forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Bebelicios! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bebelicios-2944.html)

onetotilia 28 feb 2010 21:49:31

Re: Jurnal Bebelicios!
 
Eu am o intrebare..........cand mananci normal ce mananci?cum arata un meniu normal din viata de zi cu zi cand nu esti la dieta???

riky 28 feb 2010 21:50:45

Re: Jurnal Bebelicios!
 
Citat:

Anterior postat de Bebelicios (Post 101397)
pai nush ca nu am cantarit am mancat
1.iaurt mic
un castronel mediu cu supa cu ptn carnita
salata am luat de cateva ori...
si pufarine asa cam cat iei intre degete ca mi-a fost pofta


yayks!!! si credeam k eu ma tin de prostii mancand putin caloric vb...bebelicios , eu te sfatuiesc sa mai bagi ceva supa, putin mai multa "carnita"...lasa pufarinele k sunt vai de mama lor si incearca sa consumi ciocolata sly fara zahar dak ai pofta de dulciuri ( cu ocazia asta mai pui ceva kalorii) fa-ti salate cu legume de sezon si carnita de pui si mananca putin dar des dak altfel nu poti... am facut si eu o saptamana "greva foamei" k altfel nu pot s-o numesc de am tinut dieta cu supa de rosii, si cnd am iesit cu my (fost) boyfriend in oras m-a adunat de pe jos, am lesinat pe strada....so concluzia: MANACA MAI MULTE CALORII...ia-o treptat si mareste de la 300 cat ai acum la 500- 700- 900 pana ajungi la 1000...asta fac eu acuma....incerc sa ajung la 1000 calorii pt k stiu cat mananc acuma nu e deajuns, desi ma simt satula.SUcces

Bebelicios 28 feb 2010 21:55:00

Re: Jurnal Bebelicios!
 
intro zi normala mananac macare gatita de mama ...

de dimneata nu mananc la pranz ciorbita sau ce gateste mama
si seara un ou sauu nush ce am poftaa...

Bebelicios 28 feb 2010 21:55:48

Re: Jurnal Bebelicios!
 
va rog mult datimi sfaturi ce as putea sa mai mananc ??? ce as putea sa mai adaug ca sa nu ma ingras

DrIulia2010 28 feb 2010 22:00:59

Re: Jurnal Bebelicios!
 
Lactate degresate:iaurt,lapte,branza proaspata de vaci,de capra
Fructe:citrice,mere,kiwi
Legume:rosii,castraveti,ardei,varza,salata verde,ridichi,conopida,broccoli,sfecla
Carne:pui,peste,vita(la gratar,fiarta,sote)
Orez brun,paste integrale,cartofi-mai rar si nu in combinatie cu proteina(carne),le poti combina cu legume/salate
Consuma apa si ceaiuri neindulcite.
Sunt doar cateva exemple.

ianna 28 feb 2010 22:01:17

Re: Jurnal Bebelicios!
 
Citat:

Anterior postat de Bebelicios (Post 101427)
intro zi normala mananac macare gatita de mama ...

de dimneata nu mananc la pranz ciorbita sau ce gateste mama
si seara un ou sauu nush ce am poftaa...


d`aia nici nu slabesti...tu cand mancai normal..mancai cred ca pana in 1200kcal/cu indulgenta:))...si ai impresia ca mancai mult atunci si d`aia te-ai ingrasat si acu tre sa mananci mai putin, asa-i? asta e logica ta :))

scumpa ...nu e bine

deci caloriile astea de 1000-1200 tre sa fie calorii sanatoase "pure" ca sa zic asa...ca sa poti slabi si apoi evident sa bagi si ceva miscare...chiar si doar mers

tu chiar crezi ca vre-una dintre noi a slabit tinand dieta ca a ta???? sa fim seriosi:))...am fi fost toate niste lesinate de nici de lasat mesaje pe forum n-am fi fost in stare....

plus ca nu toata viata vei fi la dieta... mai vine o petrecere... o nunta..un botez... o serbare.... o zi de suparare... stres ..etc ... mai bine alege o dieta/regim sanatos ...care o data intrerupt nu aduce cu sine kilogramele in plus sau dublu

ianna 28 feb 2010 22:04:59

Re: Jurnal Bebelicios!
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 101439)
Lactate degresate:iaurt,lapte,branza proaspata de vaci,de capra
Fructe:citrice,mere,kiwi
Legume:rosii,castraveti,ardei,varza,salata verde,ridichi,conopida,broccoli,sfecla
Carne:pui,peste,vita(la gratar,fiarta,sote)
Orez brun,paste integrale,cartofi-mai rar si nu in combinatie cu proteina(carne),le poti combina cu legume/salate
Consuma apa si ceaiuri neindulcite.
Sunt doar cateva exemple.


si am sa adaug ..pe langa calitate mai conteaza si cantitatea... ca degeaba papi tu doar mere o zi intreaga...ca tot te infometezi sau o linmgurita de orez brun... incearca sa iti faci meniul de dimineata ..in avans... in asa fel incat sa poti controla caloriile...macar de inceput...pana te prinzi tu cam cat si ce tre sa papi

Bebelicios 28 feb 2010 22:05:25

Re: Jurnal Bebelicios!
 
eu nu mai vreau sa mananc ce mananca ai mei pentru ca ei sunt grasi!! foarte grasi eu nu vreau sa ajung asa...la ei canatrul arata cu trei cifre

riky 28 feb 2010 22:11:28

Re: Jurnal Bebelicios!
 
Citat:

Anterior postat de Bebelicios (Post 101454)
eu nu mai vreau sa mananc ce mananca ai mei pentru ca ei sunt grasi!! foarte grasi eu nu vreau sa ajung asa...la ei canatrul arata cu trei cifre


da un tur la meniurile slabutelor si inspira-te de acolo ....si daca mama ta nu va vrea sa gateasca special mancare pt tine, alege-ti singura retete usor de gatit si ...Mult spor...o sa descoperi k e si fun sa gatesti in special stiind ca e pt tine si poti face experimente cate vrei...cu alimentele pe care le alegi in functie de regimul alimentar pe care sper ca ti-l vei stabili...Succes>:D<

Bebelicios 28 feb 2010 22:15:24

Re: Jurnal Bebelicios!
 
ok ms am sa incerc sa gatesc eu ca si supita tot eu sng mi-o fac


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:35:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO