forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala" (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bst-obeza-viitoare-fotomodeala-11138.html)

Chriselle 01 mar 2012 00:15:53

Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"
 
Citat:

Anterior postat de bst (Post 961095)
:)) credeam ca doar eu am paranoia asta cu anonimatul..:))
Nu-i bai, astept pana dai vinu ala pe gat;)
Mie mi-e putin frica de faptul ca n-o sa mai slabesc, ca organismul meu a devenit oarecum imun.. dupa atatea slabiri si ingrasari nici nu-i de mirare ca opune rezistenta. Sper sa fie doar impresia mea...
Mi-am zis ca de ziua mea nu mananc nimic, doar beau fara masura:)) Ar fi o idee, nu?:))
Mersi ca ai de gand sa fii criticul meu, am nevoie... macar asa o sa fiu cuminte, de rusine:P Ar fi si mai bestial daca ai putea sa slabesti 4-5 kg in locul meu...;;):-*

Da, asta ma gandesc si eu, ca e mai bine sa fii anonim. Bine, daca stii ca nu ai nimic de pierdut poti sa incarci toate pozele si informatiile personale. Da eu tot timpu ma gandesc cine stie ce job o sa am in viitor pentru care nu mi-ar prinde bine sa am poze pe net. Dar daca ajung vreun artist ceva atunci torn cu poze ca scandalurile se pare ca ridica atentia. Cred ca asta e strategia multora. Cand nu se mai aude nimica de ei inventeaza un scandal ceva si imediat apar likeurile pe facebook, ziarele toarna articole despre ei si asa mai departe. Da eu ca sa vezi cat de paranoia is nici pe facebook nu am poze. Eu nu cred in chestia asta ca daca le setezi pe privat esti safe. In fine...
Tu nu trebuie sa te gandesti ca nu slabesti ca ma faci sa cred si eu la fel despre mine. O sa slabesti, stai relax. Da uneori trebuie sa insistam mai mult. Asta e, sunt unele norocoase de pe care zboara kilogramele imediat si altele ca noi care trebuie sa insiste mai mult, da nu trebuie sa ne dam batute. Vezi asta arata inca o data ca nu suntem egali in viata oricat ar vrea unii si altii sa demonstreze asta. Da eu mi-am dat seama de un lucru: unii care primesc cu usurinta anumite lucruri nu le pasa si le pierd mult mai repede. Dar cei care sunt perseverenti castiga chiar daca nu au super talente.
Eu din ce am mai citit din carti de dieta se recomanda ca daca bei alcool sa mananci, deci sa nu bei niciodata pe stomacu gol. Daca bei si vrei sa nu faci ravagii prea mari cu caloriile bea vin rosu sec si mananca cubulete de branza daca o sa ai asa ceva la gustari. Evita maxim lichiorurile care au la calorii cu caru sau tot ceea ce e tarie. Daca le eviti pe astea crede-ma ca nu o sa fie dezastru. Un pahar de vin de exemplu are cam 150 de kcal (da din ala cum se umple elegant, adica pana la jumate, nu pana in buza :D)
Criticul tau sa stii ca nu o sa fiu - sa nu te astepti de la mine sa fiu asa ceva. In schimb o sa fiu langa tine sa te incurajez si sa incerc sa te fac sa crezi ca o sa apara soarele si pe strada noastra.
Apropo, cand ai party-ul? Vineri sau sambata? Ca inteleg ca nu o sa-l ti pe 7.

Puffoasa 01 mar 2012 08:18:31

Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"
 
Neatza,
Oficial e primavara :)) asa ca vin cu-n vestitor!
Te pup

http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=197

bst 01 mar 2012 11:31:55

Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"
 
Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 961481)
Da, asta ma gandesc si eu, ca e mai bine sa fii anonim. Bine, daca stii ca nu ai nimic de pierdut poti sa incarci toate pozele si informatiile personale. Da eu tot timpu ma gandesc cine stie ce job o sa am in viitor pentru care nu mi-ar prinde bine sa am poze pe net. Dar daca ajung vreun artist ceva atunci torn cu poze ca scandalurile se pare ca ridica atentia. Cred ca asta e strategia multora. Cand nu se mai aude nimica de ei inventeaza un scandal ceva si imediat apar likeurile pe facebook, ziarele toarna articole despre ei si asa mai departe. Da eu ca sa vezi cat de paranoia is nici pe facebook nu am poze. Eu nu cred in chestia asta ca daca le setezi pe privat esti safe. In fine...
Tu nu trebuie sa te gandesti ca nu slabesti ca ma faci sa cred si eu la fel despre mine. O sa slabesti, stai relax. Da uneori trebuie sa insistam mai mult. Asta e, sunt unele norocoase de pe care zboara kilogramele imediat si altele ca noi care trebuie sa insiste mai mult, da nu trebuie sa ne dam batute. Vezi asta arata inca o data ca nu suntem egali in viata oricat ar vrea unii si altii sa demonstreze asta. Da eu mi-am dat seama de un lucru: unii care primesc cu usurinta anumite lucruri nu le pasa si le pierd mult mai repede. Dar cei care sunt perseverenti castiga chiar daca nu au super talente.
Eu din ce am mai citit din carti de dieta se recomanda ca daca bei alcool sa mananci, deci sa nu bei niciodata pe stomacu gol. Daca bei si vrei sa nu faci ravagii prea mari cu caloriile bea vin rosu sec si mananca cubulete de branza daca o sa ai asa ceva la gustari. Evita maxim lichiorurile care au la calorii cu caru sau tot ceea ce e tarie. Daca le eviti pe astea crede-ma ca nu o sa fie dezastru. Un pahar de vin de exemplu are cam 150 de kcal (da din ala cum se umple elegant, adica pana la jumate, nu pana in buza :D)
Criticul tau sa stii ca nu o sa fiu - sa nu te astepti de la mine sa fiu asa ceva. In schimb o sa fiu langa tine sa te incurajez si sa incerc sa te fac sa crezi ca o sa apara soarele si pe strada noastra.
Apropo, cand ai party-ul? Vineri sau sambata? Ca inteleg ca nu o sa-l ti pe 7.

N-o sa tina treaba asta, noi cand dam chefuri daca nu ne facem muci n-am facut nimic:)) Vad eu cum o dreg.. Sambata e cheful:)
Eu n-am problema cu fb-ul.. am cateva poze, da normal ca nu-s de-alea de pitzi care se rupe in figuri:))

Citat:

Anterior postat de Puffoasa (Post 961641)
Neatza,
Oficial e primavara :)) asa ca vin cu-n vestitor!
Te pup

http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=197

Ghiocel!!!:x Am vazut si eu prin oras ca se vand buchetele de ghiocei. Stii care e placerea mea maxima? Sa colind eu padurile dupa ei.. la bunica la tara, unde sunt acum, padurea e la o aruncatura de bat, si in fiecare primavara mergeam prin padure dupa ghiocei, si toamna mergem dupa ciuperci..8->

Multumesc frumos pentru el>:D<:-*

Anca22 01 mar 2012 13:00:48

Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"
 
Salut Bst!:)
Am trecut pe la tine sa iti doresc o primavara minunata[*117*]

bst 01 mar 2012 13:23:03

Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"
 
Citat:

Anterior postat de Anca22 (Post 962298)
Salut Bst!:)
Am trecut pe la tine sa iti doresc o primavara minunata[*117*]

Multumesc Ancuto!!>:D<
O primavara frumoasa si tie!:-*

Niculae Roxana 01 mar 2012 14:05:13

Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=213

Iti doresc o primavara superba....plina de bucurie....impliniri...si liniste sufleteasca...

bst 01 mar 2012 14:51:54

Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"
 
Multumesc frumos, Roxana![*128*]

O zi frumoasa sa ai, te mai astept pe la mine!:-*>:D<

Niculae Roxana 01 mar 2012 17:01:28

Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"
 
Citat:

Anterior postat de bst (Post 962497)
Multumesc frumos, Roxana![*128*]

O zi frumoasa sa ai, te mai astept pe la mine!:-*>:D<

Cu mare drag scumpa>:D<

Multumesc asemenea.....promit ca te mai vizitez....zilele astea sunt cam ocupata dar de luni voi avea mai mult timp...si trec si pe la tine...

Pup!:-*>:D<

bst 01 mar 2012 17:22:30

Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 962662)


Cu mare drag scumpa>:D<

Multumesc asemenea.....promit ca te mai vizitez....zilele astea sunt cam ocupata dar de luni voi avea mai mult timp...si trec si pe la tine...

Pup!:-*>:D<

Eh, in wk si eu am ceva treaba, chefuri si alte de-astea. Luni ne reintram amandoua in ritm.. te astept cu o feliuta micuta de tort;):-*

Te pup, un weekend frumos!!>:D<

bst 01 mar 2012 17:30:19

Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"
 
Saptamana 2- target atins!
Luni+Miercuri+Joi => SPORT


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:29:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO