forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-balenuta-slabuta-celestina-4069.html)

celestina 21 iun 2010 20:35:18

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de Anca77yvb (Post 227468)
tu balenuta la 65 de kg erai? vai mama oare eu acum la 70 ce sunt? vai nu mai pune asa te rog ma sperii .......

Pentru mine e ciudat sa am 65 de kg, in conditiile in care pana la 25 de ani aveam sub 50 de kg. Da, am senzatia ca cele 15 kg in plus m+au cam transformat intr+o balenuta :P Eu asa ma vad...Poate gresesc,,,da ma simt aiurea....

celestina 22 iun 2010 12:27:41

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
N-am mai rezistat tentaţiei si m+am urcat pe cantar,,,De la 63,2 am ajuns la 62,5...Adică, cu toate prostioarele pe care le-am păpat in weekend, tot am dat jos! Poate nu e mult dar pentru mine e mai mult decat ok...Aseara am fost iar la stadion si am bagat 6 ture ;;) adica aprope 2,5 km de alergat ;) Visez ca pana vineri dimineata cantarul sa mi arate 61 de kg, Acu poate sa fie si 61,9,,,da sa vad eu 61!!!!! Sper sa am vointa si sa reusesc sa nu mai pap porcarii...Si azi de dimineata am comis+o...am mancat la cafea un pateu cu braza ...cu 300 de calorii!! Si cateva alune prajite in ulei :-s ....

MIRUTZA 22 iun 2010 13:12:23

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
:) Buna! Sa stii ca te invidiez si esti o norocoasa. Eu ...tin dieta de 3 saptamani, fara cartofi,orez,paine(prea multa) si fara dulciuri si fac sport regulat(3 ori/sapt) si pe cantar mai nimik nu se vede:(.
Asa ca tu, ar trebui sa fii mandra in conditiile in care ai putut slabi, facandu-ti si poftele(inghetata, dulceata de capsuni, kaizer,parizer si saleuri). Nu toti, au norocul tau!;;)Esti o norocoasa!!!

Anca77yvb 22 iun 2010 13:17:03

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 227564)
Pentru mine e ciudat sa am 65 de kg, in conditiile in care pana la 25 de ani aveam sub 50 de kg. Da, am senzatia ca cele 15 kg in plus m+au cam transformat intr+o balenuta :P Eu asa ma vad...Poate gresesc,,,da ma simt aiurea....

mda imi imaginez, dar sa stii ca se poate si mai rau, tu macar te-ai trezit la timp , altele , printre care si eu, mult prea tarziu ....... si avem mai mult de dat jos :D, bafta in continuare

LicuriciColorat 22 iun 2010 13:29:15

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 228252)
N-am mai rezistat tentaţiei si m+am urcat pe cantar,,,De la 63,2 am ajuns la 62,5...Adică, cu toate prostioarele pe care le-am păpat in weekend, tot am dat jos! Poate nu e mult dar pentru mine e mai mult decat ok...Aseara am fost iar la stadion si am bagat 6 ture ;;) adica aprope 2,5 km de alergat ;) Visez ca pana vineri dimineata cantarul sa mi arate 61 de kg, Acu poate sa fie si 61,9,,,da sa vad eu 61!!!!! Sper sa am vointa si sa reusesc sa nu mai pap porcarii...Si azi de dimineata am comis+o...am mancat la cafea un pateu cu braza ...cu 300 de calorii!! Si cateva alune prajite in ulei :-s ....


hey
felicitari pt kg:x
poi atunci sa nu mai pui saptamana asta nic dulce in gura
ca deja ti-ai luat portia>:D<

celestina 22 iun 2010 15:36:52

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 228288)
:) Buna! Sa stii ca te invidiez si esti o norocoasa. Eu ...tin dieta de 3 saptamani, fara cartofi,orez,paine(prea multa) si fara dulciuri si fac sport regulat(3 ori/sapt) si pe cantar mai nimik nu se vede:(.
Asa ca tu, ar trebui sa fii mandra in conditiile in care ai putut slabi, facandu-ti si poftele(inghetata, dulceata de capsuni, kaizer,parizer si saleuri). Nu toti, au norocul tau!;;)Esti o norocoasa!!!

Sa sti ca si eu ma mir, insa cred ca totul e meritul alergatului pe stadion. Mie nici acum nu-mi vine sa cred ca am dat jos 2,5 kg in două săptămâni. Am avut si alte tentative de a slabi, am fost atenta la ce am mancat, am fost la sala si dupa cateva saptamani nu dadusem jos nici macar 100 de grame. As minti sa spun ca acum am facut ceva special in saptamanile astea 2... E adevarat ca mi am propus sa slabesc, insa am mancat cam tot ce mi a poftit inima, fara sa exagerez iar bombele calorice am ales sa le pap in prima parte a zilei... Si seara am mers la alergat pe stadion. Atat... Iti urez si tie bafta la slabit si sunt sigura ca vei reusi

andra_aly 22 iun 2010 16:05:16

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Buna scumpa. bravo! ai vazut ca se poate? ;;)
ma bucur pentru tine:-* continua tot asa,in ritmul acesta targetul e mai aproape decat credeai! te-am pupat. sa ai o zi buna in continuare!

celestina 23 iun 2010 13:36:15

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Ar cam trebui sa fiu fericita! Azi m am imbracat in niste blugii care pana acum ţipau pe mine....Nu pot sa spun ca acum sunt largi, dar macar nu ma mai strang. Adica, cele 2,5 kg incep sa se observe :D ! Aseara am facut 4 ture de stadion, 15 min de stepper, si 100 de abdomene! Si nici n am mai exagerat cu mancarea!

LicuriciColorat 23 iun 2010 14:02:53

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 229390)
Ar cam trebui sa fiu fericita! Azi m am imbracat in niste blugii care pana acum ţipau pe mine....Nu pot sa spun ca acum sunt largi, dar macar nu ma mai strang. Adica, cele 2,5 kg incep sa se observe :D ! Aseara am facut 4 ture de stadion, 15 min de stepper, si 100 de abdomene! Si nici n am mai exagerat cu mancarea!


sigur in curand o sa iti fie largi
felicitari>:D<
bravo pt sport>:D<

celestina 23 iun 2010 20:06:32

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 229418)
sigur in curand o sa iti fie largi
felicitari>:D<
bravo pt sport>:D<

Mercy pt incurajari! Si eu sper sa slabesc cat mai repede... Nu vreau rezultate extraordinare, as vrea sa dau jos cam 1,5 kg in 2 saptamani. Stiu ca totul depinde numai de mine...insa uneori am simt cu moralul la pamant... Sper sa reusesc sa trec peste tot si sa fiu atenta la dieta! Am zis ca atunci cand cantarul va arata sub 60 de kg, ma fac blonda!! :D

LicuriciColorat 23 iun 2010 20:40:46

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 229726)
Mercy pt incurajari! Si eu sper sa slabesc cat mai repede... Nu vreau rezultate extraordinare, as vrea sa dau jos cam 1,5 kg in 2 saptamani. Stiu ca totul depinde numai de mine...insa uneori am simt cu moralul la pamant... Sper sa reusesc sa trec peste tot si sa fiu atenta la dieta! Am zis ca atunci cand cantarul va arata sub 60 de kg, ma fac blonda!! :D


hey >:D< cu placere
trebuie sa iti acorzi timp,sa ai rabdare sa muncesti si sigur vei resusii
wow blonda,?acum ce culoare esti?va fii o schimbare majorata?

celestina 24 iun 2010 14:43:31

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 229763)
hey >:D< cu placere
trebuie sa iti acorzi timp,sa ai rabdare sa muncesti si sigur vei resusii
wow blonda,?acum ce culoare esti?va fii o schimbare majorata?



DAAA! acum sunt bruneta cu paru lung si il vreau mai scurt si blond :P . Dar o sa fac asta numai dupa ce slabesc

LicuriciColorat 24 iun 2010 14:45:27

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 230626)
DAAA! acum sunt bruneta cu paru lung si il vreau mai scurt si blond :P . Dar o sa fac asta numai dupa ce slabesc


stiu planurile astea
si eu mi-am promis.daca slabesc acum
ma duc la cosmetica(am ceva cosuri),ma pensez ca is nepensata:D(rusine mie stiu),ma vopsesc si ma tund:D,si imi iau 2-3 perechi de pantaloni scurti:D
sigur o sa reusim>:D<

celestina 24 iun 2010 14:47:12

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Offf...azi iar am facut prostii....Adica la micul dejun am papat doar o cafea cu un biscuite si pe la 11 mi s a facut foame si am mancat o pizza intrega :(( Nu avea blatul gros......avea multe ciuperci insa.....am mancat o pizza intrega si acu sunt tare suparata pe mine.... Am zis ca pana diseara mai pap doar mere si pepene! Si eventual o supa....Cel mult!

LicuriciColorat 24 iun 2010 14:48:52

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 230633)
Offf...azi iar am facut prostii....Adica la micul dejun am papat doar o cafea cu un biscuite si pe la 11 mi s a facut foame si am mancat o pizza intrega :(( Nu avea blatul gros......avea multe ciuperci insa.....am mancat o pizza intrega si acu sunt tare suparata pe mine.... Am zis ca pana diseara mai pap doar mere si pepene! Si eventual o supa....Cel mult!

pff urata chestie cu pizza
macar de te opreai la jumate:))
acu lasa fa cu 10min mai mult sport
papa o supa sau o salata si 1 mar si gata pe ziua de ezi
ai grija sa nu te infometezi,chiar daca ai papat acum sa mai papi si la cina ceva usor;)

celestina 28 iun 2010 11:55:56

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Am avut parte de o saptamana infernala....si nici dieta nu pot sa spun ca am tinut....De azi insa, voi fi iar atenta la ce pap. La pranz, am luat 120 de grame de kaizer cu branza cotage-200 g, cred ca in total sunt 350 de calorii, iar la gustare am gasit un baton cu musli, care are 150 de calorii. Iar diseara as manca niste pui facut la cuptor, din ala cu punga magica de la Maggy, si o salata mare cu rosii, castraveti si salata. Am vazut ca la mine e o problema cu carbohidratii, adica mananc peste limita si am foarte putine proteine in dieta, si vreau sa remediez problema. Va pup slabutelor!

celestina 28 iun 2010 11:59:21

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
A incercat cineva punga magica de la Knorr? Adica punga aia in care bagi ciocanele de pui, adaugi condimentele si bagi la cuptor fara ulei.... Mi se pare ok ideea, mai ales ca nu se pun grasimi...insa...ma intreb cate chimicale or fi in condimentele alea....voi ce ziceti?

MIRUTZA 28 iun 2010 12:03:42

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 233569)
A incercat cineva punga magica de la Knorr? Adica punga aia in care bagi ciocanele de pui, adaugi condimentele si bagi la cuptor fara ulei.... Mi se pare ok ideea, mai ales ca nu se pun grasimi...insa...ma intreb cate chimicale or fi in condimentele alea....voi ce ziceti?

Buna.Ma bucur sa te revad:D pe forum.Eu am incercat de cateva ori bune, aceea punga magica si mi-a placut cum a iesit.Carnea a iesit frageda si gustoasa.Iar in ce priveste chimicalele, nu iti fa probleme, sunt aceleasi condimente ca in orice punga de condimente pentru pui/porc( sare,condimente,arome).Deci....pofta buna.Sa ne scrii cum a iesit!:)

celestina 28 iun 2010 18:27:44

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Buna fetelor! Acum am alta nelamurire....legat de alergatul la stadion. Cum ar trebui sa alerg, si mai ales cat? Eu am niste probleme cu inima, si nu am voie sa am fortez... Pana acum, alergam 4 ture, insa alergam propriu zis 3 sfertrui de stadion , apoi mergem si o luam de la capat. Apoi mai bagam inca 4 ture, dar la fel, alergat alternat cu mers.
De vre o saptamana, fac altfel, adica bag 2 ture, aproape fara sa ma opresc, dupa care pauza vreo 10 min, si apoi inca 2 ture. Cum e mai bine? Pe mine ma intereseaza sa dau jos cat mai multe kg...atat!

celestina 28 iun 2010 18:28:43

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 233571)
Buna.Ma bucur sa te revad:D pe forum.Eu am incercat de cateva ori bune, aceea punga magica si mi-a placut cum a iesit.Carnea a iesit frageda si gustoasa.Iar in ce priveste chimicalele, nu iti fa probleme, sunt aceleasi condimente ca in orice punga de condimente pentru pui/porc( sare,condimente,arome).Deci....pofta buna.Sa ne scrii cum a iesit!:)

Buna Mirutza! Sa sti ca a iesit ok! Chiar am fost incantata de rezultat! Precis mai incerc si alta data!

LicuriciColorat 28 iun 2010 18:58:49

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
hello Celestina
nu stiu ce sa zic concret cu alergatul
incerca sa faci cum iti e mai bine
nici sa te obosesti
eu stiu ca e oki si sa alergi 2 ture si apoi una sa mergi iara sa alergi 2 iara sa mergi una si tot asa,cel putin tipa de la sala asta mi-a zis:D
depinde si de fiecare cum se simte in stare si cum ii e bine>:D<

celestina 29 iun 2010 10:13:41

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 234017)
hello Celestina
nu stiu ce sa zic concret cu alergatul
incerca sa faci cum iti e mai bine
nici sa te obosesti
eu stiu ca e oki si sa alergi 2 ture si apoi una sa mergi iara sa alergi 2 iara sa mergi una si tot asa,cel putin tipa de la sala asta mi-a zis:D
depinde si de fiecare cum se simte in stare si cum ii e bine>:D<

Merci pt sfat! Diseara asa o sa fac. Sper sa vad si rezultate cat mai repede!! Pe 24 iulie am in intreviu al bucuresti si vreau sa arat bine,,,adica sa mai dau jos vreo 3 kg...spet sa reusesc, mai am la dispozitie aproape 4 saptamani!!

celestina 29 iun 2010 21:43:11

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Am o dispozitie tare ciudata....sunt trista...plictisita...amarata.. si nu am niciun impuls sa tin dieta.... Voi cum va motivati sa mergeti mai departe? Cum reusiti sa zambiti, atunci cand toate merg prost? Eu am sentimentul ca problemele astea ma doboara....si nu imi arde de absolut nimic!

celestina 29 iun 2010 21:48:53

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Azi nici de dieta n-am avut chef,,,adica la pranz am mancat 100 de gr de graham, 200 g parizer de pui, 50 g de branza, apoi la gustare am avut 2 batoane cu cereale, iar cina a fost un dezastru: pui la gratar, si cativa cartofi prajiti....:(( Si, pentru ca am avut chef in familie, nici de sport n am avut timp. Sambata asta bunicii mei sarbatoresc nunta de aur, sambata cealalta un coleg are o nunta.... Ma gandeam sa incerc dieta daneza,,,cea de 13 zile,,,dar in ritmul asta n-am nicio sansa!

celestina 01 iul 2010 10:48:04

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
De 2 zile m-am apucat serios de alergat, aseara am bagat 8 ture de stadion, si luni cam la fel! Sper sa mai coboare si la mine acul de la cantar...acum ma duc sa mi cupar niste cirese...sau alte fructe,,sa vedem ce gasesc...Pupici slabutelor!

andra_aly 01 iul 2010 10:49:11

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
wow!! super. ai vointa nu gluma. bravo>:D<
daca o tii tot asa sa vezi numai ce bucurii iti v-a face cantarul:D
o zi buna:-*

celestina 02 iul 2010 11:56:10

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Sper sa imi revin si sa trec cat mai repede peste pasa asta proasta. Trebuie sa slabesc! Si acum mi a venit alta idee...ca de duminica...sa incerc dieta daneza! sa vedem...ce va fi Combinata cu sportul, dieta ar trebui sa dea si rezultate.

MIRUTZA 02 iul 2010 11:58:47

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Ce mai faci? Cum o mai duci cu dieta?

Te pup!:-*

celestina 04 iul 2010 15:24:28

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
De azi am inceput dieta daneza...De dimineata, am avut cafea fara zahar si in loc de biscuite am papat o felie de chec...iar la pranz 2 ouă fierte, o rosie si salata. Pt diseara as avea friprura de pui la grill si o salata. Sa vedem daca ma descurc sa tim regimul asta. Eu sper din tot sufletul sa dea roade...A tinut+o un amic de al meu, si dupa cele 13 zile puteai sa juri ca a intrat la apa. Cred ca a dat jos 10 kg! Nu ma astept la asemenea rezultate, evident, pentru ca eu o sa mai trisez...pe ici pe colo..si o sa mai inlocuiesc din alimentele de din dieta. O sa fac si sport si sper la la final, dupa 2 saptamani sa dau jos 3-4 kg! O sa va tin la curent cu progresele mele!

VentoFreddo 04 iul 2010 18:09:21

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Buna, Celestina, si succes cu noua dieta, e cam drastica dar sper sa reusesti..Uite, aici e tot ce vrei sa stii despre aceasta dieta, Bafta!
http://forum.slabute.ro/dieta-rapida...smului-34.html

andra_aly 05 iul 2010 09:59:55

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 240315)
Buna Andra! Tu ai incercat vreodata dieta daneza? Cea de 13 zile...Ce ma sfatuiesti? Am un prieten bun care a tinut dieta asta acum vreo 3 ani si atunci a dat jos vro 8 kg... Si acum a tinut-o din nou si cred ca a day jos 10 kg. A facut si mult sport, ca mergea cu noi la stadion. Insa nu sunt foarte convinsa de dieta asta...Imi par cam multe proteine si carbohidrati ioc. Ce sa fac?

buna scumpa. iti raspund la tine ca sa stiu ca vezi:)
Eu nu am incercat-o si nici nu sunt curioasa:P sincera sa fiu nu mi se pare tocmai sanatoasa. dar acum fiecare cum crede.
despre proteine si carbo e bine.
cel mai bine e sa tii carbo sub limita si sa papai proteine. si daca faci sport e si mai super. sigur o sa ai rezultate.
dar acum sa iti zic dece nu sunt prea de acord. ca papi cam putin. si asa nu e bine.:-s e normal sa slabesti daca faci foamea.
asa ca mai bine tii o dieta personalizata, mananci sanatos si cat trebuie.:)
in cat timp a slabit colegul acela 10kg?
o saptamana frumoasa !!!>:D<

celestina 06 iul 2010 13:25:09

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 240926)

buna scumpa. iti raspund la tine ca sa stiu ca vezi:)
Eu nu am incercat-o si nici nu sunt curioasa:P sincera sa fiu nu mi se pare tocmai sanatoasa. dar acum fiecare cum crede.
despre proteine si carbo e bine.
cel mai bine e sa tii carbo sub limita si sa papai proteine. si daca faci sport e si mai super. sigur o sa ai rezultate.
dar acum sa iti zic dece nu sunt prea de acord. ca papi cam putin. si asa nu e bine.:-s e normal sa slabesti daca faci foamea.
asa ca mai bine tii o dieta personalizata, mananci sanatos si cat trebuie.:)
in cat timp a slabit colegul acela 10kg?
o saptamana frumoasa !!!>:D<

m am gandit as modific dieta daneza, si sa adaug la ea ceva carbo si fructe pana ajung la 1000 de calorii. Din pacate am avut probleme cu stomacul si de cateva zile pap numa paine prajita....Dar imi revin si ma apuc de treaba. Diseara o sa calculez cam cate calorii contine meniul dintr o zi a dietei daneze si mai adaug cate ceva, ca sa iasa ok. pupici si ms pt raspuns. Al meu prieten a dat jos 10 kg in 3 saptamani si de 4 ori pe sapt se ducea o ora la sala si apoi 30 de min de alergat la stadion.

celestina 07 iul 2010 16:50:33

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Am papat la mic dejun ceai fara zahar, un biscuite mare cu dulceata de capsuni. La gustari am avut 2 batoane cu cereale, adica 150 de calorii in total. La pranz am avut o conserva de peste in suc de rosii- 160 cal, 50 g graham, si de foame am mai rontait vreo 100 g de musli cu fructe. Acum ma duc sa mai pap o rosie si apoi ies la un suc, iar acasa, la cina o sa pap varza calita si eventual o salata. Suna cam aiurea meniul meu... Dar asta am gasit azi..

ali_lumi 09 iul 2010 10:44:46

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
http://images.pictureshunt.com/pics/...e_you-2252.jpg

celestina 13 iul 2010 14:15:46

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Mi e cam frica sa ma urc pe cantar....Pentru ca de 2 saptamani n am mai dat jos nimic...:( Nu pot sa spun nici ca am tinut dieta...ca nu a fost asa...Ma bucur insa, ca usor, usor, vad ca pantalonii nu ma mai strang asa tare in talie.,,,semn ca sportul isi spune cuvantul. De dat jos kilograme, nici vorba. Ma resemnez....ca n am ce face si sper sa mi fac timp zilele astea sa mi fac o dieta personalizata, sa stiu exact ce o sa pap in fiecare zi, cu 3 mese si 2 gustari, cu fructe si legume si care sa ajunga la 1000 de cal. Si o sa bag si sport! Va pup fetelor! Si bafta la slabit!

ras_cristalin 15 iul 2010 08:54:10

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 251855)
Mi e cam frica sa ma urc pe cantar....Pentru ca de 2 saptamani n am mai dat jos nimic...:( Nu pot sa spun nici ca am tinut dieta...ca nu a fost asa...Ma bucur insa, ca usor, usor, vad ca pantalonii nu ma mai strang asa tare in talie.,,,semn ca sportul isi spune cuvantul. De dat jos kilograme, nici vorba. Ma resemnez....ca n am ce face si sper sa mi fac timp zilele astea sa mi fac o dieta personalizata, sa stiu exact ce o sa pap in fiecare zi, cu 3 mese si 2 gustari, cu fructe si legume si care sa ajunga la 1000 de cal. Si o sa bag si sport! Va pup fetelor! Si bafta la slabit!

Planul tau suna super, Celestina... ca la carte :) sa nu uiti sa pui limita la carbohidratyi, sa nu iti scrie acolo la meniu (mult) si sportul sa fie minim 30 de minute pe zi. Daca poti o ora, si mai bine.
Spor la slabit, sa ne auzim cu vesti bune :)

Slabuta 14 iun 2011 14:25:00

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Jurnal activat :)

celestina 14 iun 2011 20:08:25

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 688534)
Jurnal activat :)

Multumesc Slabuta!!!

celestina 14 iun 2011 20:18:24

Din nou printre voi!!!
 
Nici nu aveti idee cat de mult ma bucur ca m-am intors aici! Anul trecut, pe vremea asta aveam 65 de kg si ziceam ca-s plinuta, acum la 68 ce sa mai zic? :D Asa ca mai bine nu mai zic nimic si ma apuc de munca. De sambata, am inceput Scardsale si adica acum sunt in cea de-a 4 zi. Recunosc ca nu am tinut dieta ca la carte, ca am avut mici abateri, insa incerc sa ma invat cu alt stil de viata. Cu multa salata, si gratar de pui. Plus fructe... Si cu sport. Din pacate, am tentinda de a-mi ineca problemene in mancare. Iar atunci cand sunt suparata (iar in ultima perioada numai belele am avut) , solutia salvatoare o vad in inghetata(care stiu cat ingrasa) sau in alte tampenii calorice. Da, aici e cea mai mare problema. Insa o sa invat sa rezolv si asta. Pentru ca vreau. :P
Va imbratisez pe toate!

celestina 14 iun 2011 20:43:45

a 4 a zi
 
Azi am mancat asa.

md- jumatate de gref, o felie de paine integrala cu fibre, o cana de cafea
pranz- ou fiert, branza de vaci, salata verde cu rosii si ceapa
gustare- un mar, (4 linguri de gris cu lapte- astea nu aveau nicio taina cu meniu, dar...)
cina- ompleta cu 2 oua, ceapa si branza, 2 pahare de sana 2% grasime, putina paine,

Spre rusinea mea, dupa cina, am gustat o lingura din dulceata de capsuni abia facuta de mama :( . Acum ma duc la dus si apoi poate apuc sa vad un film fain.


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:49:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO