forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane... (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-brainiac-cautarea-propriei-persoane-10730.html)

brainiac 14 ian 2012 22:02:54

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 901070)
Salut!:DScuze ca dau buzna asa in jurnalul tau..>:D<AM tot auzit de Mihaela Bilic si am vazut ca tii o dieta dupa principiile ei..Eu sunt in cautare de echilibru in alimentatie,deoarece am un organism prea stresat de la diete si m`ar interesa sa stiu care sunt principiile ei.M-ai putea ajuta cu un link sau ceva legat de principii??:)Multumesc!!

Hey si bine ai venit! usa e deschisa pt oricine asa ca n-ai dat buzna! pai eu mi-am cumprat cartea ei, se numeste "Traiesc deci ma abtin", stiu ca am cautat si eu pe internet despre principiile ei inainte sa am cartea, dar nu am gasit... pai ea iti spune exact cat ar trebui sa mananci din fiecare aliment pe sapt, cat trebuie sa fie o portie (iti arata si cu imagini ceea ce e foarte sugestiv, folosind ca masuri, pumnul, palma etc), si iti spune sa faci sport si muuulte altele. iti recomand sa iti cumperi cartea, sau sa gasesti pe cineva care o are in format electronic... aaa da si mai zicea bunica mea ca Mihaela Bilic are si ceva emisiune la tv, pe b1 parca..

principiul e simplu, merge pe formula: 4G 3P 2L si 1.5 l apa ... adica 4 portii de glucide 3 proteine si 2 lipide pe zi... dieta tb sa fie hipoglucidica, hiperproteica si hipolipidica; si sa adaugi sport evident. asta ar fi in linii mari... imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult, daca as fi avut scanner ti-as si scanat din carte ce e mai important.. sper ca ai inteles cat de cat! iti doresc mult succes si esti oricand bine venita aici!

just21 14 ian 2012 22:07:15

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de brainiac (Post 901075)
Hey si bine ai venit! usa e deschisa pt oricine asa ca n-ai dat buzna! pai eu mi-am cumprat cartea ei, se numeste "Traiesc deci ma abtin", stiu ca am cautat si eu pe internet despre principiile ei inainte sa am cartea, dar nu am gasit... pai ea iti spune exact cat ar trebui sa mananci din fiecare aliment pe sapt, cat trebuie sa fie o portie (iti arata si cu imagini ceea ce e foarte sugestiv, folosind ca masuri, pumnul, palma etc), si iti spune sa faci sport si muuulte altele. iti recomand sa iti cumperi cartea, sau sa gasesti pe cineva care o are in format electronic... aaa da si mai zicea bunica mea ca Mihaela Bilic are si ceva emisiune la tv, pe b1 parca..

principiul e simplu, merge pe formula: 4G 3P 2L si 1.5 l apa ... adica 4 portii de glucide 3 proteine si 2 lipide pe zi... dieta tb sa fie hipoglucidica, hiperproteica si hipolipidica; si sa adaugi sport evident. asta ar fi in linii mari... imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult, daca as fi avut scanner ti-as si scanat din carte ce e mai important.. sper ca ai inteles cat de cat! iti doresc mult succes si esti oricand bine venita aici!

Caut cartea pe net.Poate o gasesc..Dar ideea ei cu 4 3 2 pare interesanta..Caut cartea si studiez.Mersi oricum.:*
Tu de cand respecti princiipile ei ai observat ceva schimbari?:D

jess 14 ian 2012 22:16:51

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de brainiac (Post 901063)
oooo eu mai am de invatat cat cuprinde... inca 5 sapt de examene..:( dar trece! spune-mi cum sa-ti gasesc jurnalul, macar sa ma apuc sa-l citesc, ca atunci cand is in vacanta sa si scriu (dar sa fiu pusa la punct cu povestea ta)

e f bine ca ai facut sport! si mie mi-ar placea sa fac mai mult, dar momentan nu-mi permit decat plimbari (numai bine ma mai aerisesc) si eventual cand is singura in camera asa putina zumba si dans.. dar vine vremea cand voi avea timp si de mine ;) in rest si eu incerc sa am grija la alimentatie pe cat posibil si sa nu fac prostiute :P

cu siguranta vei arde calorii si la calcat! cel putin pe mine asa ma oboseste treaba aia :)) nici pentru scoala nu-mi calc halatele de clinica, ca si asa se sifoneaza in ghiozdan :)) bine ca iubitul meu calca mai bine decat mine si cand mai suntem impreuna ma intreaba daca n-am ceva de calcat :))

oooooooo norocoaso,te invidiez pru iubi al tau :Dmi-e moartea calcatul hainelor,prosoape,lenjerie x-(:Ddar eu pun hainele la spalat doar vinerea /sambata si le calc imediat ca sa nu am de munca in timpul saptamanii. da,sunt puturoasa rau!:D
cat despre jurnalul meu,lasa-l acum, invata:-*avem tot timpul inainte.:-*

brainiac 14 ian 2012 23:36:17

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 901076)
Caut cartea pe net.Poate o gasesc..Dar ideea ei cu 4 3 2 pare interesanta..Caut cartea si studiez.Mersi oricum.:*
Tu de cand respecti princiipile ei ai observat ceva schimbari?:D

pai nu e decat o saptamana si un pic... dar ma simt mai plina de energie, mai bine dispusa si parca m-am tras putin si la fatza (la mine acolo se vede prima oara)... dar mie imi place ca e bazata pe o alimentatie echilibrata si diversificata.... eu am oroare de diete si restrictii si mai mult vreau sa invat sa mananc sanatos, asa ca pt mine e perfect ;)

brainiac 14 ian 2012 23:38:50

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 901080)
oooooooo norocoaso,te invidiez pru iubi al tau :Dmi-e moartea calcatul hainelor,prosoape,lenjerie x-(:Ddar eu pun hainele la spalat doar vinerea /sambata si le calc imediat ca sa nu am de munca in timpul saptamanii. da,sunt puturoasa rau!:D
cat despre jurnalul meu,lasa-l acum, invata:-*avem tot timpul inainte.:-*

esti mai harnica ca si mine sa stii :))! eu nu am mai calcat din vara :)) de obicei imi pun hainele la uscat pe umers, sa se intinda (ca sa vezi cat de lensa is) si sa nu trebuiasca sa le calc :)) si daca is sifonate zic ca asa e designul :P

sa stii ca am intrat pe profilul tau si nu apare niciunde jurnalul, de aia am intrebat... imi apare doar sa-ti las mesaj in cartea de oaspeti.. poate ma poti ajuta cu un link, sau sa-l pui la semnatura >:D<:-*

jess 14 ian 2012 23:41:28

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de brainiac (Post 901123)
esti mai harnica ca si mine sa stii :))! eu nu am mai calcat din vara :)) de obicei imi pun hainele la uscat pe umers, sa se intinda (ca sa vezi cat de lensa is) si sa nu trebuiasca sa le calc :)) si daca is sifonate zic ca asa e designul :P

sa stii ca am intrat pe profilul tau si nu apare niciunde jurnalul, de aia am intrebat... imi apare doar sa-ti las mesaj in cartea de oaspeti.. poate ma poti ajuta cu un link, sau sa-l pui la semnatura >:D<:-*

jess:Dasa si se numeste jurnalul.
multumesc de comenturi :>

brainiac 14 ian 2012 23:52:32

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 901124)
jess:Dasa si se numeste jurnalul.
multumesc de comenturi :>

le meriti din plin draga! arati f bine >:D<

jess 14 ian 2012 23:54:08

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de brainiac (Post 901132)
le meriti din plin draga! arati f bine >:D<

daca ma tin de sport si mancat cu cap mai fac vreo poza pentru slabute:-*

just21 15 ian 2012 00:14:39

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de brainiac (Post 901122)
pai nu e decat o saptamana si un pic... dar ma simt mai plina de energie, mai bine dispusa si parca m-am tras putin si la fatza (la mine acolo se vede prima oara)... dar mie imi place ca e bazata pe o alimentatie echilibrata si diversificata.... eu am oroare de diete si restrictii si mai mult vreau sa invat sa mananc sanatos, asa ca pt mine e perfect ;)

Si eu m`am saturat de diete..care fac mai mult rau si distrug organismul..:(:(App am gasit cartea pe net!E super si are si poze cu portia normala de mancare si retete:X...Ma pun sa o citesc.

Niculae Roxana 15 ian 2012 07:38:59

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
http://www.goodlightscraps.com/conte...morning-36.gif


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:48:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO