forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-balenuta-slabuta-celestina-4069.html)

celestina 06 iun 2010 20:05:46

Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Buuun! Am si eu jurnal. Se cheama ca am facut primul pas. Am 1,63 si 65 de kg si VISEZ sa ajung la 58...Si cum kg nu dispar singure,sunt hotarata sa ma apuc de munca. De o saptamana sunt atenta cu ce mananc...si de ateva zile fac si sport...Bine, nu ma duc la sala si nici nu alerg ore in sir,,,insa merg zilenic 30 de minute pe jos, o sa incerc sa fac din 2 in 2 zile si 20 de minute pe stepper, si tot din 2 in 2 zile abdomene. Ma bate gandul sa incerc si sa alerg....insa...poate mai incolo. N am o dieta anume...inca...pt ca programul meu e cam aiurea,...insa incerc sa nu depasesc 1100 de calorii. :D

LicuriciColorat 06 iun 2010 20:13:42

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta...
 
Buna si bine ai venit
cu o alimentatie sanatoasa,adica fructe,legume,cereale,lactate si carne salaba,neaparat 3 mese si 2 gustari/zi,si sport sigur vei reusii
incerca sa faci mai mult sport,macar de 4x pe sapt 30min cardio:alergat,stepper,tae-bo,hip-hop abs,kickboxing,sarit coarda,ajuta mult,muschii stau altfel,te tonifiezi si scapi de pielea lasata
mult succes >:D<

celestina 06 iun 2010 20:30:00

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Mulumesc din suflet pentru sfaturi so incurajari! >:D<

UluceanuAnaMaria 06 iun 2010 22:39:17

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Buna, Celestina! >:D< Bine-ai venit! Iti urez succes :)

celestina 07 iun 2010 19:21:09

Prima zi de dieta
 
Aproape a trecut prima zi de dieta. N a fost chiar asa cum as fi vrut eu...dar asta e.
09.00 Mic dejun+ ceai si cafea fara zahar si 4 feliute de kaizer fara grasine
14.00Pranzul + un pahar de cola light si unul de fanta+ stiu ca am pacatuit dar eram rupta de foame
16.00 un mar
18.00 Cina+ supa de pui, 50 de grame de carne de pui fiarta, un ou fiert, salata cu rosii si castraveti, si o felie de paine cu secara. Poate mai pe seara bag un ceai si eventual un mar.

Apoi am mers cam o ora pe jos. si acum ma pregatesc sa ma duc sa alerg. N o sa rezist nici 5 minute...dar macar incerc. Va pup si va multumesc pentru incurajari. Ma ajută enorm sa vad ca nu sunt singura in situatia asta. Pupici. >:D< :-*

celestina 07 iun 2010 19:26:48

Zumba in grup?
 
Mi a venit o idee... Ce ar fi sa chem vreo 2 prietene si sa incercam sa facem zumba impreuna! :D sediul unde lucrez eu e ca si al meu, spatiu e destul si nici nu ne incurca nimeni. Mai ales ca facem asta seara, in jur de ora 19.00/..sa vedem daca merge...

DrIulia2010 07 iun 2010 21:24:51

Re: Prima zi de dieta
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 212434)
Aproape a trecut prima zi de dieta. N a fost chiar asa cum as fi vrut eu...dar asta e.
09.00 Mic dejun+ ceai si cafea fara zahar si 4 feliute de kaizer fara grasine
14.00Pranzul + un pahar de cola light si unul de fanta+ stiu ca am pacatuit dar eram rupta de foame
16.00 un mar
18.00 Cina+ supa de pui, 50 de grame de carne de pui fiarta, un ou fiert, salata cu rosii si castraveti, si o felie de paine cu secara. Poate mai pe seara bag un ceai si eventual un mar.

Apoi am mers cam o ora pe jos. si acum ma pregatesc sa ma duc sa alerg. N o sa rezist nici 5 minute...dar macar incerc. Va pup si va multumesc pentru incurajari. Ma ajută enorm sa vad ca nu sunt singura in situatia asta. Pupici. >:D< :-*

Pranzul a constat in 2 pahare de Cola si Fanta??
Micul dejun e cea mai importanta masa a zilei,la tine a cam lipsit.Mananca mai consistent dimineata.

andra_aly 07 iun 2010 21:46:55

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Buna celestina>:D< sa inteleg ca pe langa pranz ai baut cola si fanta? nu?:-/ ca am vazut pranz + ...
sau am inteles noi gresit. asteptam detalii:-/
ai grija de tine. >:D<

celestina 08 iun 2010 10:09:30

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Ati înţeles bine...pranzul meu a fost compus din 2 pahare de suc...:( Am 2 job uri, destul de solicitante si uneori, nu am timp nici macar sa trec strada sa mi iau ceva de mancare.. Aseara insa, m am dus si mi am luat 4 mare pe care le am lasat la birou :D. Si astazi, daca va fi la fel de mult de munca, si n o sa apuc sa iau pranzul, o sa pap mere! Va pup pe toate! >:D< :-*

andra_aly 08 iun 2010 10:16:46

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Asa vrei tu sa slabesti? scuza-ma ca te cert. dar nu pot sa iti spun ca e ok ceea ce faci tu? cum sa inlocuiesti pranzul cu 2 pahare de suc sau cu mere? eventual mere poti sa papi la gustare. dar nu sa inlocuiesti o masa importanta.:-s:-/
inteleg ca muncesti, dar nu iti poti gasii 10 minute sa mananci:-/ iti aduci de acasa ceva sanatos. o salata cu piept de pui... branzica, iaurt... etc.
ai grija de tine. sa pune mana si papa. nu asa se slabeste. asta e chin nu dieta. si asa o sa intri la stagnare dupa un timp:(

celestina 08 iun 2010 14:45:36

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Ti am ascultat sfatul si am fost la magazin de unde mi am luat vreo 300 grame parizer de pui, lapte batut degresat-aici cred ca am exagerat că am băut o sticlă de 800 ml şi o chifla graham de 50 de grame...si pe la 11 am papat un mar iar acum, e ora 15.45 am mai bagat inca un mar. Stiu ca am cam exagerat....dar o sa ma revansez diseara... O ZI FRUMUOASA LA TOATA LUMEA!

andra_aly 08 iun 2010 15:45:11

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 213265)
Ti am ascultat sfatul si am fost la magazin de unde mi am luat vreo 300 grame parizer de pui, lapte batut degresat-aici cred ca am exagerat că am băut o sticlă de 800 ml şi o chifla graham de 50 de grame...si pe la 11 am papat un mar iar acum, e ora 15.45 am mai bagat inca un mar. Stiu ca am cam exagerat....dar o sa ma revansez diseara... O ZI FRUMUOASA LA TOATA LUMEA!

Bravo... decat ce ai mancat ieri e mai bine asa:)
cam mult 300 gr de parizer:-/ iaurtul la fel. incearca sa papi mai des si mai putin. nu tot dintr-o data;)
sa te revansezi cu sport. sa nu cumva sa nu iei cina:-s
o zi frumoasa>:D<

Anca77yvb 08 iun 2010 15:47:39

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 213265)
Ti am ascultat sfatul si am fost la magazin de unde mi am luat vreo 300 grame parizer de pui, lapte batut degresat-aici cred ca am exagerat că am băut o sticlă de 800 ml şi o chifla graham de 50 de grame...si pe la 11 am papat un mar iar acum, e ora 15.45 am mai bagat inca un mar. Stiu ca am cam exagerat....dar o sa ma revansez diseara... O ZI FRUMUOASA LA TOATA LUMEA!

si toate astea le-ai mancat odata? ............. dar ce dieta tii?

celestina 08 iun 2010 16:31:28

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Din cauza programului meu, care e super aiurea, nu pot sa tin o dieta anume...Mi am propus sa nu depasesc 1200 de calorii, insa uneori+ cum a fost si azi, am exagerat. Vreau sa pap mai mult la micul dejun...pranzul il voi lua in functie de ce am la dispozitie si mai ales de timp, iar cina va fi compusa numai din supă de pui si o bucata mica de carne fiarte plus salara de rosii si castraveti. La care sa asezonez ceva miscare, de preferat alergat. :D

andra_aly 08 iun 2010 17:14:57

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
E si normal ca ai exagerat azi din moment ce ieri ai cam facut foamea cu suc la pranz:-s ai grija de tine>:D<
suntem cu ochii pe tine, vezi ce papi:P

celestina 08 iun 2010 20:44:56

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Mă bucur enorm că vă am aproape >:D< si sa stiti ca ma ajuta fff mult. Ani de-a randul am fost slabă, undeva la 52 de kg, insa acum vreo 7 ani am plecat in italia... Regimul de viata de acolo, mancatul pe sistem nervos,,,m au dus la 70 de kg in cateva luni. Arătam ca o balenă eşuată...Usor, usor am dat jos 5 kg,,,si de atunci ma chinui sa ajung la cele 55 de kg pe care le aveam candva...Recunosc ca pana acum principala greseala era legata de faptul ca nu mancam absolut nimic dimineata, apoi la pranz mancam tampenii...iar seara, cand ajungeam acasa goleam frigideru. Si evident ca in ritmu asta n aveam cum sa slabesc.,,ba chiar am mai pus 2 kg. Acum incerc sa ma indrept si seara mi am propus sa pap 2 farfurii cu supă de pui si o bucata de carne de pui fiarta plus o salata. Apoi, incerc sa ma obisnuiesc sa pap si dimineata iar la servici vreau sa am mereu 2 mere cu mine si de maine imi iau si o sticla cu apa. Ramane de rezolvat cu pranzu,,, Si, sa nu uit, azi am fost si am alergat [*103*] Dupa 10 ani am fost pe stadion si am alergat. Vă mulţumesc la toate că îmi sunteţi alături si mă ajutati cu sfaturi.>:D<

andra_aly 08 iun 2010 20:48:57

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Pana la urma te-ai pedepsit cu sport. ;;)bravo>:D< da macar ai mancat?
te inteleg.. si eu m-am ingrasat cand am venit in it:( si eu inainte mancam cam aiurea asa ca tine. am luat kg incet dar sigur:-s

celestina 08 iun 2010 20:51:24

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Ziua 2.
Mic dejun: cafea si ceai fara zahar, 4 felii de kaizer si 4 felii de cascaval
Gustare 1- mar
Pranz: 300 g parizer de pui, 800 ml sana, 50 g paine graham-stiu ca am comis o... si astea au calorii cat pt mancarea dintr o zi
gustare 2- mar
cina: supa de pui, ceai fara zahar

In plus, am mers 30 de minute pe jos si am alergat cam 15 minute,,,vreo 4 ture de stadion. Stiu ca e putin, dar eu n am mai alergat de 10 ani...Si vreau sa ma tin de alergat in fiecare seara. Spor la slabit fetelor!

celestina 08 iun 2010 20:57:34

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Ajuta stepperul oblic? Fetelor aveti idee daca m ar ajuta stepperul meu de acasa sa slabesc? si cam cat ar trebui sa fac pe el sa vad rezultate.. Pana acum m am cam temut sa ma urc pe el de teama sa nu ma aleg cu pulpele de la picioare cat China! Si mai am si o dracie de facut abdomene, cred ca ab tronic ii spune...Si cu asta cat ar trebui sa fac? A mai incercat cineva...si a avut si rezultate?

LicuriciColorat 08 iun 2010 21:01:50

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 213644)
Ajuta stepperul oblic? Fetelor aveti idee daca m ar ajuta stepperul meu de acasa sa slabesc? si cam cat ar trebui sa fac pe el sa vad rezultate.. Pana acum m am cam temut sa ma urc pe el de teama sa nu ma aleg cu pulpele de la picioare cat China! Si mai am si o dracie de facut abdomene, cred ca ab tronic ii spune...Si cu asta cat ar trebui sa fac? A mai incercat cineva...si a avut si rezultate?


poi eu zic asa
fac stepper cam de 1 an de 5x sapt uneori si cate 30-45min(faceam)
si crede-ma ca am niste gambe super oki
nu e nimic schimbat...aa ba da am dat ceva kg jos cu ajutorul lui:D
deci clar ajuta
depinde de tine cat rezisti,pt inceput si 15min e oki,apoi poti marii timpul
despre ab tronic ala eu zic ca e o prostie dar daca vrei cat faci pe stepper il poti pune,asa sa nu zici ca nu l-ai incercat:))

andra_aly 08 iun 2010 21:06:29

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
e bine ca ai papat. si e bine si ca ai inceput cu putin sport.incet incet o sa te obisnuesti si o sa vezi ca o sa fie mai usor:) si eu am stepper. de azi am inceput. am facut 25 de min:) mai fac vreo 10 imediat:P

celestina 08 iun 2010 22:25:12

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Ati reusit sa ma convingeti sa ma apuc si eu de stepper. Cred ca in jur de 20 de min pe zi ;) Pt inceput. Multumesc mult pt sfaturi.

andra_aly 08 iun 2010 22:27:26

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 213823)
Ati reusit sa ma convingeti sa ma apuc si eu de stepper. Cred ca in jur de 20 de min pe zi ;) Pt inceput. Multumesc mult pt sfaturi.

asa,asa. si la mine azi a fost prima zi:D
succes. peste o luna sunt curioasa de rezultate:x

celestina 09 iun 2010 09:12:48

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Mercy Andra. Azi, cand ajung acasa vreau sa ma si măsor...sa vad ce rezultate am intr o luna ;;) . Vreau sa cred ca ceva, ceva s-o observa, mai ales ca o sa si alerg si vreau sa fiu atenta si la ce pap. O zi excelenta SLĂBUŢELOR!

andra_aly 09 iun 2010 09:14:17

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Fi sigura ca daca te ti de treaba o sa ai si rezultate:x o zi frumoasa si tie>:D< spor la munca. si ai grija ce papi. sunt cu ochii pe tine:D

celestina 09 iun 2010 14:28:46

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Sunt fericita! Azi am papat mai bine la micul dejun, am baut si apa, iar la pranz n am mai exagerat :D Mi am luat o conserva de peste in suc de rosii, un iaurt mic si 50 de gr de paine graham! Pupici la toata lumea!

codynutza 09 iun 2010 14:29:58

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 214400)
Sunt fericita! Azi am papat mai bine la micul dejun, am baut si apa, iar la pranz n am mai exagerat :D Mi am luat o conserva de peste in suc de rosii, un iaurt mic si 50 de gr de paine graham! Pupici la toata lumea!

felicitari celestina!:-*:-* sunt sigura ca vei reusi sa te abtii si orele urmatoare si vei papa doar ce ti-ai propus!>:D<

andra_aly 09 iun 2010 17:44:03

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Bravo. ai vazut ca se poate;;)
daca o tii asa, o sa ai rezultate frumoase:)

celestina 09 iun 2010 21:56:51

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
ZIUA 3
Mic dejun-4 triunghiuri cu branza topita, 4 felii de parizer de pui
gustare - 1 mar
pranz- conserva de peste in suc de rosii-125 g, iaurt degresat-125, paine graham-50 grame, 3 pătraţele de ciocolata-ăsta a fost păcatul meu pe ziua de azi
cina- supa de pui, 50 5 carne fiarta de pui, salata cu laptuci,o rosie, 2 castraveti, 70 g branza si un ou fier, plus 50 g paine.

45 minute mers pe jos
si 20 minute alergat- de data asta am dat vreo 8 ture de stadion..n am reusit sa alerg continuu, am facut mai multe pauze,,,insa am fost sa alerg :D

In plus, faptul ca n-am mai devorat frigiderul seara e ceva nou. Am observat ca daca pap mai des, nu mai ajung acasa infometata. Si nici nu mai simt soricei in stomac. Pupici fetelor. Spor la sbalit si voua. Sper sa vad si eu ceva rezultate...m+as multumi ca dupa o saptamana sa dau jos si cateav sute de grame,,,O sa va tin la curent. Pupici la toate slabutele, a>:D<ctuale si viitoare

andra_aly 09 iun 2010 22:01:40

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Bravo:) lasa, nu fi trista pentru putina cioc:P se mai intampla. incet incet sa reusesti sa ti ca la carte dieta:D asa este, mai bine papi mai des si mai putin. ca nu ti asa foame dupa aia. bravo pentru sport>:D<
mult succes in continuare. ai vazut, a mai trecut o zi:) somnic pufos>:D<

celestina 09 iun 2010 22:31:38

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Mercy frumos andra. O seara plăcuta!

andra_aly 09 iun 2010 22:45:47

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 214996)
Mercy frumos andra. O seara plăcuta!

cu placere. somn usor>:D<

celestina 10 iun 2010 10:41:05

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Trebuie sa mă laud!! [*71*] Stiu ca e indicat sa te cantaresti dupa o saptamana, insa eu n am mai rezistat si de dimineata m am urcat pe cantar,,,si surpriza...am dat jos zile 1 kg [*dansand*]. Sunt suuuper fericita si totul e meritul vostru. Recunosc ca la inceput mi a fost foarte greu sa inlocuiesc statul in pat cu alergatul pe stadion, si la fel de greu mi a fost sa fie atenta la ce pap, insa acum, cand vad ca sunt si rezultate voi si mai atenta!! O ZI EXCELENTA SLABUTELOR!!!! [*117*]

LicuriciColorat 10 iun 2010 14:32:18

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 215324)
Trebuie sa mă laud!! [*71*] Stiu ca e indicat sa te cantaresti dupa o saptamana, insa eu n am mai rezistat si de dimineata m am urcat pe cantar,,,si surpriza...am dat jos zile 1 kg [*dansand*]. Sunt suuuper fericita si totul e meritul vostru. Recunosc ca la inceput mi a fost foarte greu sa inlocuiesc statul in pat cu alergatul pe stadion, si la fel de greu mi a fost sa fie atenta la ce pap, insa acum, cand vad ca sunt si rezultate voi si mai atenta!! O ZI EXCELENTA SLABUTELOR!!!! [*117*]


felicitari
si eu tot la o saptamana ma cantaresc sa vad cum evoluez:D
>:D<continua cu sportul si cu papatul dietetic si vei fii o slabuta in curand:)

andra_aly 10 iun 2010 15:00:53

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 215324)
Trebuie sa mă laud!! [*71*] Stiu ca e indicat sa te cantaresti dupa o saptamana, insa eu n am mai rezistat si de dimineata m am urcat pe cantar,,,si surpriza...am dat jos zile 1 kg [*dansand*]. Sunt suuuper fericita si totul e meritul vostru. Recunosc ca la inceput mi a fost foarte greu sa inlocuiesc statul in pat cu alergatul pe stadion, si la fel de greu mi a fost sa fie atenta la ce pap, insa acum, cand vad ca sunt si rezultate voi si mai atenta!! O ZI EXCELENTA SLABUTELOR!!!! [*117*]

Bravo>:D< ai vazut ca merita efortul?;;) continua tot asa si sa vezi cum acul tickerului aluneca incet incet spre target:x

celestina 10 iun 2010 23:27:28

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Ziua 4

mic dejun 09.00 - cafea fara zahar si 2 felii de paine cu dulceata de capsuni facuta in casa
gustare 11.30-mar
ptanz 14.00- peste in suc de rosii si 50 g graham
gustare 16.00-mar
cina 19.30-o farfurie cam plina cu varza calita, o felie de paine...-mirosea atat de bine incat n am rezistat sa nu pap tot.

mers pe jos 90 de minute, alergat 20 de minute-6 ture de stadion

Am observat ca daca am grija si pap mai des nu imi mai e atat de foame, asa ca voi fi atenta sa am mereu cele 2 mere la mine plus sticla de 2 l de apa plata. Si de cand fac sport ma simt ok. Si, Abia astept ziua de luni sa vad rezultatul final. Pupici slabutelor. Aveti idee cam dupa cat timp de alergat o sa vad si ceva rezultate? eu stau pe stadion cam ora, in care alernez alergatul cu mersul rapid, abdomene si 2 mici pauze.

LicuriciColorat 11 iun 2010 12:42:26

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 216058)
Ziua 4

mic dejun 09.00 - cafea fara zahar si 2 felii de paine cu dulceata de capsuni facuta in casa
gustare 11.30-mar
ptanz 14.00- peste in suc de rosii si 50 g graham
gustare 16.00-mar
cina 19.30-o farfurie cam plina cu varza calita, o felie de paine...-mirosea atat de bine incat n am rezistat sa nu pap tot.

mers pe jos 90 de minute, alergat 20 de minute-6 ture de stadion

Am observat ca daca am grija si pap mai des nu imi mai e atat de foame, asa ca voi fi atenta sa am mereu cele 2 mere la mine plus sticla de 2 l de apa plata. Si de cand fac sport ma simt ok. Si, Abia astept ziua de luni sa vad rezultatul final. Pupici slabutelor. Aveti idee cam dupa cat timp de alergat o sa vad si ceva rezultate? eu stau pe stadion cam ora, in care alernez alergatul cu mersul rapid, abdomene si 2 mici pauze.


hey bravo pt sport
nici mieniul nu e rau,doar ca eu as elimina painea de la cina:D,cam prea multa intr-o zi parerea mea
rezultatele depinde de fiecare persoala,se pot vedea si in 3 saptamani sau in o luna jumate,depinde,important e sa fii perverenta>:D<

celestina 12 iun 2010 09:52:42

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
O sa tin cont de sfatul tau si o sa incerc sa elimin painea de la cina >:D<

celestina 12 iun 2010 10:03:30

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Vineri a fost o zi mai speciala ..pt ca n am stat acasa si am fost la soare...Mi am luat o zi de concediu si am plecat cu niste prieteni la piscină...asa ca s a cam dus dieta mea pe apa sambetei...Am stat cred ca 3 ore in baziunul cu apa sărată si am avut o poftă de mancare incredibila....

Ziua 5

mic dejun 09.00 -2 felii de paine cu dulceata de capsuni
pranz 13.00 -2 rosii, 2 catraveti, un piept de pui la gratar si un snitel de pui...am comis o rau cu snitelul...asta a papat pe plajă
gustare 16.00- o farfurie de varza calita si un ou fiert- asta a fost cand am ajuns acasa de la piscină....imi era o foame de lup
cina 20.30 -jumătate de pizza- iar am comis-o....si rău...insă pur si simplu nu m-am putut abţine...nu mai mâncasem pizza de vreo 4 luni....

La capitolul sport...as putea să trec sportul făcut in bazin-adică înotul iar seara am facut curăţenie generală+ am muncit cam o oră si n am mai fost in stare sa ma duc sa alerg....De luni mi am adunat gasca de fete si mergem toate pe stadion.

Pupici SLABUŢELOR si weekend frumos!

celestina 12 iun 2010 10:07:51

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Si am mai observat ceva...că dacă nu pap nimic intre mese, adica un mar sau un iart, ajung la pranz sau la cină rupă de foame,,,,asa că o sa fac tot posibilul sa nu mi lipsească. :P


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:37:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO