rummy, stuffs like this:) Tu?

alinu0809 08 mar 2013 14:11:23

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1233311)
Hey, eu am fost la un film intr-un pub. Am baut apa si am mancat un covrig jumatate pe la 6. la 9 s-a terminat filmul, am baut o bere cu lamaie si pe la 11 eram acasa. Oricum, e accetabil, am tras 2 ore de o bere. Acum ma rog de un prieten sa iasa cu mine cu bicicleta, dar nu poate asa ca ma pun la citit. Am intalnit o tipa aseara si tot lauda o carte asa ca azi am fost sa mi-o cumpar. Diseara ma duc la niste prieteni, bem vin, un monopolly, rummy, stuffs like this:) Tu?

Foarte fain! Eu n-am reușit să stau cuminte, așa ca tine, din păcate. :( But I regret nothing, I was starving! :))
Despre ce carte e vorba? :D Mereu sunt curioasă de cărți și abia aștept să ajung acasă ca să revizitez librăriile noastre. :D
Astăzi n-am cine știe ce planuri, tre' să ies să fac cumpărături ca să nu murim de foame diseară șiii.. niște Pilates dacă mă mai țin oasele și mușchii :lol:.. dar, în general, vreau să mă relaxez azi. Azi împlinesc și 2 ani cu prietenul, însă am sărbătorit destul aseară și vrem amândoi să ne uităm la filme azi. :)))) Îmi place, uneori, când viața nu e foarte complicată. :D
Îți doresc distracție plăcută pentru diseară. :D :D >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:28:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO