forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane... (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-brainiac-cautarea-propriei-persoane-10730.html)

Niculae Roxana 16 ian 2012 21:55:58

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de brainiac (Post 902889)
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 07:00
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Praf (pudra) ghimbir macinat, 3g - 11 calorii, 0.3 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 2.1 carbohidrati, 0.4 fibre, 1 sodiu, 0.1 zaharuri
Ceai de coada soricelului, Fares, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Paine "Grau Intreg", Vel Pitar, 30g - 66 calorii, 3.8 proteine, 0.5 grasimi, - colesterol, 11.7 carbohidrati, 3.1 fibre, - sodiu, - zaharuri
Iaurt 2.8% grasime, Marca 1, 120g - 72 calorii, 3.8 proteine, 3.4 grasimi, - colesterol, 5.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 1, ora 09:34
Ceai verde, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zaharuri
Mere, 110g - 58 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 15.4 carbohidrati, 2.2 fibre, 0 sodiu, 11 zaharuri

Prânz, ora 13:00
Apa plata, 750ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Carne de porc, proaspata, spata, cotlet (feliat), fara os, carne si grasime, gatit, innabusit, 120g - 280 calorii, 33.4 proteine, 15.2 grasimi, 90 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 50.4 sodiu, 0 zaharuri
Mancarica de legume cu ciuperci, 230g - 160 calorii, 5.5 proteine, 6.9 grasimi, - colesterol, 20.7 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Paine "Grau Intreg", Vel Pitar, 20g - 44 calorii, 2.5 proteine, 0.3 grasimi, - colesterol, 7.8 carbohidrati, 2.1 fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 17:00
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ceai negru, 250ml - 3 calorii, 0 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zaharuri
Arahide decojite crude, Orlando's, 30g - 176 calorii, 7.9 proteine, 13.4 grasimi, 0 colesterol, 4.4 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 19:00
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Cacao, continut scazut de grasimi (11% unt de cacao), Dr. Oetker, 4g - 9 calorii, 0.9 proteine, 0.4 grasimi, - colesterol, 0.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Lapte de consum semidegresat, 1.5% grasime, Poiana Florilor, Albalact, 250ml - 111 calorii, 8 proteine, 3.8 grasimi, - colesterol, 11.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 11.3 zaharuri
Supa de linte a la Mika, 300g - 252 calorii, 14.4 proteine, 0.6 grasimi, - colesterol, 47.1 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Macrou afumat, 45g - 90 calorii, 11.5 proteine, 4.5 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Branza dietetica de vaca, Lacteea, 65g - 44 calorii, 7.8 proteine, 0.1 grasimi, - colesterol, 2.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Paine "Grau Intreg", Vel Pitar, 40g - 88 calorii, 5 proteine, 0.7 grasimi, - colesterol, 15.6 carbohidrati, 4.2 fibre, - sodiu, - zaharuri
Pudra/praf de budinca cu aroma de vanilie, 10g - 38 calorii, 0 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 9.4 carbohidrati, 0 fibre, 0.1 sodiu, 7.5 zaharuri

Gustare 3, ora 21:47
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1507 calorii, (mult)105.3 proteine, (mult)50.9 grasimi, 90 colesterol, (mic)154.6 carbohidrati, 14 fibre, 66.5 sodiu, 29.9 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Mers 3 mile/ora (4.8 km/h), ritm moderat, 40min - 104 calorii
Mers 3.5 mile/ora (5.6 km/h), urcat (la deal), 20min - 113 calorii
Metabolism bazal - 1447 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1664 calorii

Buna iubita!>:D<

Meniul ar fi ok in mare...insa ar fi trebuit sa inversezi din mese....ai mancat cel mai mult la cina...si foarte putin la masa de dimineata care este cea mai importanta si care ne furnizeaza energia pt intreaga zi....si cam multa paine:P
Ma bucur ca la capitolul calorii stai bine...:D

Spor la invatat!
Bafta cu dieta!
O seara frumoasa!:-*>:D<

jess 16 ian 2012 23:37:42

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de brainiac (Post 901660)
apropo ti-am gasit si jurnalul si ma apucasem sa citesc putin din el :-*

:Dlasa jurnalul, treci direct la ultima pagina, nu am scris mare lucru,bate vantul in el :(

happygirldiana 17 ian 2012 08:38:04

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Neata, Ancule!>:D<
Spor la invatat sa ai si note cat mai mari la examene!

brainiac 17 ian 2012 09:10:45

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 903117)


Buna iubita!>:D<

Meniul ar fi ok in mare...insa ar fi trebuit sa inversezi din mese....ai mancat cel mai mult la cina...si foarte putin la masa de dimineata care este cea mai importanta si care ne furnizeaza energia pt intreaga zi....si cam multa paine:P
Ma bucur ca la capitolul calorii stai bine...:D

Spor la invatat!
Bafta cu dieta!
O seara frumoasa!:-*>:D<

am inteles Roxi si o sa incerc sa adaptez cat mai mult la programul de sesiune, iar pe viitor(cand scap de examene) fii sigura ca nu va fi cina mai consistenta ca micul-dejun! problema acum e ca am si scoala si examene (e presesiunea) iar dimineata ma trezesc mai tarziu si pap repede ceva sa nu plec nemanacata, apoi alerg la scoala, intre cursuri n-am timp ca tre sa fug dintr-un loc in altul, iar seara stau sa invat pana pe la 1-2, si daca iau cina pe la 7-8 mi se face foame si am roade stomacul de nu ma mai pot concentra... sa stii ca ce scrie la cina nu mananc tot deodata, ci intai incep cu supa, api peste 1 ora- 1 ora:30 mananc restul, cand simt ca mi se face deja foame.. sapt asta inca e haos in programul meu dar de sapt viitoare macar nu mai am cursuri ai atunci pot sa am mai mare grija! iti multumesc mult pt sfaturi si pt grija!

brainiac 17 ian 2012 09:12:04

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 903324)
Neata, Ancule!>:D<
Spor la invatat sa ai si note cat mai mari la examene!

Asa sa fie Diana! desi jur ca imi toaca si cei mai mici nervi examenele astea si stresul... :-< si-s asa obosita si din pacate nu se prevede nici o noapte cu mai mult de 5 ore de somn:(

brainiac 17 ian 2012 09:12:57

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 903231)
:Dlasa jurnalul, treci direct la ultima pagina, nu am scris mare lucru,bate vantul in el :(

ok asa am sa fac ;) lasa ca nu o sa mai bata vantul in curand... o sa ma revanesz :-* >:D<

brainiac 17 ian 2012 09:14:52

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 902898)
:))si eu as vrea sa citesc interviul cu mine.
azi am o pofta de mancare ... #:-sas manca si un porc intreg :))
tu ce mai faci? vad ca iti postezi zilnic meniurile :Pbravo!:-*

da incerc macar sa postez meniul, daca mai mult nu am timp sa fac...si incerc sa ma pastrez pe linia de plutire desi uneori e asa greeeeeeuuuu...cum ai zis si tu ma loveste cate o pofta de mancare de as roade si mobila :)) tie cum iti mai merge draga, te tii de treaba? te pup si iti doresc succes in toate domeniile, nu numai cu dieta :P

brainiac 17 ian 2012 09:16:09

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
multumesc tuturor fetelor care mi-au vizitat casuta si nu au lasat-o goala... voi imi faceti ziua mai frumoasa si am incurajati sa merg mai departe! imi sunteti tare dragi :-*>:D<

brainiac 17 ian 2012 09:19:45

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
fetelor cu parere de rau am o veste foarte proasta... aseara am avut o recidiva, cum eram sub presiunea a 2 examene pt ziua urmatoare, simteam ca daca nu mananc ceva dulce nu mai pot gandi si nu mai pot face fata... si nu a fost nici ciocolata, nici salam de biscuiti de la colega sau alte chestii ca alta data, dar din pacate a fost miere... si cam multa :(( iar mai tarziu am bagat si mana in punga cu arahide si migdale crude si am uitat s-o scot curand :(( sunt asa trista si demoralizata... imi pare atat de rau ca am cedat :( am mare nevoie de ajutorul vostru, sa ma sustineti acum, sa ma ajutati si sa ma puneti pe picioare pt ca nu vreau sa renunt si de data asta! vreau sa imi spuneti ca in ciuda acestui incident pot merge mai departe... offff imi pare asa rau :-<

mika_me 17 ian 2012 10:31:00

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de brainiac (Post 903394)
fetelor cu parere de rau am o veste foarte proasta... aseara am avut o recidiva, cum eram sub presiunea a 2 examene pt ziua urmatoare, simteam ca daca nu mananc ceva dulce nu mai pot gandi si nu mai pot face fata... si nu a fost nici ciocolata, nici salam de biscuiti de la colega sau alte chestii ca alta data, dar din pacate a fost miere... si cam multa :(( iar mai tarziu am bagat si mana in punga cu arahide si migdale crude si am uitat s-o scot curand :(( sunt asa trista si demoralizata... imi pare atat de rau ca am cedat :( am mare nevoie de ajutorul vostru, sa ma sustineti acum, sa ma ajutati si sa ma puneti pe picioare pt ca nu vreau sa renunt si de data asta! vreau sa imi spuneti ca in ciuda acestui incident pot merge mai departe... offff imi pare asa rau :-<

Buna diminata Anca..in primul rand vreau sa iti urez mult spor l ainvatata si bafta la examene...

cat despre mica ta scapare..asta e..o mica scapre si atat..asta nu inseamna ca e acum incolo o sa te indopi cu tot felul de dulciuri..n-a spus nimeni ca e usor..si ca nu o sa ai tentatii, tentative sau esecuri..ideea e insa sa nu renunti..e cel mai important...normal ca vei merge mai departe ca si cum acea scapare nu a existat, clar?:))

iti urez sa ai zi frumoasa..in limita posibilului..asta e,,o perioada mai aglomerata, dar trece, asa cum toate trec..si eu, acusi o sa intru in febra stresului..din mii de motive..asa ca te inteleg..

te pup!capul sus..si mergi mai departe, nu te focusa e faptul ca ai dat-o in bara:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:07:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO